Дата документу 23.05.2017 Справа № 554/4107/17
Провадження № 1-кс/554/3622/2017
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2017 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого Полтавського районного відділення поліції Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 , про дозвіл на проведення обшуку у кримінальному провадженні за № 12017170090001090 від 21.03.2017 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до суду із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку, посилаючись на те, що слідчим відділом Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017170090001090 від 21.03.2017 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи розпорядників бюджетних коштів м. Кременчука та Кременчуцького району за період 2016-2017 р.р., вступивши у злочинну змову із службовими особами суб`єктів підприємницької діяльності, умисно, з корисливих мотивів, вносять до актів виконаних робіт Ф КБ-2в та КБ-3 завідомо неправдиві відомості, які у подальшому стають підставою для перерахування бюджетних коштів на розрахунковий рахунок суб`єкта господарювання за роботи, товари чи послуги, які фактично не виконані, виконані не у повному об`ємі з використанням матеріалів, які не передбачені умовами проектно - кошторисної документації, або за матеріали, які придбані по значно завищеним цінам, чим спричиняють збитків місцевому бюджету.
По вказаному кримінальному провадженню заступником начальника СУ ГУ НП в Полтавській області створено слідчу групу з числа слідчих СУ ГУ НП в Полтавській області та слідчого Полтавського РВП Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 .
Згідно наявною оперативною інформацію посадові особи Кременчуцької міської ради, а саме міський голова м. Кременчука ОСОБА_4 з начальником управління житлово-комунального господарства Кременчуцької міської ради ОСОБА_5 та фактичним власником підрядної фірми ПП «Будівельний дім «Будівництво» та ТОВ «Легбудпроект» ОСОБА_6 , який проводить ремонтно-будівельні роботи за бюджетні кошти на території м. Кременчука, розробили злочинну схему по отриманню неправомірної вигоди та розкраданню бюджетних грошових коштів.
Розкрадання здійснювалось шляхом внесення недостовірних відомостей до актів приймання виконаних робіт форми КБ-2в, щодо обсягів фактично виконаних робіт,поставлених товарів, використаної техніки та завищення їх вартості. В подальшому вищевказані посадові особи отримували від суб`єктів господарювання конвертовані готівкові грошові кошти в якості неправомірної вигоди за надане бюджетне фінансування по укладених договорах.
Під час проведення оперативно-слідчих заходів, а саме виконання доручення слідчого працівниками УЗЕ в Полтавській області ДЗЕ НП України, встановлено, що засновник та керівник ТОВ «Легбудпроект» та ПП «Будівельний дім «Будівництво» ОСОБА_6 , на даний час з метою збагачення, здійснення злочинних намірів та переслідуючи мету особистого збагачення вчиняє активні дії щодо підготовки вчинення розкрадання бюджетних коштів у великих розмірах на об`єктах, що будуть фінансуватися розпорядниками бюджетних коштів м. Кременчука та кременчуцького району у 2017 році.
Схема розкрадання бюджетних коштів полягає в наступному. У 2017 році ОСОБА_6 зловживаючи своїм службовим становищем вступивши в злочинну змову з посадовими особами розпорядників бюджетних коштів м. Кременчука та кременчуцького району (який маючи вплив на прийняття управлінських рішень, які призвели до неефективного використання бюджетних коштів) розробили спільний детальний план з метою розкрадання бюджетних кошів безпосередньо після укладання договорів підряду, з підконтрольними йому суб`єктами господарювання, на значну суму грошових коштів.
При цьому, згідно запланованих намірів злочинної групи раніше визначені суб`єкти підприємницької діяльності повинні після укладанні договорів та перерахуванні коштів, частка незаконно отриманих бюджетних коштів усіма учасниками злочинної схеми буде переводитися в готівку, шляхом проведення безтоварних фінансово-господарських операцій на інші підприємства, а саме з метою забезпечення вищевказаних незаконних дій та легалізації грошових коштів одержаних злочинним шляхом.
ПП «Будівельний дім «Будівництво» зареєстроване за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, село Потоки, вулиця Шевченка, будинок № 4. Підприємство очолює ОСОБА_7 . Розмір статутного капіталу становить 0 гривень. Дані факти свідчать про неспроможність ПП «Будівельний дім «Будівництво» виконувати свої зобов`язання, оскільки воно має сумнівні ознаки - мінімальний статутний фонд, кошти по підрядним договорам в багато разів перевищують річний дохід.
Відповідно до довідки з Кременчуцького міжміського БТІ № 61/1958 інформація про право власності на об`єкт нерухомого майна за вказаною адресою відсутня.
ТОВ «Легбудпроект» зареєстроване за адресою: Полтавська область, місто Кременчук, вулиця Флотська, 4-а. Підприємство очолює ОСОБА_6 .
Відповідно до витягу з Державного реєстру нерухомого майна № 86693962 від 10.05.2017 право власності на об`єкт нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 належить ОСОБА_8 та ОСОБА_6 .
Згідно рапорту оперативного співробітника засновник та директор ТОВ «Легбудпроект» та ПП «Будівельний дім «Будівництво» ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за реєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , де зберігає документи бухгалтерського та податкового обліку ТОВ «Легбудпроект» та ПП «Будівельний дім «Будівництво».
У зв`язку з вищевикладеним у слідства виникло достатньо підстав вважати, що за місцем фактичного проживання ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_2 , знаходяться документи, що стосуються фінансово-господарських взаємовідносин розпорядників бюджетних коштів м. Кременчук та Кременчуцького району з ТОВ «Легбудпроект» (ЄДРПОУ 34987604) та ПП «Будівельний дім «Будівництво» (ЄДРПОУ 34987337), а також пов`язаних з останнім СПД, які конвертують бюджетні кошти в готівку, а саме магазин «Домовой», ФОП ОСОБА_9 , ТОВ «Аква центр» та іншими на даний час невстановленими фіктивними підприємствами, а саме: договори підряду на виконання робіт, надання товарів чи послуг з розпорядниками бюджетних коштів; локальний кошторис; договірна ціна; акти приймання виконаних підрядних робіт (форми КБ-2-в); відомість загальновиробничих витрат; відомість ресурсів; дефектні акти на приховані роботи; платіжні доручення, щодо перерахування грошових коштів, угоди, додаткові угоди, специфікації, прибуткові та видаткові накладні, акти прийому-передачі, товарно-транспортні накладні, вантажно-митні декларації, платіжні доручення та банківські виписки, а також документи, що підтверджують походження або виготовлення поставлених товарно-матеріальних цінностей (свідоцтва, сертифікати, паспорти), довідки про вартість виконаних робіт, акти приймання виконаних робіт, паспорти якості на матеріали, сертифікати відповідності, документи первинного бухгалтерського обліку, щодо придбання та використання матеріалів, а саме: накладні, податкові накладні, акти приймання-передачі матеріалів, вхідної та вихідної кореспонденції, електронних носіїв інформації, в яких містяться відомості про проведені операції, журнали-ордери, меморіальні ордери за балансовими рахунками, головні книги, регістри синтетичного та аналітичного бухгалтерського обліку, інші первинні та зведені документи бухгалтерського та податкового обліку і звітності, рахунки-фактури, комп`ютерна техніка, на якій може перебувати вищезазначена документація та на яких здійснювалося внесення недостовірних відомостей до відповідних документів, записники блокноти з чорновими записами, печаті фіктивних підприємств, а також інших документів і речей, які мають значення для досудового розслідування.
За допомогою вищевказаних документів можливо виявити та зафіксувати відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення шляхом проведення зустрічних перевірок, судово-економічних експертиз, судово-почеркознавчих експертиз, а тому зазначені документи мають значення доказів у кримінальному провадженні.
З метою забезпечення завдань досудового розслідування та запобігання зміни або знищення документів, необхідно провести обшук за місцем реєстрації та фактичного проживання ОСОБА_6 , що за адресою: АДРЕСА_2 .
Оскільки ОСОБА_6 є зацікавленими у результатах розслідування, що унеможливлює ефективного проведення обшуку з метою вилучення вказаних вище документів,слідчий просив задовольнити клопотання.
Під час розгляду слідчим суддею питань даного клопотання рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів судом не приймалось, клопотань від учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів фіксування до суду не надійшло, що відповідає приписам статті 107 КПК України.
Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали кримінального провадження, суть клопотання, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання з наступних підстав.
У клопотанні слідчим порушується питання про надання дозволу на проведення обшуку за місцем реєстрації та фактичного проживання засновника та директора ТОВ «Легбудпроект» (ЄДРПОУ 34987604) та ПП «Будівельний дім «Будівництво» (ЄДРПОУ 34987337) ОСОБА_6 в квартирі АДРЕСА_3 , яка належить ПП «Гасвел», метою вилучення документів, що стосуються фінансово-господарських взаємовідносин розпорядників бюджетних коштів м. Кременчук та Кременчуцького району з ТОВ «Легбудпроект» (ЄДРПОУ 34987604) та ПП «Будівельний дім «Будівництво» (ЄДРПОУ 34987337), а також пов`язаних з останнім СПД, які конвертують бюджетні кошти в готівку, а саме магазин «Домовой», ФОП ОСОБА_9 , ТОВ «Аква центр» та іншими на даний час невстановленими фіктивними підприємствами.
На обґрунтування доводів клопотання прокурором надано: копію витягу з ЄРДР за № 12017170090001090 від 21.03.2017 року, , копію протоколу допиту свідка від 10.05.2017 року, копію інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 19.05.2017 року, копію рапорта старшого о/у УЗЕ в Полтавській області ДЗЕ НП України майора поліції ОСОБА_10 від 05.05.2017 року.
Інших доказів до суду не надано.
Відповідно до вимог ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Відповідно до ч.1ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місця знаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 3ст. 234 КПК Україниу разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити, в тому числі, відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться, речі, документи або осіб, яких планується відшукати.
Відповідно до ч. 5ст. 234 КПК Українислідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
У поданому слідчим клопотанні на порушення вимог п. 3 ч. 3 ст. 234 КПК України зазначено лише статтю (частину статті) закону України про кримінальну відповідальність, а саме ч. 1 ст. 366 КК України, і не вказано правову кваліфікацію кримінального правопорушення при здійсненні досудового розслідування якого порушується питання про обшук.
Згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна за адресою: м. Кременчук, квартира № 24 по вул. Генерала Манагарова, 23 де планується провести обшук, належить ПП «Гасвел», а передбачених процесуальним законом відомостей і інших офіційних підтверджень, що ОСОБА_6 проживає за вищевказаною адресою слідчим не надано.
Крім того, слідчим не обґрунтовано та не надано жодного належного, передбеченого процесуальним законом доказу того, що засновник та директор ТОВ «Легбудпроект» та ПП «Будівельний дім «Будівництво» ОСОБА_6 конвертує бюджетні кошти в готівку, та може зберігати документи, що стосуються фінансово-господарських правовідносин за адресою де планується провести обшук.
Долучену до клопотання копію рапорту слідчий суддя оцінює критично, оскільки відповідно до внутрішньовідомчих інструкції діловодства в системі МВС рапорт належить до внутрішніх документів. Відповідно до п.1 ч.2 ст.39, ч.2 ст.86 КПК України, п.4.3 розділу І Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом генерального прокурора від 17.08.2012 №69, вимагається щоб клопотання обґрунтовувалось доказом, отриманим в результаті слідчих дій. При цьому слідчий, який її проводив, має бути включений до ЄРДР як особа, уповноважена на здійснення досудового розслідування.
Отже, у клопотанні слідчим не обгрунтовано та не надано жодного доказу того, що відшукувані речі та документи знаходяться за адресою: АДРЕСА_2 , а тому слідчий суддя дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання.
Разом із цим, з метою недопущення порушення прав сторони кримінального провадження питання про вилучення необхідних речей можливо вирішити при розгляді клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів за участю сторони кримінального провадження.
З огляду на вказане вище, слідчий суддя вважає, що клопотання про проведення обшуку задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 110, 234, 235, 370, 372 КПК України,
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання слідчого Полтавського районного відділення поліції Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 , про дозвіл на проведення обшуку у кримінальному провадженні за № 12017170090001090 від 21.03.2017 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68459612 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні