Ухвала
від 28.08.2017 по справі 490/6881/17
ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Справа № 490/6881/17

н\п 2/490/5215/2017

Центральний районний суд м. Миколаєва

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2017 року Центральний районний суд м. Миколаєва у складі:

головуючого судді - Черенкової Н.П.,

при секретарі - Шевельовій Я.С.,

за участю представника позивача - ОСОБА_1,

адвоката - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві цивільну справу за позовом Громадської організації Федерація тенісу на візках України до ОСОБА_3 про захист ділової репутації,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з даним позовом до відповідача про захист ділової репутації.

Ухвалою від 15.08.2017 року позовну заяву залишено без руху та надано п`ятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині ухвали.

Ухвалою від 21.08.2017 року відкрито провадження у справі.

17.08.2017 року від позивача надійшла скарга на дії судді Черенкової Н.П., в якій він просив підняти на зборах суддів Центрального районного суду м. Миколаєва питання щодо неправомірної поведінки та процесуальних порушень у доступі до правосуддя суддею Черенковою Н.П., а також вказав, що є підстави, передбачені п. а, п. в ч. 1 ст. 106 Закону України Про судоустрій і статус суддів від 02.06.2016 року, для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

У попередньому судовому засіданні ОСОБА_1 відводів складу суду не заявлено.

Представник позивача ОСОБА_2 вважав, що даний склад суду не може розглядати вказану справу.

Підстави для самовідводу судді передбачені ст.ст. 20, 21 ЦПК України, серед яких наявність інших підстав, які викликають сумнів в об'єктивності та неупередженості судді.

Згідно із ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини від 23 лютого 2006 року № 3477-IV суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського Суду як джерело права.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Із практики Європейського суду з прав людини випливає, що важливим питанням є питання довіри, яку суди повинні вселяти в громадськість у демократичному суспільстві (рішення Європейського суду по справі "Білуха проти України" від 09.11.2006 p.).

Згідно з прецедентною практикою Європейського суду з прав людини дефініція незалежний суд означає насамперед незалежний від виконавчої влади і сторін у справі (Ringeisen v. Austria judgement of 23 June 1973, Series A, No. 16, p. 95), має поліелементну структуру та передбачає обов`язкове врахування таких критеріїв: спосіб призначення суддів і позбавлення їх повноважень; строк перебування їх на посаді; наявність гарантій проти будь-якого тиску, зокрема, належний рівень матеріального забезпечення, наявність у цієї інституції зовнішніх ознак незалежності.

Визначення юридичного змісту оціночної категорії безсторонній суд зумовлює необхідність врахування суб`єктивного та об`єктивного критеріїв безсторонності. Перший з них означає, що суддя має бути суб`єктивно вільним від упередженості при розгляді справи; другий, що суддя має забезпечити достатні гарантії для усунення будь-яких обґрунтованих сумнівів щодо його неупередженості.

Відповідно до п.2.5 Бангалорських принципів поведінки судді від 19.05.2006 року, схвалених Резолюцією Економічної та Соціальної ради ООН 27.07.2006 року №2006/23, які адресовані суддям для використання, суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли виникнути сумніви в неупередженості судді.

Крім цього, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до частини першої статті 126 Конституції України вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється.

В свою чергу, відповідно до положень статті 6 Закону України Про судоустрій і статус суддів суди здійснюють правосуддя самостійно. Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України, забезпечуючи при цьому верховенство права. Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою завдання шкоди авторитету суддів чи впливу на безсторонність суду забороняється і тягне за собою відповідальність, установлену законом.

Суд вважає, що написання позивачем скарги щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності судді, є тиском на суддю та при винесенні рішення, з боку відповідача можуть виникнути об`єктивні сумніви в тому, що рішення по справі ухвалене не безстороннім та неупередженим судом, а судом під тиском з боку позивача.

Таким чином, з метою забезпечення безстороннього і об`єктивного розгляду вирішення даної справи у суді та з метою запобігання безпідставних звинувачень з боку учасників процесу щодо необ`єктивності та неупередженості в розгляді вказаної справи , суд вважає за необхідне відвести суддю Черенкову Н.П. від розгляду даної справи.

Керуючись ст.ст. 20, 21, 24, 210 ЦПК України, суд,-

у х в а л и в:

Відвести суддю Черенкову Н.П. від розгляду цивільної справи №490/6881/17 за позовною заявою Громадської організації Федерація тенісу на візках України до ОСОБА_3 про захист ділової репутації.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Н.П.Черенкова

СудЦентральний районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення28.08.2017
Оприлюднено28.08.2017
Номер документу68463268
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —490/6881/17

Рішення від 04.10.2018

Цивільне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Чулуп О. С.

Ухвала від 28.08.2017

Цивільне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Черенкова Н. П.

Ухвала від 21.08.2017

Цивільне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Черенкова Н. П.

Ухвала від 15.08.2017

Цивільне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Черенкова Н. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні