Ухвала
від 23.08.2017 по справі 433/297/17
ТРОЇЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Троїцький районний суд Луганської області

Справа № 433/297/17

Провадження № 2о/433/257/17

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

"23" серпня 2017 р.

Суддя Троїцького районного суду Луганської області Певна О.С.,розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1, заінтересована особа: Троїцький відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Луганській області, про встановлення факту смерті,-

ВСТАНОВИВ:

З заявою до суду звернулась ОСОБА_1, заінтересована особа: Троїцький відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Луганській області, про встановлення факту смерті.

Рішенням Троїцького районного суду Луганської області від 22.03.2017 в задоволенні заявлених вимог ОСОБА_1, заінтересована особа: Троїцький відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Луганській області, про встановлення факту смерті, відмовлено.

Ухвалою апеляційного суду Луганської області від 03.08.2017 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково, скасовано ухвалу Троїцького районного суду Луганської області від 15.02.2017 про відкриття провадження у справі та рішення Троїцького районного суду Луганської області від 22.03.2017, справу передано до суду першої інстанції для повторного вирішення питання про відкриття провадження у справі.

Згідно протоколу автоматичного розподілу справи між суддями справа в порядку ст. 11-1 ЦПК України надійшла до провадження судді Троїцького районного суду Луганської області Певної О.С.

Згідно п. 8 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.

Як вбачається зі змісту п.3 Постанови Пленуму Верховного суду України N 5 від 31.03.1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення заява про встановлення факту, що має юридичне значення, також має відповідати загальним вимогам щодо змісту і форми позовної заяви.

Згідно з п.4 ст.119 ЦПК України заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом, тобто має відповідати і вимогам, встановленим ст.258 ЦПК України.

Як вбачається з поданої ОСОБА_1 заяви, вона була надіслана у формі електронного документу, що в свою чергу є порушенням правил, регламентованих наступними нормативними актами:

1) Інструкцією з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року №173;

2) Положенням про порядок використання ресурсів локальної комп'ютерної мережі в Державній судовій адміністрації України, територіальних управліннях Державної судової адміністрації України, місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції, затвердженим наказом Державної судової адміністрації України від 04 грудня 2013 року № 164;

3) Тимчасовим регламентом обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, затвердженим наказом Державної судової адміністрації України 07 вересня 2012 року № 105.

Пункт 2.2 Інструкції передбачає, що приймання кореспонденції від осіб, які беруть участь у справі (їх представників або кур'єра), здійснюється за пред'явленням оригіналу документа, що посвідчує особу (документа, що підтверджує повноваження представника або належність його до організації-відправника). У разі непред'явлення таких документів або пред'явлення таких, що не оформлені відповідно до вимог чинного законодавства, кореспонденція не приймається).

Пунктом 2.13 Інструкції визначено, що порядок роботи з електронною поштою визначається Положенням про порядок використання ресурсів локальної комп'ютерної мережі в Державній судовій адміністрації України, територіальних управліннях Державної судової адміністрації України, місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції, затвердженим наказом Державної судової адміністрації України від 04 грудня 2013 року № 164.

Пунктом 8.2.23 Положення передбачено, що обробці не підлягають електронні листи, в яких відсутня зворотна електронна адреса, зворотна адреса невідома та в тексті листа відсутній підпис, за яким можливо ідентифікувати відправника. Відкривати файли, що приєднані до таких електронних листів, суворо забороняється.

Розділом 2 Тимчасового регламенту визначено, що заява до суду подається в електронному вигляді лише після реєстрації заявника в Системі "Електронний суд", розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України.

Розділом 4 Тимчасового регламенту визначено, що подана до суду в електронному вигляді заява повинна відповідати формі і змісту, передбаченим відповідним процесуальним кодексом та має бути скріплена електронним цифровим підписом відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".

Як вбачається з матеріалів справи, заява була зареєстрована в суді як така, що подана в електронному вигляді. Але матеріали справи не містять доказів того, що заявниця попередньо зареєструвалась в Системі "Електронний суд", розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України. До того ж, сама заява оформлена таким чином, що не можливо визначити підпис заявниці та ідентифікувати, з якої електронної адреси та ким направлена ця заява.

Крім того, заявник зазначила у заяві заінтересовану особу Троїцький районний відділ ДРАЦС Головного ТУЮ в Луганській області, а на підтвердження неможливості органом РАЦС зареєструвати факт смерті особи, надала до суду відмову в проведенні реєстрації смерті, виданої Станично-Луганським районним відділом ДРАЦС Головного ТУЮ в Луганській області. Тому заявнику необхідно конкретизувати вимоги в цій частині та надати суду оригінал відмови РАЦС у проведенні державної реєстрації смерті ОСОБА_2 Георгієвича.

Як вбачається з роз'яснень, наданих Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ в інформаційному листі Про окремі питання застосування Закону України від 04.02.2016 Про внесення змін до ЦПК України щодо встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України , за змістом абзацу 2 частини першої 1 ст. 257-1 ЦПК України заява про встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території України може бути подана за місцем проживання (перебування) заявника до суду за межами такої території України.

Крім того, в зазначених вище роз'ясненнях, наданих Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ в інформаційному листі Про окремі питання застосування Закону України від 04.02.2016 Про внесення змін до ЦПК України щодо встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України документи, видані органами та установами (зокрема, лікарняними закладами), що знаходяться на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, як виняток можуть братись до уваги судом та оцінюватись разом з іншими доказами в їх сукупності та взаємозв'язку під час розгляду справ у порядку статті 257-1 ЦПК України.

Окремо суд зауважує, що на підтвердження факту смерті особи надається оригінал лікарського свідоцтва про смерть та/або довідки про причину смерті, а враховуючи дану категорію справ, суд має брати до уваги і оригінал свідоцтва про смерть, яке заявником не надано.

Відповідно до ч.2 ст. 64 ЦПК України письмові докази, як правило, подаються в оригіналі. Якщо подано копію письмового доказу, суд за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, має право вимагати подання оригіналу.

Крім того, відповідно до ч.5 ст. 119 ЦПК України до заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

За вимогами цієї норми такі документи передаються в оригіналі.

Оскільки позовна заява з додатками подана в електронному вигляді та до надходження її в паперовому, сплата судового збору вважається не підтверджена належними документами.

Відповідно до ч.2 ст. 9 ЗУ Про судовий збір суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

При перевірці зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України встановлено відсутність зарахування судового збору на казначейський рахунок.

Судовий збір з 01.01.2017 року справляється за подання до суду заяви у справах окремого провадження фізичною особою за ставками 0,5 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що складає 320,00 грн. (реквізити для сплати судового збору: Отримувач - УДКСУ у Троїцькому районі, Рахунок - 31217206700354, МФО 804013, код ЄДРПОУ отримувача коштів 37981102, Банк отримувача - ГУДКСУ у Луганській області, КБК 22030001, Призначення платежу Судовий збір, код 05381521, пункт 1.4, сума 320,00 грн.)

Відповідно до статті 121 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 119, 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання заявником ухвали.

Керуючись ст. ст. 119- 121, 258 ЦПК України ,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Троїцький відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Луганській області, про встановлення факту смерті залишити без руху і надати заявнику строк для усунення недоліків терміном у 5 днів з моменту отримання копії ухвали.

Копію даної ухвали направити особі, яка звернулась із заявою.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.С. Певна

СудТроїцький районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення23.08.2017
Оприлюднено28.08.2017
Номер документу68468979
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —433/297/17

Ухвала від 14.09.2017

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Певна О. С.

Ухвала від 23.08.2017

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Певна О. С.

Ухвала від 03.08.2017

Цивільне

Апеляційний суд Луганської області

Авалян Н. М.

Ухвала від 03.08.2017

Цивільне

Апеляційний суд Луганської області

Авалян Н. М.

Ухвала від 22.06.2017

Цивільне

Апеляційний суд Луганської області

Авалян Н. М.

Ухвала від 22.06.2017

Цивільне

Апеляційний суд Луганської області

Авалян Н. М.

Рішення від 22.03.2017

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Суський О. І.

Рішення від 22.03.2017

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Суський О. І.

Ухвала від 15.02.2017

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Суський О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні