ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.08.2017Справа №910/6660/17
За позовом публічного акціонерного товариства "Київенерго"
до Спільного українсько-ізраїльського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Бівакс ЛТД"
про стягнення 45 081,36 грн.
Суддя Шкурдова Л.М.
Представники:
від позивача - Кирищук В.П. за дов. № 91/2016/10/1719 від 17.10.16 р.
від відповідача - не з'явився.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Господарським судом міста Києва розглядається справа за позовом публічного акціонерного товариства "Київенерго" до Спільного українсько-ізраїльського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Бівакс ЛТД" про стягнення 45 081,36 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.04.2017 року порушено провадження у справі № 910/6660/17.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням зобов'язань за Договором на користування електричною енергією № 26030, о/р № 3126030 від 24.10.1996 року, укладеного між публічним акціонерним товариством "Київенерго" та спільним українсько-ізраїльським підприємством у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Бівакс ЛТД".
Відповідач у судові засідання неодноразово не з'являвся, своїм правом на надання відзиву не скористався, про поважність причин своєї неявки суд не повідомив.
В судовому засіданні 03.08.17р. було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Враховуючи наявність доказів належного повідомлення відповідача про час і місце проведення судового засідання, відсутність доказів неможливості прибуття в судове засідання представника відповідача, достатність матеріалів для прийняття рішення по суті, суд, відповідно до приписів ст.75 Господарського процесуального кодексу України, розглядає справу за відсутності представника відповідача за наявними в справі матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
24.10.1996 між публічним акціонерним товариством Київенерго (енергопостачальна організація) та спільним українсько-ізраїльським підприємством у формі товариства з обмеженою відповідальністю Бівакс ЛТД (абонент) укладено договір на користування електричною енергією № 26030 від 24.10.1996 року
01.10.2013 Договір № 26030 о/р № 3126030 викладено в новій редакції (далі - Договір).
Відповідно до п.1.Договору постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача за об'єктами споживача згідно з умовами цього Договору та Додатків до Договору, що є його невід'ємною частиною, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору та Додатків до Договору, що є його невід'ємною частиною.
Відповідно до п.2. Додатку 2 Порядок розрахунків до Договору споживач знімає показання розрахункових лічильників 20 числа кожного місяця та надає звіт з урахуванням фактичного та прогнозованого до кінця поточного розрахункового періоду обсягу споживання.
Згідно з п.5 Додатку 2 до Договору щомісяця 20 числа споживач зобов'язується направляти уповноваженого представника до постачальника за адресою: вул.Довженка, 12Б для надання звіту про спожиту активну і реактивну та генеровану реактивну електроенергію та про результати вимірів активної потужності за встановленою формою.
Відповідно до п.13 Додатку 2 до Договору споживач до 1 числа поточного місяці здійснює оплату вартості активної електричної енергії поточного розрахункового періоду платежем розміром 100 % від заявленого (договірного) обсягу активної електричної енергії на поточний розрахунковий період.
Згідно п.18 Додатку 2 до Договору споживач самостійно здійснює остаточний розрахунок за активну електричну енергію шляхом оплати різниці між вартістю обсягу електричної енергії, фактично спожитої протягом розрахункового періоду, та сумою коштів, сплачених відповідно до п.13 Додатку 2, оплату за перетікання реактивної енергії, оплату за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, оплату нарахувань за актами порушень та оплату інших нарахувань згідно з умовами цього Договору до останнього робочого дня включно поточного розрахункового періоду. Розрахунки споживач здійснює за тарифами, які діяли в розрахунковому періоді.
Згідно з п.6 Додатку 2 за даними звіту про використану електроенергію та з урахуванням розрахункової величини втрат згідно з Додатком "Розрахунок втрат" визначається обсяг фактично спожитої активної і реактивної та генерованої реактивної електроенергії. Цей обсяг сторони фіксують в "Акті про приймання - передачу товарної продукції", "Акті надання послуги з компенсації перетікання реактивної електроенергії", по два примірники яких постачальник надає споживачу. Останній має повернути погодженими по одному примірнику зазначених документів в наступному розрахунковому періоді.
Відповідно до п.9 Додатку 2 у разі неподання споживачем звіту про використану електроенергію в зазначений термін та/або неможливості отримання постачальником даних про спожиту електричну енергію в зазначений термін визначення обсягу спожитої електричної енергії за поточний розрахунковий період здійснюється середньодобовим обсягом споживання у попередньому розрахунковому періоді з подальшим перерахунком у разі надання даних протягом наступного розрахункового періоду.
Тривалість періоду розрахунку за середньодобовим обсягом споживання електричної енергії до отримання показань розрахункових засобів обліку має не перевищувати одного повного розрахункового періоду, після чого розрахунок обсягу спожитої електричної енергії здійснюється постачальником за величиною дозволеної потужності струмоприймачів та кількістю годин їх використання до надання споживачем показань лічильників (або до зняття показань лічильників постачальником) без подальшого перерахунку. Аналогічне положення міститься в п.6.39 Правил користування електричною енергією, затверджених Національною комісією з питань регулювання електроенергетики № 28 від 31.07.1996 року.
Згідно з поясненнями позивача розрахунки за о/р 3126030 відповідача проводяться за двома лічильниками №0947624, №0061093 які встановлені за адресами: вул.Тургенівська, 74б та вул. Обсерваторна, 10. Розрахункова дата 20 число. Внаслідок неподання акту про використану електричну енергію за березень 2015 року розрахунок позивачем було проведено згідно п.6.39 ПКЕЕ за середньодобовим споживанням попереднього розрахункового періоду; за квітень-травень за величиною дозволеної потужності та договірним режимом роботи; у травні 2015 споживачем було надано акт про використану електричну енергію; у червні 2015 споживачем акт про використану електричну енергію не надано, в зв'язку з чим розрахунок проведено з показників травня до показників КОЗО від 09.06.2015 за засобами обліку та по середньодобовому з 09.06.2015 по 20.06.2015; у липні 2015 - за величиною дозволеної потужності; у серпні ь 2015 - за величиною дозволеної потужності, зокрема за адресою: вул. Тургенівська, 74б розрахунок по потужності проведено до дати відключення приміщення від електропостачання 03.08.2015; у вересні 2015 - лютому 2016 - за величиною дозволеної потужності за адресою: вул. Обсерваторна, 10, за адресою: вул. Тургенівська, 74б по нормі = 0; у березні 2016 - 17.03.2016 проведено КОЗО за адресою: вул. Тургенівська, 746 та знято показники лічильника, розрахунок проведено по показниках за адресою: вул. Обсерваторна, 10 за дозволеною потужністю; у квітні 2016 - за адресою: вул. Обсерваторна, 10 за дозволеною потужністю, за адресою: вул. Тургенівська, 74б - по середньодобовому згідно п.6.39 ПКЕЕ; у травні 2016 - лютому 2017 - за величиною дозволеної потужності.
Нараховану позивачем вартість поставленої електричної енергії відповідач неоплатив, в зв'язку з чим у відповідача перед позивачем виникла заборгованість за поставлену електричну енергію в розмірі 40 077,82 грн за період з 01.04.2015 по 01.03.2017 року.
Згідно ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Статтею 11 Цивільного кодексу України встановлено, що підставою виникнення цивільних прав та обов'язків є договір.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно ст.526 ЦК України та ч.1 ст.193 ГК України зобов'язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог законодавства, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до статті 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно ст.692 ЦК України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Матеріалами справи, а саме звітами про використану активну електричну енергію за період з квітня 2015 року по березень 2017 року, рахунками-розшифровками про використану активну електричну енергію, актами прийняття -передавання товарної продукції, розрахунком заборгованості, підтверджується надання позивачем послуг із постачання електричної енергії та існування заборгованості відповідача перед позивачем по сплаті вартості спожитої електричної енергії за спірний період у розмірі 40 077,82 грн.
Вказана заборгованість відповідачем не сплачена, доказів її погашення останнім не надано та наявність заборгованості не спростовано, контррозрахунок не наведено, в зв'язку з чим суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги в частині стягнення з відповідача 40 077,82 грн.
В зв'язку з порушенням відповідачем грошового зобов'язання, позивач нарахував та просить стягнути з відповідача 3% річних у розмірі 900,88 грн., інфляційні втрати в розмірі 3657,74 грн., пеню в розмірі 444,92 грн.
Згідно зі статтею 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Судом перевірено наданий позивачем розрахунок 3 % річних та інфляційних втрат, враховуючи ненадання відповідачем контррозрахунку заявлених позивачем до стягнення 3 % річних та інфляційних втрат, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги про стягнення з відповідача 3 % річних в розмірі 900,88 грн та інфляційних втрат в розмірі 3657,74 грн за загальний період з квітня 2015 року по березень 2017 року.
Відповідно до п.4.2.1. Договору за внесення платежів, передбачених пунктами 2.3.3-2.3.4. цього Договору, з порушенням термінів, визначених відповідним Додатком, споживач сплачує постачальнику пеню у розмірі 0,1 % від суми боргу за кожен день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати.
Судом перевірено наданий позивачем розрахунок пені, враховуючи ненадання відповідачем контррозрахунку, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги в частині стягнення з відповідача пені в розмірі 444,92 грн.
Відповідно до ч.1 ст. 49 ГПК України у спорах, що виникають при виконанні договорів судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 34, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Спільного українсько-ізраїльського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Бівакс ЛТД" (01025,м.Київ, вул.Володимирська, буд.22, кв.5, код ЄДРПОУ 20047535) на користь публічного акціонерного товариства "Київенерго" (01001, м.Київ, площа ІВАНА ФРАНКА, будинок 5, код ЄДРПОУ 00131305) 40 077 (сорок тисяч сімдесят сім) грн 82 коп. - суму основного боргу, 900 (дев'ятсот) грн 88 коп - 3 % річних, 3 657 (три тисячі шістсот п'ятдесят сім) грн 74 коп - інфляційні втрати та 1600 (тисячу шістсот) грн 00 коп - витрат по сплаті судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили через 10 днів з моменту виготовлення повного тексту рішення в разі не оскарження його в установленому порядку. Рішення може бути оскаржене в 10-денний строк до Київського апеляційного господарського суду.
Суддя Шкурдова Л.М.
Повне рішення складено: 21.08.2017 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2017 |
Оприлюднено | 29.08.2017 |
Номер документу | 68478312 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Шкурдова Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні