АС12/230-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.06.07 Справа №АС12/230-07.
За позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до відповідача Відкритого акціонерного товариства «Сумпромпродукт»
про стягнення 5 675 грн. 31 коп.
Cуддя Л.А.Костенко
Представники:
від позивача Т.С.Груздо
від відповідача не з'явився
Суть спору: Позивач просить стягнути з відповідача 5 675 грн. 31 коп. вартості 1 нествореного робочого місця для працевлаштування інваліда в 2005 році, згідно ст. ст. 19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” № 875-ХІІ від 21.03.1991р. із змінами та доповненнями.
Відповідач відзив на позов не подав, повноважного представника в засідання суду не направив, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами на підставі п.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши повноважного представника позивача, оцінивши та дослідивши наявні в справі докази, суд встановив:
Відповідно до ч.1 ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” № 875-ХII від 21.03.1991р. зі змінами та доповненнями для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік – у кількості одного робочого місця.
Статтею 20 вищевказаного Закону встановлено обов'язок підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання, де кількість інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою ст. 19 зазначеного Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом, а якщо працює від 8 до 15 осіб - в розмірі половини середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації.
Підприємство звіт по формі № 10-П1 за 2005 рік не надавався.
Згідно статистичних даних за 2005 рік, наданих до Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів по Відкритому акціонерному товариству «Сумпромпродукт» середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2005 році становила 8 чоловік.
Таким чином, згідно ст. 19 Закону, на підприємстві відповідача у 2005 році норматив складає 1 робоче місце. Фактично було створено 0 робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Отже, сума штрафних санкцій за невиконання відповідачем нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2005 році складає 5 675 грн. 31 коп.
Факт заборгованості відповідача у сумі 5 675 грн. 31 коп. підтверджено матеріалами справи.
Відповідач доказів сплати боргу не подав, не подав і аргументованого заперечення, тому вимоги позивача щодо стягнення 5 675 грн. 31 коп. штрафних санкцій визнаються судом правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Сумпромпродукт» (м. Суми, пр. Шевченка, 5; ід. код 24002995) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Суми, вул. Горького,2, код 23636315) 5 675 грн. 31 коп. штрафних санкцій за нестворене 1 робоче місце для працевлаштування інваліда.
3. Видати виконавчий документ після набрання постановою законної сили за заявою особи, на користь якої ухвалена дана постанова.
4. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
5. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
6. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ Л.А.КОСТЕНКО
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 684866 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Костенко Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні