Рішення
від 28.08.2017 по справі 191/1746/17
СИНЕЛЬНИКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 191/1746/17

Провадження № 2/191/1029/17

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2017 року м. Синельникове

Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого - судді Гречко Ю. В.

при секретарі - Борисовій О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове Дніпропетровської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та дружини,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та дружини. В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що 11 липня 2016 року позивач, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та відповідач, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 зареєстрували законний шлюб, про що виконавчим комітетом Великомихайлівської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області зроблено відповідний актовий запис № 1 та видано свідоцтво про шлюб.

Від цього шлюбу сторони мають малолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, батьком якого є відповідач.

Останнім часом сімейне життя між позивачем та відповідачем поступово погіршувалося. На підставі чого в сім'ї відбувалися сварки.

З травня місяця 2017 року, тобто після народження дитини, сторони фактично припинили шлюбні відносини, спільного господарства не ведуть, хоча поки що проживають разом, але це питання часу. Відповідач повідомив, що як тільки в будинку, де він проживав раніше, тобто за місцем реєстрації, будуть закінчені ремонтні роботи він одразу ж переїде.

Дитина проживає разом з матір'ю за адресою: АДРЕСА_1 та знаходиться на утриманні позивача.

Позивач, ОСОБА_1, знаходиться у скрутному матеріальному становищі, оскільки перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, доходів немає.

Відповідач ухиляється від покладеного на нього обов'язку утримувати свою дитину та від покладеного на нього обов'язку утримувати свою дружину у разі проживання з нею дитини до досягнення дитиною трьох років. Це, зокрема, виявилося у відсутності будь-якого матеріального (грошового) утримання свого сина та дружини, а також у тому, що відповідач жодним чином не приймає участі у вихованні дитини.

Відповідач працює водієм в ВСК Україна , отримує дохід і може надавати матеріальну допомогу, однак добровільно цього не робить.

На підставі рішення Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 18.01.2016 року (Справа № 191/3873/15-ц) відповідач вже сплачує аліменти на утримання дитини - сина від першого шлюбу, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, в розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно. Таким чином відповідачу потрібно буде сплачувати аліменти на утримання двох дітей та дружини.

Просить стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь позивача аліменти на утримання їх малолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 1/6 частки з усіх видів його заробітку (доходів) щомісячно починаючи з дня подачі позовної заяви до суду і до досягнення дитиною повноліття; Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь позивача аліменти на її утримання у розмірі 1/6 частки з усіх видів його заробітку (доходів) щомісячно починаючи з дня подачі позовної заяви до суду і до досягнення їх сином, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, трьох років.

До початку проведення відкритого судового засідання позивач надала заяву, якою просить розглядати справу за її відсутності, заявлені вимоги підтримує у повному обсязі та просить суд їх задовольнити.

Відповідач до початку проведення відкритого судового засідання надав суду заяву, у якій зазначив про можливість розгляду справи за його відсутності. Позов визнає.

Таким чином, суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Свідоцтвами про народження серії НОМЕР_2 від 11.05.2017 року підтверджується факт походження неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 від батьків, які є сторонами у справі.

Відповідно довідки виконавчого комітету Великомихайлівської сільської ради Синельниківського району від 22.05.2017 року № 137 ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 дійсно проживає з сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 р.н. в АДРЕСА_1 без реєстрації.

Згідно з ч. 1 ст. 179 СК України аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини.

Відповідно до ч.3 ст.181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Статтею 182 СК України передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини ; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів ; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину у відповідності до ст.182 СК України не може бути меншим, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до п.п.3 п.17 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15.05.2006 року Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів , вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно ст.186 СК України за заявою платника аліментів або за власною ініціативою орган опіки та піклування перевіряє цільове витрачання аліментів. У разі нецільового витрачання аліментів платник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України .

Частиною першою статті 196 СК України передбачена відповідальність платника аліментів за прострочення сплати аліментів , у разі виникнення якої одержувач має право на стягнення неустойки (пені) в у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості.

Згідно ст. 84 ч.2,4 Сімейного Кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від її матеріального становища.

Відповідно ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частин вимог.

Таким чином, суд вважає наявність фактів, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, встановленою.

На підставі викладеного, керуючись ст. 180, ч.3 ст.181, ч. 1 ст. 179, ст. 186, ч.1 ст.191, ч.ч. 1, 2 ст. 196, ст..ст.80, 84 СК України, ст.ст. 10, 60, 88, 130, 212, 214, 215 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Вимоги позивача задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася в м.Лозова Харківської області, ІПН - НОМЕР_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі 1/6 частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,щомісячно, починаючи з 29.05.2017 року і до досягнення дитиною повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_5 року включно.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася в м.Лозова Харківської області, ІПН - НОМЕР_1 аліменти на її утримання в розмірі 1/6 частини з усіх видів його заробітку (доходу), щомісячно, починаючи з ІНФОРМАЦІЯ_3 року і до досягнення дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, трирічного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_6 року включно.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. на користь держави отримувач: Управління Державного казначейства України у м. Синельникове Головного управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 23929833 банк: Головне управління Державного казначейства України у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ, МФО банку: 805012, р/р 31213206700034, КБКД 22030001 "Судовий збір Державної судової Адміністрації України", судовий збір в розмірі 1280 (одна тисяча двісті вісімдесят) грн. 00 коп.

На рішення протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області може бути подано апеляційну скаргу.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не буде подано, а у разі її подання - після розгляду справи апеляційним судом у разі, якщо рішення не буде скасовано.

Суддя: Ю. В. Гречко

СудСинельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення28.08.2017
Оприлюднено30.08.2017
Номер документу68497874
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —191/1746/17

Рішення від 28.08.2017

Цивільне

Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Гречко Ю. В.

Ухвала від 22.06.2017

Цивільне

Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Гречко Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні