Постанова
від 22.08.2017 по справі 804/4734/17
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 серпня 2017 р. Справа № 804/4734/17 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Бондар М.В., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровська фабрика гофрокартонної тари", третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Дніпропетровська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області, про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

Головне управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області (далі - ГУ ДФС у Дніпропетровській області, позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Дніпропетровська фабрика гофрокартонної тари (далі - ТОВ Дніпропетровська фабрика гофрокартонної тари , відповідач), третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Дніпропетровська об'єднана державна податкова інспекція ГУДФС у Дніпропетровській області (далі - Дніпропетровська ОДПІ) про стягнення податкового боргу на користь державного бюджету в сумі 46116,82 грн. шляхом стягнення коштів з рахунків у банках, що обслуговують такого платника.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має податковий борг, який у добровільному порядку не сплачує, що завдає збитків державі.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Представник третьої особи в судовому засіданні не заперечував проти розгляду справи в порядку письмового провадження.

За таких обставин суд вважає за можливе здійснити розгляд справи в порядку письмового провадження на підставі положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що ТОВ Дніпропетровська фабрика гофрокартонної тари (код ЄДРПОУ 35484275) взято на облік як платник податків з 07.12.2007 року та станом на час розгляду справи перебуває на обліку у Дніпропетровській ОДПІ.

Судом встановлено, що податковий борг ТОВ Дніпропетровська фабрика гофрокартонної тари в сумі 46116,82 грн. виник внаслідок несплати самостійно задекларованих підприємством грошових зобов'язань та податкових зобов'язань, визначених контролюючим органом:

1. з плати за землю у розмірі 41186,82 грн.:

- декларація від 22.02.2016 року №9021477917 з самостійно нарахованою сумою до сплати за 2016 рік у розмірі 123568,58 грн., в тому числі з жовтня по грудень 2016 року в щомісячній сумі 10296,72 грн. та у січні 2017 року в сумі 10296,66 грн.;

2. з податку на додану вартість у розмірі 4930 грн.:

- податкове повідомлення-рішення від 31.10.2016 року №0004791201 про нарахування відповідачу штрафних санкцій у розмірі 850 грн. за несвоєчасне подання звітності за лютий-березень, травень-липень 2016 року, винесене на підставі акту перевірки від 19.09.2016 року №255/04-17-12-01/35484;

- податкове повідомлення-рішення від 15.12.2016 року №00054511201 про нарахування відповідачу штрафних санкцій у розмірі 2040 грн. за несвоєчасне подання звітності за серпень-вересень 2016 року, винесене на підставі акту перевірки від 08.11.2016 року №330/04-17-12-01/35484;

- податкове повідомлення-рішення від 30.01.2017 року №0000211201 про нарахування відповідачу штрафних санкцій у розмірі 2040 грн. за несвоєчасне подання звітності за квітень, жовтень 2016 року, винесене на підставі акту перевірки від 13.12.2016 року №360/04-17-12-01/35484.

З урахуванням викладеного, суд зазначає про підтвердження матеріалами справи наявності у відповідача заявленого до стягнення податкового боргу перед бюджетом, а саме: податкової декларації з земельного податку із самостійно задекларованими вищевказаними сумами, актів перевірок з встановленими порушення, податкових повідомлень-рішень, доказів надіслання відповідачу податкових повідомлень-рішень, облікової картки по операціям з нарахування та погашення податкових зобов'язань відповідачем.

Вирішуючи заявлений спір по суті, суд виходить із того, що відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Стаття 36 Податкового кодексу України закріплює, що податковим обов'язком платника податку визнається його обов'язок обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Такий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором, він є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Виконання податкового обов'язку може здійснюватися платником податків самостійно або за допомогою свого представника чи податкового агента.

Проте, відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе сам платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Відповідно пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Згідно пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Згідно пункту 49.2 статті 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 статті 95 Податкового кодексу України).

Пунктом 95.3 цієї статті визначено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно положень пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Дніпропетровською ОДПІ виставлено відповідачу податкову вимогу від 25.04.2016 року №913-25 на суму податкового боргу 11104,17 грн., яку надіслано на адресу відповідача, що підтверджується матеріалами справи.

Враховуючи викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог про стягнення з ТОВ Дніпропетровська фабрика гофрокартонної тари загальну суму боргу у розмірі 46116,82 грн., в тому числі в сумі 41186,82 грн. з земельного податку та в сумі 4930 грн. з податку на додану вартість та їх задоволення, оскільки доказів добровільного погашення сум податкового боргу відповідач не надав.

Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Дніпропетровська фабрика гофрокартонної тари , третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Дніпропетровська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області, про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.

Стягнути податковий борг з Товариства з обмеженою відповідальністю Дніпропетровська фабрика гофрокартонної тари (код ЄДРПОУ 35484275) на користь державного бюджету шляхом стягнення коштів з рахунків у банках, що обслуговують такого платника, в сумі 46116 (сорок шість тисяч сто шістнадцять) гривень 82 копійки.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя М.В. Бондар

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.08.2017
Оприлюднено30.08.2017
Номер документу68502629
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —804/4734/17

Постанова від 22.08.2017

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Бондар Марина Володимирівна

Ухвала від 24.07.2017

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Бондар Марина Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні