Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
30 серпня 2017 р. № 820/3134/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шляхової О.М., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Харківського приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Промислове і цивільне будівництво" про стягнення заборгованості ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Харківське приміське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Промислове і цивільне будівництво", в якому просить суд: стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Промислове і цивільне будівництво" суму заборгованості 2095,41 грн., а саме: із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1924,99 грн., фінансових санкцій 88,80 грн., пені 81,62 грн., на користь Харківського приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що відповідач має заборгованість у розмірі 2095,41 грн., яку ним самостійно не сплачено, а тому заборгованість підлягає стягненню у судовому порядку.
Відповідно до ч. 4 ст. 183– 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження надіслана відповідачу поштою та отримана повноваженою особою 00.00.2017 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового повідомлення, яке повернулось до суду 00.00.2017 року. Тобто, відповідач повідомлений про існування позовної заяви та належним чином отримав ухвалу суду по справі.
Враховуючи положення ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду, з огляду на що суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Як вбачається з наявних у справі документів, Товариства з обмеженою відповідальністю "Промислове і цивільне будівництво" зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб - підприємців як юридична особа.
У відповідності до вимог п. 11.11., ст. 11 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” від 19.12.2003 року № 21-1, затвердженої у Міністерстві юстиції України від 16.01.2004 року №64/8663, платники страхових внесків щомісяця складають "Розрахунок суми страхових внесків", у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.
Товариства з обмеженою відповідальністю "Промислове і цивільне будівництво" відповідно до спеціального законодавства зобов'язане сплачувати поточні платежі – страхові внески, нараховані за звідний календарний місяць, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього календарного місяця шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків (ч.5, 6 ст. 20 Закону).
Частиною 12 статті 20 Закону передбачена сплата страхових внесків страхувальниками незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до наданого відповідачем розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягає сплаті за періоди жовтень 2009 р., та грудень 2009р., відповідач зобов'язаний сплатити до управління Пенсійного фонду України в Харківському області страхові внески в загальній сумі 2095,41грн. Відповідач у строки, визначені законодавством зобов'язання не виконав.
Управління ПФУ сформувало вимогу про сплату боргу: № Ю-561У від 04.12.09р. на суму 492,80грн., № Ю-561У від 05.01.2010 р., на суму 499,84 грн., № Ю-561У від 05.02.2010 р., на суму 983,74 грн..
Відповідачем було частково сплачено суму боргу за вимогою № Ю-561У від 04.12.2009 р., на суму 492,80 грн., у розмірі 51,39 грн..
Також, управлінням було винесено рішення №1382 від 13.12.2011 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату тобто несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків у розмірі 170,42 грн..
Судом встановлено, що вимогу про сплату боргу та рішення про застосування фінансових санкцій відповідачу вручена в порядку, встановленому ч. 1-3 ст. 106 Закону, вона не була оскаржена, а тому зазначена вище вимога є узгодженою.
Але на теперішній час так і залишається несплаченою, що свідчить про небажання відповідача у добровільному порядку сплатити суму недоїмки. Внаслідок зазначеного у відповідача склалась заборгованість із сплати страхових внесків в сумі 2095,41 грн..
Відповідно до частини 5 статті 106 Закону суми недоїмки погашаються у порядку календарної черговості їх виникнення за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Отже, у разі сплати відповідачем страхових внесків, закривається та сума боргу, яка виникла раніше.
На час розгляду справи заборгованість по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 2095,41 грн. відповідачем добровільно не сплачена і тому підлягає примусовому стягненню на користь позивача.
У свою чергу, рішення відповідачем не оскаржене.
Як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, відповідач зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески в установлені строки та в повному обсязі, як то передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19 грудня 2003 року №21-1 (далі – Інструкція) та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року 64/8663.
Відповідно до п. 8.1. Інструкції (у редакції Постанови правління Пенсійного фонду України від 22.10.2010 р. №25-1, яка набрала чинності зі січня 2011 року) стягнення заборгованості із сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості, або застосування штрафних санкцій.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України №1058-ІV та п. п. 2.1.3 п. 2 Інструкції страхувальниками є фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок).
Статтею 1 Закону України №1058-ІV (в редакції, що діяла до 01 січня 2011 року) страхові внески кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Пунктом 6 ст. 20 Закону України №1058-ІV передбачено, що нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Пунктом 10 статті 20 цього ж Закону зазначено, що якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції.
Пунктом 2 ч. 9 ст. 106 Закону України №1058-ІV (в редакції до 01.01.2011 р.) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Згідно з п. 10.11 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» повідомлення вважається надісланим (врученим) платнику, якщо його передано посадовій особі юридичної особи або фізичній особі – суб'єкту підприємницької діяльності, адвокату, приватному нотаріусу під підпис або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Статтею 86 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч. 1 ст. 86); ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили (ч. 2 ст. 86); суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності (ч. 3 ст. 86).
На підставі викладеного вище, беручи до уваги той факт, що відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 2095,41 грн., суд дійшов висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог, через що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Харківського приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Промислове і цивільне будівництво" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Промислове і цивільне будівництво" (р/р 26009000044271, МФО 300175, код ЄДРПОУ 33368726) на користь Харківського приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області (р/р 25603301668609 в ХОУ АТ Ощадбанк, МФО 351823, код ЄДРПОУ 40386382) суму заборгованості, а саме: із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1924,99 грн., фінансових санкцій 88,80 грн., пені 81,62 грн., у загальному розмірі 2095 (дві тисячі дев'яносто п'ять) гривень 41 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Шляхова О.М.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2017 |
Оприлюднено | 04.09.2017 |
Номер документу | 68534835 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Шляхова О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні