ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
23.08.2017 р. Справа № 914/3960/14
Господарський суд Львівської області у складі судді Гоменюк З.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні
заяву Державного підприємства Центр державного земельного кадастру , м.Київ
про відстрочку виконання рішення Господарського суду Львівської області від 04.02.2015р.
у справі №914/3960/14
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Торгова компанія Терен , м.Львів
до відповідача-1 Державного підприємства Державна картографічна фабрика , м.Вінниця
до відповідача-2 Товариства з обмеженою відповідальністю Ю.Комбуд , с.Сокільники Пустомитівського району Львівської області
до відповідача-3 Державного підприємства Центр державного земельного кадастру , м.Київ
про стягнення заборгованості
За участю представників сторін:
від заявника ОСОБА_1 - представник;
від стягувача ОСОБА_2 - представник;
від відповідача-1 не з'явився;
від відповідача-2 не з'явився.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд господарського суду Львівської області надійшла заява Державного підприємства Центр державного земельного кадастру про відстрочку виконання рішення Господарського суду Львівської області від 04.02.2015р. у справі №914/3960/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Торгова компанія Терен до відповідача-1 Державного підприємства Державна картографічна фабрика , до відповідача-2 Товариства з обмеженою відповідальністю Ю.Комбуд , до відповідача-3 Державного підприємства Центр державного земельного кадастру про стягнення заборгованості.
Ухвалою суду від 14.08.2017р. заяву прийнято заяву та призначено її до судового розгляду в судовому засіданні на 23.08.2017р.
Представник заявника подав заяву (вх.№29005/17 від 23.08.2017р.) про долучення до матеріалів справи довідки Приватбанк , довідки АТ Укрсиббанк , довідки ПАТ Державний експортно-імпортний банк України , а також довіреностей на представників ДП Центр державного земельного кадастру .
Представник заявника в судовому засіданні заяву про відстрочку виконання рішення суду підтримав повністю.
Представник стягувача в судовому засіданні проти задоволення заяви про відстрочку виконання рішення суду заперечив, однак письмове заперечення на заяву не подав.
Зокрема представник стягувача зазначив, що відносно Державного підприємства Центр державного земельного кадастру існують інші виконавчі провадження, а відстрочка виконання рішення суду у даній справі не знімить арешт з рахунків боржника, що в свою чергу могло б позитивно вплинути на виконання боржником судового рішення у даній справі в майбутньому.
Таким чином стягувач вважає, що у задоволенні заяви про відстрочку виконання рішення суду слід відмовити. Однак доказів в підтвердження обставин, що були висловленні представником стягувача в судовому засіданні до матеріалів справи не долучено.
Заяву про відстрочку виконання рішення суду ДП Центр державного земельного кадастру обґрунтовує тим, що в даний час підприємство перебуває у скрутному фінансовому становищі, залишки коштів на розрахункових рахунках підприємства не покривають у повному обсязі потреб по сплаті щомісячних обов'язкових платежів (у тому числі і по виплаті заробітної плати, сплати податків і зборів).
Як стверджує заявник, причиною такої ситуації є допущення систематичної заборгованості територіальних органів Держземагенства України перед Державним підприємством Центр державного земельного кадастру за виконані роботи та надані послуги у 2012-2013 роках в рамках бюджетної програми КПКВК 2755020 Проведення земельної реформи .
Відповідно до постанови КМУ від 14.01.2015р. №5 Про утворення територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру територіальні органи Держземагенства України було реорганізовано шляхом приєднання до територіальних органів Держгеокадастру України.
Як зазначено у заяві про відстрочку виконання рішення суду, заборгованість територіальних органів Держгеокадастру України перед Державним підприємством Центр державного земельного кадастру за виконані роботи становить 19500000,00 грн.
Також заявник зазначає, що він позбавлений можливості скористатися залишками коштів на поточних рахунках в ПАТ Брокбізнесбанк в сумі 9400000,00 грн., оскільки ПАТ Брокбізнесбанк знаходиться у стані ліквідації.
Крім того, як зазначено у заяві про відстрочку виконання рішення суду, Державне підприємство Центр державного земельного кадастру позбавлено здійснювати будь-які виплати, оскільки постановою Державної виконавчої служби від 15.05.2017р. (ВП№49223288) було накладено арешт на кошти боржника.
Враховуючи вищевикладені обставини, Державне підприємство Центр державного земельного кадастру звернулось до Господарського суду Львівської області та просить відстрочити виконання рішення суду від 04.02.2015р. у справі №914/3960/14 строком на 1 рік.
Як вбачається із справи, заявником в підтвердження скрутного фінансового становища долучено звіт про фінансові результати підприємства за І квартал 2017р., баланс (звіт про фінансовий стан) станом на 31.03.2017р., постанова ДВС від 15.05.2017р. про арешт коштів боржника (ВП№49223288), довідку про залишок коштів Приватбанк , довідку про залишок коштів АТ Укрсиббанк , довідку про залишок коштів ПАТ Державний експортно-імпортний банк України .
Відповідно до вимог ст. 121 Господарського процесуального кодексу України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, за поданням прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Питання задоволення заяви сторони у справі про відстрочку виконання рішення суду вирішується судом в кожному конкретному випадку, виходячи з особливого характеру обставин справи, що унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення.
При цьому, норми чинного господарського процесуального законодавства не містять визначення "винятковий випадок", тому це поняття є оціночним, з огляду на ч.1 ст.43 ГПК України, та з врахуванням всіх обставин конкретної справи.
У застосуванні приписів статті 121 ГПК господарським судам необхідно мати на увазі таке.
Господарський суд на підставі статті 121 ГПК має право за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за власною ініціативою у виняткових випадках залежно від обставин справи відстрочити, розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови (далі - рішення), змінити спосіб та порядок їх виконання.
Оскільки згадана стаття не обмежує відповідне право господарського суду певним строком, воно може бути реалізоване у будь-який час після набрання рішенням законної сили і до його фактичного повного виконання, в межах строку пред'явлення наказу до виконання. Також не обмежується право заявника на повторне звернення з відповідною заявою, якщо вона вже розглядалася судом.
Відстрочка - це відкладення чи перенесення виконання рішення на новий строк, який визначається господарським судом. Наприклад, відстрочка може надаватись за рішенням, у якому господарським судом визначено певний строк звільнення приміщення, повернення майна тощо.
Розстрочка означає виконання рішення частками, встановленими господарським судом, з певним інтервалом у часі. Строки виконання кожної частки також повинні визначатись господарським судом. При цьому слід мати на увазі, що розстрочка можлива при виконанні рішення, яке стосується предметів, що діляться (гроші, майно, не визначене індивідуальними ознаками; декілька індивідуально визначених речей тощо) (п.7.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012р. № 9 „Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» ).
Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо (п. 7.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012р. № 9 „Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» ).
Розглянувши подані заявником матеріали, заслухавши пояснення представників заявника та стягувача, суд дійшов висновку, що заяву про відстрочку виконання рішення суду слід задоволити частково. Зокрема, враховуючи інтереси як боржника, так і стягувача, суд вважає за доцільне відстрочити виконання рішення суду у справі №914/3960/14 на 3 (три) місяці.
Відповідно до ст.4 5 ГПК України господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Рішення і постанови господарських судів приймаються іменем України. Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.
Зазначена процесуальна норма узгоджується з положеннями ч.5 ст.124 Конституції України, згідно з якою судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України.
Згідно ст.115 ГПК України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.86, 121 ГПК України, господарський суд -
У Х В А Л И В :
1. Заяву Державного підприємства Центр державного земельного кадастру про відстрочку виконання рішення Господарського суду Львівської області від 04.02.2015р. у справі №914/3960/14 задоволити частково.
2. Відстрочити виконання рішення Господарського суду Львівської області від 04.02.2015р. у справі №914/3960/14 на 3 (три) місяці.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки вказані у ст.ст.91-93 ГПК України.
Суддя Гоменюк З.П.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2017 |
Оприлюднено | 01.09.2017 |
Номер документу | 68564816 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Гоменюк З.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні