Ухвала
від 01.09.2017 по справі 754/11180/17
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

2/754/5775/17

Справа № 754/11180/17

У Х В А Л А

Іменем України

01 вересня 2017 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Шевчук О.П. вирішуючи питання про відкриття провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Прайм - Інвест Груп про розірвання договору підряду та відшкодування збитків

В С Т А Н О В И В :

До суду надійшов позов ОСОБА_1 до ТОВ Прайм - Інвест Груп про розірвання договору та відшкодування збитків.

Оглянувши позов та долучені до нього додатки вважаю, що він не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України.

Так, відповідно ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Пунктом 26 Постанови Пленуму ВССУ від 17.10.2014 № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах роз'яснено судам, що законодавством не встановлено спеціальних вимог до оформлення платіжних документів, на підставі яких перераховуються суми судового збору. Таке перерахування здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України від 05 квітня 2001 року № 2346-III "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" і відповідних нормативно-правових актів Національного банку України.

Відповідно до частини другої статті 9 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. У зв'язку із цим суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір. При цьому, наприклад, платіжне доручення повинно бути підписано відповідальним виконавцем банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату надходження та дату виконання платіжного доручення (пункт 2.14Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (зі змінами)).

Оскільки законодавством не встановлено певного порядку проставлення на розрахункових документах на переказ коштів відмітки про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, суди, виконуючи наведені вище вимоги закону, повинні перевіряти таке зарахування, використовуючи способи, передбачені Цивільним процесуальним кодексом України, зокрема в разі необхідності отримувати таку інформацію з Державної казначейської служби України, що забезпечує казначейське обслуговування цього фонду.

Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

В порушення вимог ч. 3 ст. 106 КАС України представником позивача до суду долучено не оригінал, а ксерокопію документу про сплату судового збору, що не є належним доказом сплати зазначеного платежу.

Крім того, позивачем долучено до заяви копію платіжного документу про сплату судового збору на рахунок Дарницького районного суду м. Києва, а не Деснняського районного суду м. Києва, до якого звертається позивач.

Судовий збір сплачений позивачем в розмірі 640 грн. та заявлено дві вимоги - немайнового характеру (розірвання договору) та майнового характеру стягнення боргу в розмірі 41 075 грн.

Відповідно ч. 1 ЗУ Про судовий збір ставка судового збору за немайнову вимогу становить 640 грн., за майнову - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 640 грн.

Частиною 3 статті 6 ЗУ Про судовий збір встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Крім того, позивачем не зазначено докази знаходження відповідача АДРЕСА_1.

Відповідно ст. 121 ЦПК України зазначені недоліки тягнуть за собою залишення позову без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.

Позивачу необхідно в строк, визначений суддею надати оригінали платіжних документів про сплату судового збору в розмірі 640 грн. за вимогу немайнового характеру, 640 грн. за вимогу майнового характеру, сплачених на рахунок Деснянського районного суду міста Кива , докази знаходження відповідача по АДРЕСА_1.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 120, 121 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В :

Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Прайм - Інвест Груп про розірвання договору підряду та відшкодування збитків залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків - п'ять днів з дня отримання копії ухвали.

У випадку невиконання вимог ухвали заява буде вважатися неподаною та буде повернута з додатками позивачу.

Суддя

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.09.2017
Оприлюднено01.09.2017
Номер документу68570257
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —754/11180/17

Рішення від 18.05.2018

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Саламон О. Б.

Ухвала від 17.01.2018

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Саламон О. Б.

Ухвала від 13.09.2017

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Шевчук О. П.

Ухвала від 01.09.2017

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Шевчук О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні