Справа № 461/5672/17
Провадження № 1-кс/461/6022/17
У Х В А Л А
про застосування запобіжного заходу
01.09.2017 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 з участю прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 та захисника ОСОБА_6 розглянувши клопотання слідчого слідчого управління ГУНП у Львівській області капітан поліції ОСОБА_4 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, -
в с т а н о в и в :
слідчий слідчого управління ГУНП у Львівській області капітан поліції ОСОБА_4 звернулася до суду з клопотанням у кримінальному провадженні №12016140040003502 від 12.10.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.27 - ч.1 ст.366, ч.5 ст.191 КК України, погодженим заступником начальника відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Подане клопотання мотивує тим, що ОСОБА_5 підозрюється у скоєнні злочинів, в тому числі особливо тяжкого злочину, за який передбачена кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна, може переховуватись від органів досудового розслідування, може знищити, спотворити зміст, або сховати речі та документи, які мають істотне значення для встановлення всіх обставин кримінального правопорушення може негативно впливати на свідків,експертів, перешкоджати встановленню істини у кримінальному провадженні, продовжувати вчиняти кримінальне правопорушення, в якому підозрюється, а також для забезпечення виконання процесуальних рішень, проведення необхідних слідчих (розшуковик) дій та виконання завдань кримінального провадження, щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування.
В судовому засіданні прокурор та слідчий просили задовольнити подане клопотання.
Підозрюваний ОСОБА_5 та його захисник заперечили проти застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та просять обрати запобіжний захід не пов`язаний із обмеженням волі. У випадку задоволення клопотання слідчого, визначити мінімальний розмір застави.
У відповідності до ч.1 ст.183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.
Статтею 177 КПК України передбачено, що метою застосування запобіжного заходу є Статтею 177 КПК України передбачено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховую вимоги п.п.3 і 4 ст.5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. При цьому, ризик переховування обвинуваченого (підозрюваного) від правосуддя не може оцінюватися виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику, або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може служити підставою для запобіжного ув`язнення.
Заслухавши думку прокурора та слідчого щодо поданого клопотання, пояснення ОСОБА_5 та захисника, вивчивши матеріали клопотання, враховуючи особу ОСОБА_5 , який підозрюється у тому числі у вчиненні тяжкого злочину, наявність стійких соціальних зв`язків, приходжу до висновку про необхідність застосування до підозрюваного більш м`якого запобіжного заходу ніж той, який зазначений у клопотанні.
При цьому, слідчим суддею враховується особа підозрюваного, який свою винуватість у вчиненому заперечує, проте співпрацює із досудовим слідством /про що сторона обвинувачення не заперечує/, позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні двох малолітній дітей; слідчим та прокурором не доведено наявність обґунтованих ризиків, передбачених ст.177 КПК України, невиконання ОСОБА_5 процесуальних обов`язків, в частині переховування від органів досудового розслідування та суду; незаконний вплив на свідків та експертів у кримінальному провадженні, а тому приходжу до висновку про часткове задоволення клопотання слідчого та обрання ОСОБА_5 більш м`якого запобіжного заходу, у вигляді домашнього арешту.
Керуючись ст.ст.176-178, 182, 183, 193, 194, 196 КПК України, слідчий суддя,-
у х в а л и в :
клопотання слідчого слідчого управління ГУНП у Львівській області капітан поліції ОСОБА_4 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою - задовольнити частково.
Застосувати до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді домашнього арешту - не залишати місце постійного проживання - АДРЕСА_1 , в період з 22.00 год до 08.00 год.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 наступні обов`язки:
1.прибувати до слідчого слідчого управління ГУНП у Львівській області капітан поліції ОСОБА_4 , або іншого слідчого, в провадженні якого перебуватиме дане кримінальне провадження, прокурора та суду за першим викликом;
2.повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання та роботи;
3.утримуватися від спілкування зі свідками та експертами у кримінальному провадженні;
4.здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_5 , що на підставі ч.5 ст.181 КПК України працівники поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на неї зобов`язань, використовувати електронні засоби контролю.
Строк дії ухвали становить два місяці, тобто до 01.11.2017 року.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого слідчого управління ГУНП у Львівській області капітан поліції ОСОБА_4 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особою, яка перебуває під вартою протягом п`яти днів з моменту вручення їй копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68577253 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні