П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2017 року справа № 823/2046/16
15 год. 20 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилюка В.О.,
секретар судового засідання - Попельнуха Ю.І.,
представника позивача - не з'явився,
державного реєстратора Чигиринського районного управління юстиції Черкаської області Грицаєнко Оксани Анатоліївни - не з'явилася,
представника Чигиринської районної державної адміністрації Черкаської області - не з'явився,
ОСОБА_2 - не з'явився,
представника товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства "Нібулон" - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного підприємства "Колос Чигиринщини" до державного реєстратора Чигиринського районного управління юстиції Черкаської області Грицаєнко Оксани Анатоліївни, Чигиринської районної державної адміністрації Черкаської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство "Нібулон", про визнання протиправним та скасування рішення,
встановив:
Приватне підприємство "Колос Чигиринщини" подало позов, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора Чигиринського районного управління юстиції Черкаської області Грицаєнко Оксани Анатоліївни індексний номер 28687179 від 11 березня 2016 року про проведення державної реєстрації права оренди земельної ділянки площею 1,8976 га, кадастровий номер НОМЕР_1 розміщеної в адмінмежах Топилівської сільської ради Чигиринського району Черкаської області за ТОВ СП "Нібулон" на строк 7 років з правом пролонгації на підставі договору оренди землі, серія та номер: б/н від 22 лютого 2010 року та договору про внесення змін до договору оренди землі, серія та номер: б/н, виданого 22 лютого 2010 року, укладених між ОСОБА_2 та ТОВ СП "Нібулон".
В обґрунтування позовних вимог зазначено те, що у період дії договору оренди землі 26.05.2011 № 129, укладеного між позивачем та ОСОБА_2, відповідачем проведено державну реєстрацію права оренди на спірну земельну ділянку за ТОВ СП "Нібулон" на підставі договору оренди від 22.02.2010, договору про внесення змін до договору оренди землі від 22.02.2010.
Враховуючи те, що державний реєстратор не виконав свого обов'язку щодо встановлення суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно, здійснив повторну реєстрацію права оренди однієї і тієї ж земельної ділянки, що є недопустимим, - з огляду на що оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Позивач, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, в судове засідання представника не направив, до суду надіслав заяву про розгляд справи без участі представника та зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Чигиринська районна державна адміністрація Черкаської області, належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи, в судове засідання свого представника не направила, до суду надіслала письмові заперечення, в яких просила розгляд справи проводити без участі представника відповідача.
Відповідно до письмових заперечень відповідача, Чигиринська районна державна адміністрація не має жодного відношення до рішення Чигиринського районного управління юстиції від 11 березня № 28687179 про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки площею 1,8976 га, кадастровий номер НОМЕР_1 розміщеної в адмінмежах Топилівської сільської ради Чигиринського району Черкаської області, що належить ОСОБА_2, за товариством з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство "Нібулон" на підставі Договору оренди землі серія та номер: б/н від 22 лютого 2010 р. та договору про внесення змін до договору оренди землі серія та номер: б/н від 22.02.2010, укладених між ОСОБА_2 та ТОВ СП "Нібулон".
Відповідач, державний реєстратор Чигиринського районного управління юстиції Черкаської області Грицаєнко Оксана Анатоліївна, належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи, в судове засідання не з'явилася, заяву про розгляд справи без своєї участі до суду не направила.
Третя особа ОСОБА_2, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, заяву про розгляд справи без своєї участі до суду не направив.
Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство "Нібулон", належним чином повідомлене про дату, час і місце розгляду справи, в судове засідання представника не направило, до суду надіслало письмові заперечення, в яких просить суд здійснювати розгляд справи без участі представника третьої особи. Відповідно до письмових заперечень третьої особи, на виконання постанови Миколаївського окружного адміністративного суду від 06.06.2011 у справі № 2а-4126/11/1470, державним реєстратором Чигиринського районного управління юстиції 29.02.2016 було здійснено державну реєстрацію права оренди на спірну земельну ділянку за товариством з обмеженою відповідальністю сільськогосподарським підприємством "Нібулон".
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 06.06.2011 у справі № 2а-4126/11/1470 саме за ТОВ СП "Нібулон" був встановлений пріоритет щодо офіційного визнання і підтвердження державою факту набуття товариством права оренди земельної ділянки на підставі договору від 22.02.2010, укладеного ОСОБА_2 з ТОВ СП "Нібулон".
У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши матеріали справи, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.
Суд встановив, що ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 1,8976 га, кадастровий номер НОМЕР_1 що розташована в адмінмежах Топилівської сільської ради Чигиринського району Черкаської області (державний акт на право власності на земельну ділянку серія НОМЕР_2, виданий 22.02.2010 відділом Держкомзему у Чигиринському районі Черкаської області).
26 травня 2011 року між ОСОБА_2 (Орендодавець) та приватним підприємством "Колос Чигиринщини" (Орендар) укладено договір оренди землі № 129, згідно з яким Орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку площею 1,8976 га, кадастровий номер НОМЕР_1 яка знаходиться в межах Топилівської сільської ради Чигиринського району Черкаської області (за межами населеного пункту), для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Договір укладено на 5 років. Договір зареєстрований у відділі Держкомзему у Чигиринському районі Черкаської області 04.08.2011 за № 712548704000206.
За вказаним договором оренди землі спірна земельна ділянка була передана позивачеві згідно акту приймання-передачі земельної ділянки від 04.08.2011.
27 травня 2016 року між ОСОБА_2 (Орендодавець) та приватним підприємством "Колос Чигиринщини" (Орендар) укладено Договір оренди землі № 127, за яким Орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку площею 1,8976 га, кадастровий номер НОМЕР_1 яка знаходиться в межах Топилівської сільської ради Чигиринського району Черкаської області (за межами населеного пункту), для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Договір укладено на 10 років.
Рішенням приватного нотаріуса Черкаського міського нотаріального округу Плахи Т.І. від 08.12.2016 № 32804156 про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень, відмовлено у державній реєстрації іншого речового права - оренди земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 що розташована в адмінмежах Топилівської сільської ради Чигиринського району Черкаської області, за ПП "Колос Чигирищини". Підставою відмови стали наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, а саме: заявлене право вже зареєстроване за іншим орендарем та термін дії зареєстрованого договору ще не закінчився.
Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна від 14.12.2016 № 75804531, 29 лютого 2016 року зареєстровано право оренди ТОВ СП "Нібулон" на земельну ділянку, кадастровий номер НОМЕР_1 (номер запису про інше речове право: 13646503); підстава внесення запису: рішення державного реєстратора Чигиринського районного управління юстиції Грицаєнко О.А. про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 28687179 від 11.03.2016; підстава виникнення іншого речового права: договір оренди землі від 22.02.2010 та договір про внесення змін до договору оренди землі від 22.02.2010, укладені між ТОВ СП "Нібулон" та ОСОБА_2
Не погоджуючись з рішенням державного реєстратора про державну реєстрацію права оренди спірної земельної ділянки за ТОВ СП "Нібулон", позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 4 ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.
Статтею 125 Земельного кодексу України передбачено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Згідно зі ст. 126 Земельного кодексу України право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
Закон України від 01.07.2004 № 1952-IV "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон № 1952) регулює відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою таких прав.
Відповідно до ст. 2 Закону № 1952 (в редакції Закону України від 26.11.2015 № 834-VIII) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Згідно з п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 4 Закону № 1952 державній реєстрації прав підлягають, зокрема: право власності; речові права, похідні від права власності: право користування (сервітут); право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій); право господарського відання; право оперативного управління; право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки; право користування (найму, оренди) будівлею або іншою капітальною спорудою (їх окремою частиною), що виникає на підставі договору найму (оренди) будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), укладеного на строк не менш як три роки; іпотека; право довірчої власності; інші речові права відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону № 1952 організаційну систему державної реєстрації прав становлять: 1) Міністерство юстиції України та його територіальні органи; 2) суб'єкти державної реєстрації прав: виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації; акредитовані суб'єкти; 3) державні реєстратори прав на нерухоме майно (далі - державні реєстратори).
Стаття 18 Закону № 1952 визначає, що державна реєстрація прав проводиться в такому порядку: 1) формування та реєстрація заяви в базі даних заяв; 2) прийняття документів, що подаються разом із заявою про державну реєстрацію прав, виготовлення їх електронних копій шляхом сканування (у разі подання документів у паперовій формі) та розміщення їх у Державному реєстрі прав; 3) встановлення черговості розгляду заяв про державну реєстрацію прав, що надійшли на розгляд; 4) перевірка документів на наявність підстав для зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав, зупинення державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень; 5) прийняття рішення про державну реєстрацію прав або про відмову в такій реєстрації; 6) відкриття (закриття) розділу в Державному реєстрі прав та/або внесення до Державного реєстру прав відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів цих прав; 7) формування інформації з Державного реєстру прав для подальшого використання заявником; 8) видача документів за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав.
Згідно з ч. 4 ст. 18 Закону № 1952 державній реєстрації підлягають виключно заявлені речові права на нерухоме майно та їх обтяження, за умови їх відповідності законодавству і поданим документам.
Пунктом 1 частини 1 статті 27 Закону № 1952 встановлено, що державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі укладеного в установленому законом порядку договору, предметом якого є нерухоме майно, речові права на яке підлягають державній реєстрації.
Згідно з пп. 1, 3, 4 ч. 3 ст. 10 Закону № 1952 державний реєстратор:
- встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями;
- під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, державний реєстратор запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних інформаційних систем, документів та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником. Органи державної влади, підприємства, установи та організації зобов'язані безоплатно протягом трьох робочих днів з моменту отримання запиту надати державному реєстратору запитувану інформацію в паперовій та (за можливості) в електронній формі.
- під час проведення державної реєстрації прав на земельні ділянки використовує відомості Державного земельного кадастру шляхом безпосереднього доступу до нього у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих і перехідних положень Закону України від 11.02.2010 № 1878-VI "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" та інших законодавчих актів України" встановлено, що державна реєстрація прав на нерухоме майно в порядку, визначеному цим Законом, здійснюється з 1 січня 2013 року.
Згідно з пунктом 3 Прикінцевих і перехідних положень названого Закону, до 1 січня 2013 року державна реєстрація права власності, права користування (сервітут) земельними ділянками, права постійного користування земельними ділянками, договорів оренди земельних ділянок; права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); права забудови земельної ділянки (суперфіцій) проводиться територіальними органами земельних ресурсів.
Відповідно до частини третьої статті 3 Закону № 1952 визначено, що речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов: реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення; на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов'язкової реєстрації.
На момент укладення договору оренди землі між позивачем та ОСОБА_2 - 26.05.2011 повноваженнями щодо проведення державної реєстрації договорів оренди землі були наділені структурні підрозділи Держкомзему, така реєстрація здійснювалась відповідно до вимог Наказу Державного Комітету України по земельних ресурсах "Про затвердження Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель" від 02 липня 2003 року № 174, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 липня 2003 року за № 641/7962.
Як свідчать матеріали справи, договір оренди земельної ділянки, укладений між позивачем та ОСОБА_2 26.05.2011, був зареєстрований у відділі ДЗК у Чигиринському районі Черкаської області 04.08.2011 за № 712548704000206.
Згідно Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі (розділ Книги 4АА 013049), наданою відділом Держгеокадастру у Чигиринському районі, під № 206 зареєстровано договір оренди землі 04.08.2011 за № 712548704000206, укладений між ПП "Колос Чигиринщини" та ОСОБА_2, строком на 5 років.
Таким чином, державна реєстрація договору оренди землі від 26.05.2011 № 129 була проведена у відповідності до вимог законодавства, що діяло на момент виникнення прав.
В матеріалах справи відсутні відомості про визнання недійсним чи розірвання договору оренди землі від 26.05.2011 № 129.
Суд враховує висновок Верховного Суду України, викладений в постанові №21-760а15 від 22 вересня 2015 року, який в силу положень ч. 1 ст. 244-2 КАС України має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
Так, у вказаному судовому рішенні Верховний Суд України дійшов висновку, що державний реєстратор під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно зобов'язаний перевірити інформацію про наявність або відсутність вже зареєстрованих речових прав з метою недопущення одночасного існування їх подвійної державної реєстрації.
Водночас, одночасне існування державної реєстрації кількох прав оренди на одну і ту ж земельну ділянку суперечить вимогам Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", який спрямований на забезпечення визнання та захисту державою речових та інших прав, які підлягають державній реєстрації, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалах Вищого адміністративного суду України від 01 березня 2016 р. по справі № 802/1510/15-а та у постанові Верховного суду України від 30 березня 2016 року по справі № 814-3015-14.
Таким чином, на переконання суду, саме державний реєстратор, як суб'єкт владних повноважень, під час державної реєстрації речових прав на нерухоме майно зобов'язаний перевірити інформацію щодо відсутності суперечностей між заявленими правами та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно, тобто наявність або відсутність вже зареєстрованих речових прав на нерухоме майно, для запобігання випадкам одночасного існування подвійної державної реєстрації прав на нерухоме майно.
В порушення вимог законодавства, при проведенні державної реєстрації права оренди спірної земельної ділянки за ТОВ СП "Нібулон" державним реєстратором Чигиринського районного управління юстиції не були виконані вимоги Закону № 1952 щодо встановлення відповідності заявлених прав поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема, щодо відсутності відомостей про нерухоме майно, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах.
Стосовно посилань третьої особи на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 06.06.2011 по справі № 2а-4126/11/1470, суд зазначає наступне.
Суд встановив, що постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 06.06.2011 у справі № 2а-4126/11/1470 визнано протиправною бездіяльність відділу Держкомзему в Чигиринському районі Черкаської області, що полягає в нездійсненні державної реєстрації договорів оренди землі, в т.ч.: договору від 22.02.2010 щодо земельної ділянки з кадастровим № НОМЕР_1 який уклали ТОВ СП "Нібулон" і власник земельної ділянки - ОСОБА_2; зобов'язано відділ Держкомзему в Чигиринському районі Черкаської області здійснити державну реєстрацію договорів оренди землі: в т.ч. договору від 22.02.2010 щодо земельної ділянки з кадастровим НОМЕР_1, який уклали ТОВ СП "Нібулон" і власник земельної ділянки - ОСОБА_2
В той же час на момент вчинення державним реєстратором оскаржуваної реєстраційної дії між ОСОБА_2 та приватним підприємством "Колос Чигиринщини" діяв інший договір оренди землі № 129 від 26 травня 2011 року, зареєстрований 04 серпня 2011 року у Відділі Держкомзему у Чигиринському районі Черкаської області, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис за № 712548704000206.
Крім того, відповідно до інформації, що міститься в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно підставою для проведення державної реєстрації права оренди земельної ділянки за ТОВ СП "Нібулон" є саме договір оренди землі від 22 лютого 2010 року, договір про внесення змін до договору оренди від 22.02.2010. Інформація, що така державна реєстрація права оренди проведена державним реєстратором на виконання постанови Миколаївського окружного адміністративного суду від 06 червня 2011 року, - відсутня.
За таких обставин, суд вважає, що державний реєстратор при проведенні державної реєстрації права оренди земельної ділянки (номер запису про інше речове право 13646503) площею 1,8976 га, кадастровий номер НОМЕР_1 що належить на праві власності ОСОБА_2, за ТОВ СП "Нібулон" на підставі договору оренди землі від 22.02.2010, договору про внесення змін до договору оренди від 22.02.2010, не виконав свого обов'язку щодо встановлення суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно, внаслідок чого відповідачем здійснено повторну реєстрацію договору оренди однієї і тієї ж земельної ділянки, що є недопустимим, - з огляду на що оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Відповідач не довів, що реєструючи право оренди на ту ж земельну ділянку за іншими юридичними особами, переконався про наявність та дійсність вже зареєстрованого речового права позивача.
Відповідно до частин 1, 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення; в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд при вирішенні спору враховує приписи статті 2 КАС України, відповідно до якої у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, добросовісно, розсудливо та безсторонньо, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 94, 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
постановив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора Чигиринського районного управління юстиції Черкаської області Грицаєнко Оксани Анатоліївни індексний номер 28687179 від 11 березня 2016 року про проведення державної реєстрації права оренди земельної ділянки площею 1,8976 га, кадастровий номер НОМЕР_1 розміщеної в адмінмежах Топилівської сільської ради Чигиринського району Черкаської області за ТОВ СП "Нібулон" на строк 7 років з правом пролонгації на підставі договору оренди землі, серія та номер: б/н від 22 лютого 2010 року та договору про внесення змін до договору оренди землі, серія та номер: б/н, виданого 22 лютого 2010 року, укладених між ОСОБА_2 та ТОВ СП "Нібулон".
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чигиринської районної державної адміністрації Черкаської області (20901, Черкаська область, м. Чигирин, вул. Б.Хмельницького, 26, ідентифікаційний код 04061323) на користь приватного підприємства "Колос Чигиринщини" (20920, Черкаська область, Чигиринський район, с. Топилівка, ідентифікаційний код 32482851) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.О. Гаврилюк
Постанова складена в повному обсязі 01.09.2017.
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2017 |
Оприлюднено | 05.09.2017 |
Номер документу | 68613910 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
В.О. Гаврилюк
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні