Постанова
від 04.09.2017 по справі 815/3223/17
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2017 року м.Одеса                    Справа № 815/3223/17

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Іванова Е.А.

розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщені суду в м. Одесі адміністративну справу за позовом Комінтернівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес Техно» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

          Комінтернівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС в Одеській області (далі – Комінтернівська ОДПІ, позивач) звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес Техно» (далі – ТОВ «Прогрес Техно», відповідач), в якому позивач просив стягнути з відповідача податковий борг у сумі 219908,82 грн..

          Позовні вимоги мотивовані тим, що згідно облікових карток, що ведуться Комінтернівською ОДПІ, згідно з Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами податкової служби України, затвердженого Наказом ДПА України від 18.07.2005 року №276, податкова заборгованість ТОВ «Прогрес Техно» перед бюджетом у загальному розмірі складає 219908,82 грн.. В зв'язку з несплатою заборгованості підприємством Комінтернівською ОДПІ було винесено податкову вимогу форми «Ю» №1509-17 від 26.08.2016 року на суму 22683375,49 грн., яка була направлена на адресу відповідача, однак заборгованість відповідачем на теперішній час не сплачена.

          Ухвалою суду від 19.06.2017 року відкрито провадження по даній справі та надано відповідачу строк для надання заперечень.

          Відповідач повідомлявся про відкриття скороченого провадження по даній справі належним чином, про що свідчить поштовий конверт з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».

          Дослідивши наявні у справі письмові докази суд приходить до висновку про можливість задоволення позовних вимог з наступних підстав:

          Згідно вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

          Відповідно до ч. 2 ст. 183-2 КАС України суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог, передбачених частиною першою цієї статті, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.

          Положеннями ч. 4 ст. 183-2 КАС України передбачено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне судове рішення.

          Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута в порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

          Розглянувши матеріали справи, оцінивши наведенні позивачем обставини по справі та враховуючи відсутність заперечень з боку відповідача, суддя прийшов до висновку щодо достатності підстав для прийняття законного судового рішення в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб які беруть участь у справі.

          Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги та докази, якими вони підтверджені, суд прийшов до наступних висновків.

          Судом встановлено, що ТОВ «Прогрес Техно» знаходиться на податковому обліку у Комінтернівській ОДПІ.

          Згідно довідки Комінтернівської ОДПІ станом на 06.06.2017 року ТОВ «Прогрес Техно» має борг перед бюджетом на загальну суму 219908,82 грн..

          Вказаний борг виник на підставі податкових повідомлень – рішень від 25.03.2016 року №0000842204 та №001461300 винесених на підставі акту №000005/15-32-14-09/38534480 від 10.03.2016 року про результати планової виїзної перевірки ТОВ «Прогрес Техно» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 року по 31.12.2014 року.

          Доказів оскарження вказаних повідомлень – рішень матеріали справи не містять.

          Згідно п.п. 14.1.175, п. 14.1, ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

          Відповідно до п. 59.1. статті 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

          Комінтернівською ОДПІ на адресу відповідача була направлена податкова вимога форми «Ю» від 26.08.2016 року №1509-17 на суму 22683375,49 грн., проте не сплачена, зокрема доказів зворотного суду не надано.

          Відповідно до пп. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

          Відповідно до п.п. 41.5. ПК України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень.

          Відповідно до п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

          Статтею 95 Податкового кодексу України визначений перелік заходів, направлених на погашення податкового боргу платника податків, що здійснюються податковим органом.

          Згідно із п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

          Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України).

          Підпунктом 95.3 ст. 95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

          Згідно із п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

          Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

          Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що позовні вимоги Комінтернівської ОДПІ підлягають задоволенню.

          Керуючись ст.ст. 94, 158-163, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

          Адміністративний позов Комінтернівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес Техно» про стягнення заборгованості задовольнити.

          Стягнути з банківських рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес Техно» (код ЄДРПОУ - 38534480, місцезнаходження: 67500, Одеська область, смт. Комінтернівське, вул. Піонерська, 1-А) на користь Комінтернівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області (код ЄДРПОУ – 39398646, місцезнаходження: 67500, Одеська область, смт. Доброслав, проспект 40-річчя визволення, 2/а) податковий борг в сумі 219908,82 грн. (двісті дев'ятнадцять тисяч дев'ятсот вісім гривень 82 коп.).

          Постанова підлягає негайному виконанню.

           Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.

          Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів після отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

          Суддя                               Е.А.Іванов

          

          

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.09.2017
Оприлюднено07.09.2017
Номер документу68620734
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —815/3223/17

Постанова від 04.09.2017

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Іванов Е. А.

Ухвала від 19.06.2017

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Іванов Е. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні