Ухвала
від 03.09.2017 по справі 712/10948/17
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відмову у наданні дозволу на проведення обшуку

Справа № 712/10948/17

Провадження № 1-кс/712/4955/17

місто Черкаси 04 вересня 2017 року

Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , слідчого СВ Черкаського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 , розглянувши винесене по кримінальному провадженню №42017251010000114 від 18.07.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, слідчим СВ Черкаського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 і погоджене прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , клопотання про проведення обшуку,-

ВСТАНОВИВ:

04 вересня 2017 року до Соснівського районного суду м. Черкаси звернувся слідчий СВ Черкаського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області лейтенант поліції ОСОБА_4 , із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку за місцем знаходження офісних приміщень, які займає група компаній «ВЕРЕС», що розташовані в будівлі за адресою м. Київ, бульв. Академіка Вернадського, 34/1 та перебувають у власності Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України, м. Київ, бул. Академіка Вернадського, 34/1, код ЄДРПОУ 05417153.

Клопотання мотивує тим, що до Черкаської місцевої прокуратури надійшли матеріали правоохоронних органів щодо можливих неправомірних дій службових осіб СТОВ ім. Шевченка.

Як вбачається з клопотання, 18.07.2017 відомості про вказане кримінальне правопорушення були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017251010000114 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи СТОВ ім. Шевченка, код ЄДРПОУ 03793419, ТОВ «Сучасні торгівельні технології» код ЄДРПОУ 38048541 та ТОВ «Пономар», код ЄДРПОУ 39367597, групи компаній «ВЕРЕС», з метою привласнення бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування податку на додану вартість, використовуючи спеціальний режим оподаткування у вигляді пільг держави з ПДВ, провели фіктивні (безтоварні) операції на загальну суму більше 350 млн. грн., що спричинило штучне завищення податкового кредиту на суму більше 70 млн. грн. та незаконне відшкодування податку на додану вартість з Державного бюджету України у 2016-2017 роках в сумі 20 млн. грн..

Крім того, протягом 2014-2015 років СТОВ ім. Шевченка, шляхом внесення в первинні та звітні бухгалтерські документи завідомо неправдивих відомостей, здійснило безтоварні операції з ТОВ «Перспектива-Трейдінг», код ЄДРПОУ 38999681 по реалізації як власної плодоовочевої консервованої продукції ТМ «Верес» (ікра грибна, ікра з баклажанів «Екстра», аджика, баклажани, гірчиця «Домашня», гірчиця «Європейська», гірчиця «З хроном», горошок зелений, гриби мариновані «Шампіньйони», закуска «Соте», ікра з кабачків, квасоля з овочами, кукурудза, огірки мариновані, перець солодкий, рагу овочеве, томати мариновані «Чері» та ін.) на загальну суму понад 250 млн.грн.. ТОВ «Перспектива-Трейдінг», код ЄДРПОУ 38999681 по закупівельним цінам «фіктивно» реалізує вказану плодоовочеву консервовану продукцію ТМ «Верес» на ТОВ «Сігма Експерт», код ЄДРПОУ 39274157, яке в свою чергу реалізує вказану продукцію на ТОВ «Сучасні торгівельні технології» код ЄДРПОУ 38048541, штучно сформувавши останньому податковий кредит в сумі більше 40 млн. грн..

В подальшому, після проведення фіктивних (безтоварних) операцій СТОВ ім. Шевченка 10.03.2017 визнає себе банкрутом та розпочинає ліквідаційну процедуру.

В клопотанні зазначено, що враховуючи наведені факти, існують достатні підстави вважати, що службові особи СТОВ ім. Шевченка з метою бюджетного відшкодування податку на додану вартість ТОВ «Сучасні торгівельні технології» код ЄДРПОУ 38048541, шляхом штучного формування податкового кредиту останньому від пов`язаних суб`єктів господарювання ТОВ «Перспектива-Трейдінг», код ЄДРПОУ 38999681, ТОВ «Сігма Експерт», код ЄДРПОУ 39274157 та ТОВ «Пономар», код ЄДРПОУ 39367597 з використанням спеціального режиму оподаткування у вигляді пільг держави з податку на додану вартість, підробили документи про постачання плодоовочевої консервованої продукції ТМ «Верес» відобразивши безтоварні операції з реалізації товарів власного виробництва на підконтрольне ТОВ «Сучасні торгівельні технології» код ЄДРПОУ 38048541, що спричинило штучне завищення податкового кредиту та незаконне відшкодування з бюджету податку на додану вартість в сумі понад 20 млн. грн., чим державним інтересам було спричинено збитки на вказану суму.

Слідчий вказав, що з метою з`ясування обставин справи, а також необхідності призначення відповідних експертиз у даному провадженні, виникла необхідність у встановленні місця знаходження та вилученні оригіналів документів фінансово-господарської діяльності, які можуть мати доказове значення у даному кримінальному провадженні.

Згідно інформації, отриманої оперативними співробітниками управління захисту економіки в Черкаській області ДЗЕ Національної поліції України, встановлено, що офісні приміщення групи компаній «ВЕРЕС» знаходяться за адресою: м. Київ, бул. Академіка Вернадського, 34/1, які орендовані у Фізико-технологічному інституті металів та сплавів НАН України, м. Київ, бул. Академіка Вернадського, 34/1, код ЄДРПОУ 05417153 (за оренду вказаних офісних приміщень СТОВ ім. Шевченка, ТОВ «Пономар» та ТОВ «Сучасні торгівельні технології» сплачують орендну плату) в якому знаходиться вся первинна бухгалтерська документація підприємств групи компаній, яка має доказове значення у кримінальному провадженні.

Крім того зазначив, що в офісних приміщеннях групи компаній «ВЕРЕС», які знаходяться за адресою: м. Київ, бульв. Академіка Вернадського, 34/1, орендовані у Фізико-технологічному інституті металів та сплавів НАН України, м. Київ, бульв. Академіка Вернадського, 34/1, код ЄДРПОУ 05417153 можуть міститися документи фінансово-господарської діяльності, а саме: договори з додатками до них, накладні, оборотно-сальдові відомості, податкові накладні, видаткові накладні, платіжні доручення, рахунки фактури, довідки, сертифікати якості заводу виробника, сертифікати відповідності, свідоцтва про визнання відповідності, технічні паспорти, довіреності, акти прийому-передачі, товарно-транспортні накладні, документи складського обліку, накази на призначення службових осіб (директорів, бухгалтерів або осіб відповідальних за ведення бухгалтерського обліку, матеріально відповідальних осіб складів, тощо) за період з 01.01.2014 по 01.07.2017, які мають важливе значення у даному кримінальному провадженні та свідчити про наявність в діях службових осіб групи компаній «ВЕРЕС» ознак кримінального правопорушення, з метою їх відшукання та вилучення виникла необхідність в отриманні дозволу на проведення обшуку.

Слідчий вважає, що необхідність проведення саме обшуку в даному випадку полягає в досягненні кінцевої мети даної слідчої дії, оскільки результат може бути досягнутий лише у випадку неочікуваності такої слідчої дії для представників групи компаній «ВЕРЕС», оскільки існує реальна загроза знищення документів фінансово-господарської діяльності з метою укриття ними злочинної діяльності по незаконному отриманні бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Таким чином, в ході досудового розслідування виникла необхідність в проведенні обшуку офісних приміщень адміністративної будівлі, розташованої за адресою: м. Київ, бульв. Академіка Вернадського, 34/1 та перебувають у власності Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України, м. Київ, бул. Академіка Вернадського, 34/1, код ЄДРПОУ 05417153 з метою виявлення та вилучення оригіналів документів, фінансово-господарської діяльності, а саме: договори з додатками до них, накладні, оборотно-сальдові відомості, податкові накладні, видаткові накладні, платіжні доручення, рахунки фактури, довідки, сертифікати якості заводу виробника, сертифікати відповідності, свідоцтва про визнання відповідності, технічні паспорти, довіреності, акти прийому-передачі, товарно-транспортні накладні, документи складського обліку, накази на призначення службових осіб (директорів, бухгалтерів або осіб відповідальних за ведення бухгалтерського обліку, матеріально відповідальних осіб складів, тощо) за період з 01.01.2014 по 01.07.2017 щодо взаємовідносин ТОВ «Сучасні торгівельні технології» з ТОВ «Пономар» та ТОВ «Сігма Експерт».

В судовому засіданні слідчий та прокурор клопотання підтримали та просили задовольнити.

Заслухавши доводи слідчого, думку прокурора, дослідивши матеріали справи та матеріали кримінального провадження №42017251010000114, суд приходить до висновку, що дане клопотання не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Згідно зі ст.223 КПК України, підставами для проведення слідчої дії є наявній достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Згідно ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч.3 ст.234 КПК України, клопотання про обшук повинно містити відомості про: 1)найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2)короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

Крім того, клопотання повинне бути належним чином обґрунтоване і підтверджене доданими до нього оригіналами або копіями матеріалів кримінального провадження, а також витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що підтверджує факт подання клопотання в рамках конкретного провадження.

Обов`язок довести наявність достатніх для обшуку підстав покладається на слідчого, прокурора, який звернувся до слідчого судді з клопотанням. Ступінь обґрунтованості таких підстав визначається в кожному конкретному випадку.

Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення;2)відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування ; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи, або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Відповідно до ч. 5ст. 236 КПК України, обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку.

В даному випадку, слідчим та прокурором не надано доказів виправданості такого втручання у права та свободи особи, яка є власником або законним користувачем приміщення, про обшук якого заявлене клопотання.

Також слідчим та прокурором не доведено, що мета, задля якої заявлено клопотання, може бути досягнута шляхом проведення обшуку, та не доведено наявність достатніх підстав вважати, що відшукуванні речі знаходяться у вказаному в клопотанні приміщенні.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що дане клопотання є необґрунтованим та таким що не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст.234,235 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання слідчого СВ Черкаського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 про проведення обшуку за місцем знаходження офісних приміщень, які займає група компаній «ВЕРЕС», що розташовані в будівлі за адресою м. Київ, бульв. Академіка Вернадського, 34/1.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Соснівського районного суду

м. Черкаси ОСОБА_1

Копію цієї ухвали мені вручено «_____»


2017 року о ____ год. ____ хв.

Дата ухвалення рішення03.09.2017
Оприлюднено07.03.2023

Судовий реєстр по справі —712/10948/17

Ухвала від 05.09.2017

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Калашник В. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні