10.07.2012 22 листопада 2011 року Справа №2/1522/12417/11
УХВАЛА
Суддя Приморського районного суду м.Одеси Бондар В.Я., розглянувши матеріали позовної заяви заступника прокурора м.Одеси в інтересах держави в особі Головного управління Держкомзему у Одеській області до Одеської міської ради, Управління Держкомзему у м.Одесі, ОСОБА_1 про скасування рішення Одеської міської ради, визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку
ВСТАНОВИВ:
До суду 21.11.2011р. до суду надійшов позов заступника прокурора м.Одеси в інтересах держави в особі Головного управління Держкомзему у Одеській області до Одеської міської ради, Управління Держкомзему у м.Одесі, ОСОБА_1, в якому позивач просив суд скасувати рішення Одеської міської ради Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу у приватну власність ОСОБА_1 земельної ділянки, площею 0,1000га за адресою: м.Одеса, вул..Віце-Адмірала Азарова,1-А, для індивідуального дачного будівництва , визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку, зобов'язати управління Держкомзему у м.Одеса скасувати запис реєстрації державних актів на право власності від 20.10.2011р.
Між тим, згідно до ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії, дії чи бездіяльності.
Разом з тим, відповідно до ст.3 КАС України, суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Також, згідно до позиції, викладеної у рішенні Конституційного суду України N 10-рп/2010 від 01.04.2010р. (у справі за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 143 Конституції України, пунктів "а", "б", "в", "г" статті 12 Земельного кодексу України, пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України), положення пунктів "а", "б", "в", "г" статті 12 Земельного кодексу у частині повноважень сільських, селищних, міських рад відповідно до цього кодексу вирішувати питання розпорядження землями територіальних громад, передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності треба розуміти так, що при вирішенні таких питань ці ради діють як суб'єкти владних повноважень; положення пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на "спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності" слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги пред'явлені до відповідачів як суб'єктів владних повноважень, що унеможливлює розгляд позовних вимог заступника прокурора м.Одеси в інтересах держави в особі Головного управління Держкомзему у Одеській області в порядку цивільного судочинства, у зв'язку з чим вважає за необхідне застосувати до позову положення п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження по справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства
На підставі викладеного, керуючись ст. 122 ЦПК України, ст.17 КАС України , суддя
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження за позовом заступника прокурора м.Одеси в інтересах держави в особі Головного управління Держкомзему у Одеській області до Одеської міської ради, Управління Держкомзему у м.Одесі, ОСОБА_1 про скасування рішення Одеської міської ради, визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, зобов'язання скасувати запис реєстрації державного акту на право власності від 20.10.2011. - відмовити та роз'яснити позивачу його право на звернення з цими позовними вимогами в адміністративного судочинства.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя:
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2012 |
Оприлюднено | 06.09.2017 |
Номер документу | 68646692 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Бондар В. Я.