Ухвала
від 29.08.2017 по справі 826/12154/16
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/12154/16 Головуючий у 1-й інстанції: Смолій І.В Суддя-доповідач: Бабенко К.А

У Х В А Л А

Іменем України

29 серпня 2017 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Файдюка В.В., Шелест С.Б., секретаря Антоненко К.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю Фракія Філатова Владислава Арнольдовича на Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 липня 2017 року за адміністративним позовом Голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю Фракія Філатова Владислава Арнольдовича до Головного управління Державної фіскальної служби України у м. Києві про визнання протиправним та скасування Наказу, -

В С Т А Н О В И В:

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 липня 2017 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким його позовні вимоги задовольнити повністю.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників Сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін з наступних підстав.

Рішенням Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю Фракія (ідентифікаційний код 38497800) від 05.06.2015 року №5, оформленого Протоколом (а.с.10-11), зокрема припинено юридичну особу, Товариство з обмеженою відповідальністю Фракія (ідентифікаційний код 38497800) шляхом ліквідації та розпочато процедуру ліквідації. 08.06.2015 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис щодо зазначеного Рішення.

09.06.2015 року Позивачем до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у місті Києві направлено Лист з повідомленням про проведення ліквідаційної процедури.

Відповідачем на підставі пп. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України прийнято Наказ Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ Фракія (код 38497800) від 11 липня 2016 року № 4169 (а.с.21), яким доручено провести документальну позапланову виїзну перевірку Позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 року по дату закінчення перевірки тривалістю 10 робочих днів з 12.07.2016 року.

Згідно з п.п. 75.1.2. п. 75.1. ст. 75 Податкового кодексу України, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Відповідно до пп. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.

Згідно з п. 78.4 ст. 78 Податкового кодексу України, про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Відповідно до п. 11.9. Наказу, у разі отримання документів згідно з пунктами 11.1 - 11.4 цього розділу та/або якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків, контролюючим органом приймається рішення про проведення (не проведення за підставами, встановленими пунктами 11.11 та 11.12 цього розділу) документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі.

Призначається та розпочинається перевірка у такі строки: не пізніше десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, у разі ліквідації юридичної особи за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу; протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до контролюючого органу першим, в інших випадках.

Посилання Позивача на порушення Відповідачем строку прийняття оскарженого Наказу не є підставою для визнання його протиправним та скасування, оскільки проведення перевірки при припиненні юридичної особи згідно із наведеними нормами податкового законодавства є обов'язковою.

З урахуванням викладеного вище, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо відсутності підстав для задоволення адміністративного позову.

Згідно зі ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст. 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю Фракія Філатова Владислава Арнольдовича залишити без задоволення, а Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 липня 2017 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Ухвалу складено у повному обсязі 04.09.2017 року.

Головуючий суддя Бабенко К.А.

Судді: Файдюк В.В.

Шелест С.Б.

Головуючий суддя Бабенко К.А

Судді: Шелест С.Б.

Файдюк В.В.

СудКиївський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.08.2017
Оприлюднено06.09.2017
Номер документу68657035
СудочинствоАдміністративне