Рішення
від 29.08.2017 по справі 495/5408/17
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 495/5408/17

рішення

ІМЕНЕМ УКрАЇНи

29 серпня 2017 року м. Білгород-Дністровський

Білгород - Дністровський міськрайонний суд Одеської області

у складі головуючого - судді Боярського О.О.,

при секретарі - Рачицькій І.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білгород-Дністровському цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ПРОГРЕС - 2015 до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Маразліївська об'єднана громада Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання права власності на комплекс будівель та споруд № 4,

ВСТАНОВИВ:

ТОВ ПРОГРЕС - 2015 звернулося до суду з позовом до відповідачів, в якому просить визнати за ТОВ ПРОГРЕС - 2015 право власності на комплекс будівель та споруд №4, розташований за адресою: Одеська область, Білгород-Дністровський район, Маразліївська сільська рада, який в цілому складається з: літ. "А" будівля майстерні, загальною площею 1043,00 кв.м.; літ. "Б" будівля охорони 6,0 кв.м., №1 - ворота.

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначає, що позивач придбав у відповідачів майнові паї ТОВ ПРОГРЕС - 2015 , підтвердженням чого є відповідні договори купівлі-продажу майнового паю від 29.02.2016 року, від 03.02.2016 року.

На підставі вищевказаних договорів ТОВ ПРОГРЕС - 2015 отримало свідоцтва про право власності на майнові паї, ухвалено рішення виконкому сільської ради про присвоєння юридичної адреси.

Проте для отримання права власності необхідно провести державну реєстрацію, для чого необхідно отримати правовстановлюючі документи.

Оскільки процедура реєстрації права власності на виділене майно на підставі свідоцтв на майновий пай не належить до компетенції сільської ради, яка видала письмову відмову, позивач звернувся до суду для здійснення та захисту свого речового права.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав до суду заяву з проханням справу розглянути за відсутністю представника позивача, позов підтримує та просить його задовольнити.

Відповідачі у судове засідання не з'явилися. В матеріалах справи наявні заяви згідно з якими, просять справу розглянути у їх відсутності, проти задоволення позовних вимог не заперечують.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, якими обґрунтовуються доводи позивача, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ ПРОГРЕС - 2015 придбав відповідно у громадян: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 майнові паї ТОВ ПРОГРЕС - 2015 , підтвердженням чого є відповідні договори купівлі-продажу майнового паю від 29.02.2016 року та від 03.03.2016 року. Усі вказані договори були підписані сторонами.

На підставі вищевказаних договорів Маразліївською сільською радою Білгород- Дністровського району Одеської області було видано свідоцтво про право власності на майновий пай (майнові сертифікати), відповідно яких ТОВ Прогрем-2015 стало єдиним власником майнових сертифікатів, тобто володільцем 100 % частки нерухомого майна у вигляді будівлі майстерні (вартістю 190 528, 00 грн.).

22 червня 2017 року були прийняті рішення виконкому Маразліївської сільської Білгород-Дністровського району Одеської області № 54/17 Про присвоєння юридичної адреси будівлям та спорудам, які перебувають на балансі ТОВ Прогрес-2015 , а також була проведена інвентаризація із виготовленням технічних паспортів на вказані об'єкти.

Отже позивачем надані усі документи, що підтверджують набуття права власності ва вказані об'єкти нерухомості: договори купівлі-продажу майнового сертифікату, свідоцтво про право власності на майновий пай, виданий сільською радою, довідку про виділення в натурі майнового паю, встановлення юридичної адреси рішенням ради, технічний паспорт. Позивач вже самостійно господарює у вказаному комплексі .

Проте, для отримання документів про право власності, оформлення договорів із РЕМ та для оренди земельної ділянки необхідно зареєструвати право власності. Оскільки процедура реєстрації права власності на виділене майно на підставі свідоцтв на майновий пай не належить до компетенції сільської ради, яка видала письмову відмову, позивач змушений звернутись до суду для здійснення та захисту свого речового права.

Вказані факти сторонами не оспорюються, відповідачами визнаються. Крім того, вони підтверджуються матеріалами справи, їх визнання відповідачами не суперечить закону та не порушує права, свободи і інтереси інших осіб.

Окрім визнання прав позивача, правова позиція ТОВ ПРОГРЕС - 2015 цілком відповідає чинному законодавству України.

Так, Рекомендаціями щодо використання майна, яке перебуває у спільній частковій власності, затверджених наказом Мінагрополітики від 09.04.2001 року №97 передбачено можливість викупу майнових паїв або часток у майні, що знаходиться у спільній частковій власності з обов'язковим укладенням відповідних договорів купівлі-продажу. При цьому, при викупі майнових паїв договори купівлі-продажу укладаються з кожним власником цих паїв і підписуються сторонами договору особисто або довіреною особою, повноваження якої посвідчуються нотаріально.

Порядком розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств, затвердженим наказом Міністерства аграрної політики України від 14 березня 2001 року та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04 квітня 2001 року за №305/5496, встановлено, що майновий пай у натурі може бути отриманий як індивідуально, так і в спільну часткову власність групи осіб.

Частиною 1 ст. 334 ЦК України передбачено, що право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ч. 4 ст. 334 ЦК України, право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору , не посвідченого нотаріально, дійсним.

Відповідно до ч.5 ст. 334 ЦК України ,якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.

Стаття 220 ЦК України передбачає, що правочин, по якому сторони домовилися і виконали усі істотні умови договору повністю або хоч би частково і це підтверджено письмово, але є перешкоди для його нотаріального посвідчення, то такий правочин суд може визнати дійсним.

Відповідно до ст.392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Згідно із статтею 656 Цивільного кодексу України до договору купівлі-продажу майнових прав застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не випливає зі змісту або характеру цих прав.

Відповідно до п.15 наказу Міністерства аграрної політики України від 14 березня 2001 року № 62 "Про порядок розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств"(чинного на час отримання свідоцтв про право власності на майнові паї цими особами) виділення майнових паїв у натурі окремим особам, які виявили бажання отримати свої майнові паї в індивідуальну власність, проводиться підприємством - користувачем майна із переліку майна, виділеного на ці цілі.

При виділенні майна в натурі конкретному власнику підприємство одночасно з підписанням акта приймання-передавання майна робить відмітку про виділення майна в натурі у Свідоцтві про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (далі - Свідоцтво), що засвідчується підписом керівника підприємства та печаткою.

Свідоцтво з відміткою про виділення майна в натурі індивідуально, акт приймання- передавання майна можуть бути підставою для оформлення прав власності на зазначене майно в установленому порядку.

Враховуючи вищезазначене, аналізуючи докази по справі в їх сукупності, суд приходить до переконання, що права позивача порушені та підлягають захисту шляхом задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 10 , 60 , 212 , 215 , 294 ЦПК України , ст. 220, 334, 328, 392, 656 ЦК України , суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ПРОГРЕС - 2015 до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Маразліївська об'єднана громада Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання права власності на комплекс будівель та споруд № 4 - задовольнити.

Визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю ПРОГРЕС - 2015 (67764, Одеська область, Білгород-Дністровський район, с. Широке, вул. Миру, 20, ЄДРПОУ 03768730) право власності на комплекс будівель та споруд №4, розташований за адресою: Одеська область, Білгород-Дністровський район, Маразліївська сільська рада, який в цілому складається з: літ. "А" будівля майстерні, загальною площею 1043,00 кв.м.; літ. "Б" будівля охорони 6,0 кв.м., №1 - ворота.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя

СудБілгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення29.08.2017
Оприлюднено11.09.2017
Номер документу68688545
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —495/5408/17

Рішення від 29.08.2017

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Боярський О. О.

Ухвала від 26.07.2017

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Боярський О. О.

Ухвала від 21.07.2017

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Боярський О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні