Постанова
від 05.09.2017 по справі 813/2632/17
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 вересня 2017 року                                                                       справа № 813/2632/17

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Кухар Н.А.

при секретарі судового засідання Шавель М.М.

          розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом за позовом Бродівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області до Публічного акціонерного товариства "Львівський селекційно-племінний центр" про стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и в :

          Бродівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області звернулося до суду з адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства "Львівський селекційно-племінний центр" про стягнення заборгованості.

Позивач свої позовні вимоги обгрунтовує тим, що відповідачем своєчасно не відшкодовано суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної як науковим працівникам і сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах. Загальна сума заборгованості з відшкодування суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів становить 863,88 грн. На адресу відповідача були направлені відповідні повідомлення про відшкодування витрат на виплату вказаної різниці по виплачених пенсіях для добровільного перерахування коштів на рахунок позивача. Відповідач добровільно не відшкодував заборгованість, а тому позивач вважає, що зазначена сума заборгованості підлягає стягненню у судовому порядку.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату час та місце розгляду справи.

          Відповідач явки уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, заперечень на позовну заяву не подав, хоча належним чином був повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

          Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

          Правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку у сфері наукової і науково-технічної діяльності визначено Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

          У відповідності до ст.37 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» №848-VIIІ від 26.11.2015 року, різниця між сумою, призначеної відповідно до цього Закону, та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», на яку має право науковий працівник, фінансується:

          -для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних, комунальних наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів, а також інших наукових установ, які згідно із ст.12 цього Закону включені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, - за рахунок коштів державного бюджету з урахуванням надходжень від сплати єдиного внеску у розмірі, встановленому ч.9 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» для цієї категорії працівників;

          -для наукових (науково-педагогічних) працівників інших наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

          Згідно п.п.2, 3, 5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право вищезазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 року №372, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

          Фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.

Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.

          Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

          Таким чином, на відповідача покладено обов'язок щодо сплати до Пенсійного фонду України різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право працівники відповідача.

          Як з'ясовано із матеріалів справи, на виконання ст.37 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» та постанови Кабінету Міністрів України №372 від 24.03.2004 року позивач надсилав відповідачу повідомлення за січень - квітень 2017 рік про розмір суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів.

          Загальна сума заборгованості ПАТ «Львівський селекційно – племінний центр» із відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за період з січня по червень 2017 року становить 863,88 грн., що підтверджується відповідним розрахунком сум відшкодування.

          Згідно повідомлень про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів, що містяться в матеріалах справи, позивачем визначено суми виплаченої як науковим працівникам відповідача з Пенсійного фонду України пенсії за період січень – червень 2017 року.

          При цьому, докази оскарження вищевказаних повідомлень або дій органу Пенсійного фонду України щодо здійснення нарахування сум розмірів витрат на виплату різниці пенсій за спірний період в матеріалах справи відсутні.

          Станом на день розгляду справи, фактична сума невідшкодованої різниці фактичних витрат на виплату пенсій, призначених у відповідності до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсій, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів відповідачем несплачена та складає 863, 88 грн.

          Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що відповідачем не виконано, передбачений Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», обов'язок в частині сплати у встановлений строк до органу Пенсійного фонду коштів для фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів.

          Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд, згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

          Таким чином, виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами, тому цей позов слід задовольнити.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.                                                                      Керуючись ст. ст. 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

П О С Т А Н О В И В :

           Адміністративний позов задоволити повністю.

          Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Львівський селекційно – племінний центр» (ЄДРПОУ 00701912, с. Купче, Буський район, Львівська область) на користь Бродівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області (ЄДРПОУ 41249072, вул. П.Полтави, 3, м. Броди, Львівська область) заборгованість з відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за період з січня по червень 2017 року в розмірі 863 (вісімсот шістдесят три) гривні 88 коп.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

          Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

          Повний текст постанови складено та підписано 07 вересня 2017 року.

Суддя Кухар Н.А.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.09.2017
Оприлюднено11.09.2017
Номер документу68692942
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/2632/17

Постанова від 05.09.2017

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кухар Наталія Андріївна

Ухвала від 20.07.2017

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кухар Наталія Андріївна

Ухвала від 20.07.2017

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Кухар Наталія Андріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні