КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/12437/17

Провадження № 1-кс/234/4436/17

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей і документів

21 серпня 2017 року місто Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Марченко Л.М., за участю секретаря Овчарової Ю.Д., слідчого Левандовського О.В.,

розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого в ОВС першого СВ СУ прокуратури Донецької області ОСОБА_1, погоджене прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури Донецької області ОСОБА_2, про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №42017051720000053 від 01.03.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.364 ч.2 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

До Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання слідчого в ОВС першого СВ СУ прокуратури Донецької області ОСОБА_1, погоджене прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури Донецької області ОСОБА_2, про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №42017051720000053 від 01.03.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.364 ч.2 КК України.

Як вбачається з клопотання, СУ прокуратури Донецької області проводиться досудове розслідування у вказаному кримінальному. Місцем проведення досудового розслідування визначено місцезнаходження першого СВ СУ прокуратури Донецької області - місто Краматорськ Донецької області.

В ході досудового розслідування встановлено, що фізичні особи-підприємці здійснюють вироблення керамічних виробів в підпільних цехах м.Слов'янська Слов'янського району та м.Лиману. Зазначені вироби запаковуються в картоні ящики, на які наклеюють бирки з зазначенням виробника ТОВ Форанд (ЄДРПОУ 39009346). Безобліково вироблені в підпільних цехах керамічні вироби, без сплати податків до фіскальної служби України, перевозяться до складських приміщень, що розташовані на території м.Слов'янська, у тому числі до одного із складів, розташованого в районі залізничного вокзалу м.Слов'янськ та постачається на адресу покупців, а саме: ТОВ ЛОТОС - Ростовська область РФ, ТОВ Кераміка - м.Славськ, Калінінградська область РФ, ТОВ Стройлесснаб - с. Стасівка, Могилівська область РБ, які підконтрольні гр.ОСОБА_3 та іншим на теперішній час невстановленим особам. З метою забезпечення експорту керамічних виробів, вироблених в підпільних цехах, посадовими особами ТОВ Форанд , здійснюється внесення завідомо неправдивих відомостей до бухгалтерських та товаро-супровідних документів, про начебто вироблення цієї продукції ТОВ Форанд . Зазначена схема не дає право ТОВ Форанд формувати в податковому та бухгалтерському обліку витрати, начебто пов'язані з придбанням ТМЦ для виробництва керамічної продукції, та дозволяє не декларувати фактичні обсяги реалізації фактичними виробниками.

Окрім того, в ході досудового розслідування встановлено, що в незаконній схемі створеної директором ТОВ Форанд ОСОБА_4 та іншими на теперішній час невстановленими особами під прикриттям посадових осіб податкової інспекції, яка полягає у виготовленні на підпільних цехах м.Слов'янська Слов'янського району та м.Лиману керамічної продукції, складанні завідомо неправдивих документів щодо їх виготовлення та подальшого експорту фактично неоподаткованої продукції, використовуються ТОВ Руд-Трейд - директор ОСОБА_5, юридична адреса: Донецька обл., м.Макіївка, вул.Кірова, 5-1, та ПП Наше наследие - директор ОСОБА_6, юридична адреса: м.Київ, вул.Княжий затон, буд.9 А , офіс 369, та інші суб'єкти підприємницької діяльності, які встановлюються.

Таким чином, в діях вказаних осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, а саме зловживання службовим становищем, умисно, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи, що завдало тяжкі наслідки.

Згідно отриманої інформації з Донецької торгівельно-промислової палати від 20.06.2017 року, сертифікати про походження товарів для ТОВ Форанд та ТОВ Руд-Трейд протягом 2015-2017 років видавались, посвідчені експертами відділення в м. Краматорськ Донецької торгівельно-промислової палати.

Під час тимчасового доступу Донецькою ТПП надані сертифікати з копіями документів про походження товарів відносно ТОВ Форанд за 2015-2017 роки, висновки експерта Донецької ТПП щодо наявності виробничих потужностей у ТОВ Форанд за 2014-2015 роки та довідки ТОВ Форанд про порядок виготовлення товарів за 2014-2017 роки.

При цьому, з отриманих Донецькою ТПП довідок ТОВ Форанд про порядок виготовлення товарів за 2014-2017 роки вбачається, що вказане підприємство має виробничу площу 445 м2, яка розташована за адресою: Донецька обл., м.Слов'янськ, вул.Донська, 11-а, робітників за 2014-2016 в кількості 5 осіб та за 2017 в кількості 9 осіб, мішалки пропелерні, печі випалення в кількості 6 штук, задувну камеру та формувальні станки в кількості 2 штук.

На підставі викладеного, у органа досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів бухгалтерських документів, податкової звітності, технічної документації на земельну ділянку, будівлі та виробничі потужності, а також інших документів щодо виробництва та реалізації керамічних виробів, договорів транспортування та поставки тощо за 2014-2017 роки, які пов'язані з виробництвом ТОВ Форанд (код ЄДРПОУ 39009346) керамічних виробів, які знаходяться у володінні вказаного підприємства за адресою реєстрації: Донецька обл., м.Донецьк, вул. Університетська, 108-А, за адресою здійснення господарської діяльності: Донецька обл., м.Слов'янськ, вул.Донська, 11-а та місцем мешкання керівника ТОВ Форанд ОСОБА_4 за адресою: Донецька обл., м.Слов'янськ, вул.Новосодівська, 17-21, оскільки інформація, що міститься в даних документах, може мати значення для встановлення об'єктивної істини в даному кримінальному провадженні та осіб, які причетні до вказаного кримінального правопорушення. Отримати доступ до інформації, яка міститься в зазначених вище документах ТОВ Форанд , в іншій спосіб неможливо.

На підставі ст.163 ч.2 КПК України клопотання розглянуто слідчим суддею без виклику представника ТОВ Форанд .

Вислухавши слідчого, дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовується клопотання, а саме: витяг з кримінального провадження №42017051720000053, доручення про проведення досудового розслідування, Положення про СУ прокуратури Донецької області, лист Донецької ТПП від 07.06.2017 року та копії сертифікатів, виданих ТОВ Форанд , довідок про порядок виготовлення товару, копії податкових документів ТОВ Форанд , протокол огляду речей та документів від 18.08.2017 року, ксерокопії паспорту громадянина України ОСОБА_4, з якого вбачається місце проживання вказаної особи, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню.

Частиною 1 ст.159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч.1 ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися дослідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Частиною 5 та 6 ст.163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою та не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ст.159 ч.2 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Беручи до уваги вищевикладене, а також враховуючи те, що інформація яка міститься у документах, які перебувають у володінні ТОФ Форанд (ЄДРПОУ 39009346), має істотне значення для встановлення обставин у кримінальному проваджені, однак отримати необхідні досудовому розслідуванню документи в інший спосіб неможливо, крім проведення тимчасового доступу, слідчий суддя вважає необхідним клопотання прокурора про тимчасовий доступ задовольнити за виключенням надання такого дозволу за адресою реєстрації ТОВ Форанд : Донецька обл., м.Донецьк, вул.Університетська, 108-А, оскільки дана територія є тимчасово окупованою, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159-166 КК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчого в ОВС першого СВ СУ прокуратури Донецької області ОСОБА_1, погоджене прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури Донецької області ОСОБА_2, про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №42017051720000053 від 01.03.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.364 ч.2 КК України, - задовольнити частково.

Надати слідчому першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області ОСОБА_1 та іншим слідчим, які входять до групи слідчих у кримінальному провадженні №42017051720000053, або іншій особі оперативного підрозділу УЗЕ в Донецькій області ДЗЕ Національної поліції України за дорученням слідчого в порядку ст.40 КПК України,

тимчасовий доступ до оригіналів усіх бухгалтерських документів, податкової звітності, технічної документації на земельну ділянку, будівлі та виробничі потужності, а також інших документів щодо виробництва та реалізації керамічних виробів, договорів транспортування та поставки тощо, у тому числі:

- штатного розкладу підприємства у розрізі ділянок, відділів, посад з кількістю працюючих, наказів про прийом та звільнення з місця роботи, трудових договорів, посадових інструкцій працівників, особових карток працівників тощо;

- договорів поставки матеріалів (з додатками) для виготовлення керамічних виробів та договорів поставки (з додатками) (відвантаження) готової керамічної продукції;

- договорів з постачання підприємству електричної енергії, природного газу, води та водовідведення, а також з приводу вивезення відходів, пов'язаних з виробничим процесом;

- платіжних документів щодо оплати за постачання підприємству електричної енергії, природного газу, води та водовідведення, а також з приводу вивезення відходів, пов'язаних з виробничим процесом;

- технічних умов на експлуатацію електричного обладнання, газових приладів та водопостачання та водовідведення;

- технічної документації на земельну ділянку за місцем здійснення господарської діяльності та документації щодо споруд та будівель;

- технічної документації на мішалки пропелерні, печі випалення в кількості 6 штук, задувну камеру та формувальні станки в кількості 2 штук з технічними умовами їх експлуатації;

- платіжних доручень, прибуткових та видаткових касових ордерів, товарно-транспортних накладних щодо поставки матеріалів для виготовлення керамічних виробів та готової продукції, журнали обліку вантажу тощо;

- банківських виписок щодо руху грошових коштів по розрахунковим рахункам підприємства, як у національній так і в іноземній валюті;

- касової книги щодо руху готівкових грошових коштів підприємства,

- висновків експерта Донецької торгівельно-промислової палати за 2014- 2017 роки щодо перевірки наявності виробничих потужностей у ТОВ Форанд ,

з можливістю їх вилучення, за період часу з 01.01.2014 року по 21.08.2017 року, які пов'язані з виробництвом та реалізацією ТОВ Форанд (код ЄДРПОУ 39009346) керамічних виробів, які знаходяться у володінні вказаного підприємства за адресою здійснення господарської діяльності: Донецька обл., м.Слов'янськ, вул.Донська, 11-а, та за місцем мешкання керівника ТОВ Форанд ОСОБА_4 за адресою: Донецька обл., м.Слов'янськ, вул.Новосодівська, 17-21.

Зобов'язати керівника та уповноважених осіб ТОВ Форанд (код ЄДРПОУ 39009346) видати вищевказані документи з можливістю їх вилучення слідчому першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Донецької області ОСОБА_1 та іншим слідчим, які входять до групи слідчих у кримінальному провадженні №42017051720000053, або іншій особі оперативного підрозділу УЗЕ в Донецькій області ДЗЕ Національної поліції України за дорученням слідчого в порядку ст.40 КПК України.

В частині надання тимчасового доступу до речей та документів ТОВ Форанд (код ЄДРПОУ 39009346) за адресою його реєстрації: Донецька обл., м.Донецьк, вул.Університетська, 108-А, - відмовити.

Встановити строк дії даної ухвали до 21.09.2017 року.

Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів підлягає обов'язковому виконанню.

У випадку невиконання ухвали слідчого судді слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Л.М.Марченко

Зареєстровано 08.09.2017
Оприлюднено 08.09.2017
Дата набрання законної сили 21.08.2017

Судовий реєстр по справі 234/12437/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 14.11.2018 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.08.2017 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону