Справа № 196/871/17
№ провадження 2/196/419/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.09.2017 смт.Царичанка
Суддя Царичанського районного суду Дніпропетровської області Гудим О.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви Комунального закладу "Царичанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" Царичанської районної ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Комунальний заклад "Царичанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" Царичанської районної ради звернувся до суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Вивченням позовної заяви встановлено, що в даному випадку спір виник між суб'єктами господарювання, а саме: КЗ "Царичанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" Царичанської районної ради та ОСОБА_1 як фізичною особою-підприємцем, оскільки в прохальній частині позову позивач прохає стягнути заборгованість по орендній платі за період, коли між сторонами існували господарські правовідносини, саме з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, яка виникла внаслідок їх господарської діяльності, що в свою чергу прослідковується по змісту описової та мотивувальної частин позову, а тому відповідно до вимог ч.1 ст.1, ч.ч.1, 1 ст.21 ГПК України позовна заява підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.
Відповідно до вимог ст.15 ЦПК України, цивільна юрисдикція - це визначена законом сукупність повноважень судів щодо розгляду цивільних справ, віднесених до їх компетенції.
В порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Так, відповідно до роз'яснень, викладених в п.3 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01 березня 2013 року №3 "Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ", вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд повинен виходити з того, що відповідно до статей 15, 16 ЦПК у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ за Кодексом адміністративного судочинства України (стаття 17), Господарським процесуальним кодексом України (статті 1, 12), Кримінальним процесуальним кодексом України або Кодексом України про адміністративні правопорушення віднесено до компетенції адміністративних, господарських судів, до кримінального провадження чи до провадження в справах про адміністративні правопорушення. Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства. Суди мають виходити з того, що критеріями справ цивільної юрисдикції від інших є, по перше, наявність у них спору про право цивільне (справи за позовами, що виникають із будь-яких правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства), по-друге, суб'єктний склад такого спору (однією із сторін у спорі є, як правило, фізична особа).
Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Таким чином, суд приходить до висновку, що у відкритті провадження у справі слід відмовити, оскільки зазначений спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а тому позовну заяву необхідно надіслати позивачу для подання позову до належного суду за підсудністю, а саме до гоподарського суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.122, 210 ЦПК України
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження в цивільній справі за позовом Комунального закладу "Царичанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" Царичанської районної ради до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - відмовити, оскільки не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Позовну заяву повернути позивачу - Комунальному закладу "Царичанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" Царичанської районної ради, для подання позову до належного суду за підсудністю, а саме до гоподарського суду.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали через Царичанський районний суд Дніпропетровської області.
Суддя О.М.ГУДИМ
Суд | Царичанський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2017 |
Оприлюднено | 12.09.2017 |
Номер документу | 68703601 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Царичанський районний суд Дніпропетровської області
Гудим О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні