Рішення
від 06.09.2017 по справі 388/568/17
ДОЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 388/568/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А І Н И

06.09.2017 року Долинський районний суд Кіровоградської області

у складі: головуючого - судді Баранського Д.М.,

за участю секретаря Поліщук Т.І.,

представника ОСОБА_1,

розглянув у відкритому судовому засіданні, у приміщенні суду в м. Долинській цивільну справу за позовом Долинського районного центру зайнятості Кіровоградської області до ОСОБА_2 про відшкодування незаконно отриманих коштів, -

ВСТАНОВИВ:

У травні 2017 року Долинський районний центр зайнятості Кіровоградської області звернувся до суду з цим позовом до ОСОБА_2, посилаючись на те, що виконує функції робочого органу Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування.

ОСОБА_2, 16 травня 2016 року звертався за сприянням у працевлаштуванні із заявою про надання статусу безробітного, зазначивши, що не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, у тому числі не забезпечує себе роботою самостійно, а відтак отримував статус безробітного та йому призначалась допомога по безробіттю.

У березні 2017 року за результатами звірки Пенсійного фонду України виявлено, що ОСОБА_2 у період перебування на обліку як безробітний перебував у трудових відносинах.

За результатами опрацювання було встановлено, що ОСОБА_2 з 23 грудня 2016 року прийнятий на роботу до виробничого підрозділу Знам'янська дирекція залізничних перевезень згідно наказу № 568-ф від 22 грудня 2016 року.

У зв'язку з вищезазначеним проведено розслідування страхових випадків та складено акт № 25 від 7 березня 2017, яким встановлено факт належності ОСОБА_2 до категорії зайнятих осіб з 23 грудня 2016 року.

Отже, ОСОБА_2 під час перебування на обліку як безробітний був зайнятою особою, а тому не мав права на отримання належного матеріального забезпечення з 23 грудня 2016 року.

Розмір незаконно отриманої допомоги по безробіттю становить 1227,50 грн.

У судовому засіданні представник Долинського районного центру зайнятості Кіровоградської області ОСОБА_1 позов підтримала за обставин зазначених у ньому, попросила позову задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні позов визнав, не заперечував проти його задоволення.

Суд, заслухавши пояснення осіб, які брали участь у справі, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов до висновку про задоволення позову з таких підстав.

Згідно ч. 2 ст. 27, ст. 57 ЦПК України особи, які беруть участь у справі позовного провадження, для підтвердження своїх вимог або заперечень зобов'язані подати усі наявні у них докази або під час попереднього судового засідання, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться - до початку розгляду справи по суті. Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко - і відеозаписів, висновків експертів.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Судом установлено, що 19 травня 2015 року ОСОБА_2 звертався до Долинського районного центру зайнятості Кіровоградської області із заявою про надання статусу безробітного, зазначаючи, що не має заробітку або інших доходів передбачених законодавством, зокрема не забезпечує себе роботою самостійно, не отримує пенсію на пільгових умовах та за вислугу років, не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, не отримує допомоги, компенсації та/або надбавки по догляду за дитиною з інвалідністю, особою з інвалідністю 1 групи, особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує стороннього догляду або досягла 80-ти річного віку; не отримує грошового забезпечення як батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки, грошової допомоги по догляду за особою з інвалідністю 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, не є членом особистого селянського господарства, не є фермером або членом фермерського господарства, не навчається на денній формі навчання (а. с. 4).

ОСОБА_2 надавався статус безробітного та призначалась допомога по безробіттю.

Згідно наказу виробничого підрозділу Знам'янська дирекція залізничних перевезень № 568-а від 22 грудня 2016 року, ОСОБА_2 з 23 грудня 2016 року прийнятий на посаду чергового по залізничній станції (а. с. 9).

Актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України Про зайнятість населення № 25 від 7 березня 2017 року встановлено, що ОСОБА_2 перебував на обліку в Долинському районному центрі зайнятості Кіровоградської області як безробітний з 19 травня 2016 року по 3 січня 2017 року та згідно наказу виробничого підрозділу Знам'янська дирекція залізничних перевезень № 568-а від 22 грудня 2016 року з 23 грудня 2016 року був прийнятий на посаду чергового по залізничній станції, тобто влаштований на роботу маючи статус безробітного (а. с. 10).

Наказом № 25-Д від 9 березня 2017 року вирішено стягнути з ОСОБА_2 суму здійснених виплат у розмірі 1227,50 грн, як таких, що виплачені на підставі недостовірних відомостей з вини особи. Запропоновувати ОСОБА_2 добровільно відшкодувати збитки (а. с. 5).

У період з 23 грудня 2016 року по 2 січня 2017 року включно ОСОБА_2 було виплачено допомогу по безробіттю у розмірі 1227,50 грн (а. с. 6).

За змістом п. 6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 року N 60/62, постановою правління Пенсійного фонду України від 13 лютого 2009 року N 7-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2009 року за N 232/16248, у разі встановлення центром зайнятості належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про зайнятість населення зайнятість - не заборонена законодавством діяльність осіб, пов'язана із задоволенням їх особистих та суспільних потреб з метою одержання доходу (заробітної плати) у грошовій або іншій формі, а також діяльність членів однієї сім'ї, які здійснюють господарську діяльність або працюють у суб'єктів господарювання, заснованих на їх власності, у тому числі безоплатно.

Згідно ч. 3 ст. 36 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

З огляду на вищезазначене, оскільки відповідач ОСОБА_2 знаючи, що у період з 23 грудня 2016 року працевлаштувався на роботу, тобто з цього часу став зайнятою особою, починаючи з цього дня йому було призначено та виплачено допомогу по безробіттю до 2 січня 2017 року включно на загальну суму у розмірі 1227,50 грн, відповідно цей розмір допомоги по безробіттю отриманий відповідачем незаконно, а тому згідно вищезазначених правил підлягає стягненню на користь позивача.

Відповідно до п. 18 ст. 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору звільняються Пенсійний фонд України та його органи, органи Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального страхування України.

Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

Відповідно до ч. ч. 1-2 ст. 4 Закону України Про судовий збір (в редакції на час звернення до суду) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік , установлений у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб, у місячному розмірі з 1 січня - 1600 грн.

Таким чином, з відповідача ОСОБА_3 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір в розмірі 1600 грн, тобто один розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, станом на 1 січня 2017 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. 1 Закону України Про зайнятість населення , ст. 36 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття , ст. ст. 11, 15, 30, 60-62, 64, 79, 88, 208, 209, 212-215, 218, 294 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Задовольнити позов Долинського районного центру зайнятості Кіровоградської області до ОСОБА_2 про відшкодування незаконно отриманих коштів.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Долинського районного центру зайнятості Кіровоградської області (ідентифікаційний код 23898535) 1227,50 грн (одну тисячу двісті двадцять сім гривень 50 копійок) незаконно отриманих коштів.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід держави 1600 грн (одну тисячу шістсот гривень) судового збору (рахунок № 31215256700001, МФО 820019, банк ГУК у м. Києві, код 37993783, код класифікації бюджетів 22030106).

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Кіровоградської області через Долинський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Повний текст рішення виготовлений 11 вересня 2017 року.

Суддя Долинського районного суду Д. М. Баранський

СудДолинський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення06.09.2017
Оприлюднено12.09.2017
Номер документу68757557
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —388/568/17

Рішення від 06.09.2017

Цивільне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Рішення від 06.09.2017

Цивільне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Ухвала від 25.05.2017

Цивільне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні