ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа №766/15113/17

н/п 1-кс/766/9202/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей і документів

08.09.2017 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області Радченко Г.А., розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Херсонській області Охотника А.А., погоджене з прокурором відділу прокуратури Херсонської області Мельник І.В., про тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням в якому просив: надати дозвіл на тимчасовий доступ у кримінальному проваджені № 42017231140000095, а саме на огляд та можливість вилучити у свідка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, котрий проживає за адресою: АДРЕСА_1, копію відеозаписів, які зберігаються у пам'яті його власного мобільного телефону Mei Zu M3 Note , які зафіксували та відображають подію кримінального правопорушення, яка мала місце 27.08.2017 на автомобільній дорозі Чаплинка-Асканія Нова , біля суборендованих ОСОБА_4 земель, що поблизу с. Надеждівка Чаплинського району Херсонської області, оскільки вказані відеозаписи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, зберегли на собі сліди учинення кримінального правопорушення та можуть бути використанні в якості доказів.

Дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення документів надати слідчому СУ ГУНП Охотнику А.А., заступнику начальника відділу СУ ГУНП Савіну К.Є., старшому слідчому в ОВС-криміналісту СУ ГУНП Радченку С.П., старшому слідчому в ОВС-криміналісту СУ ГУНП Жарову П.В., старшому слідчому СУ ГУНП Рогожиній О.М., старшому слідчому СУ ГУНП Полещуку О.С., слідчому СУ Шепелю О.О., слідчому СУ ГУНП Лівінському Є.В., слідчому СУ ГУНП Шикшину К.В., іншим слідчим включеним у склад слідчої групи у кримінальному проваджені № 42017231140000095, у тому числі в.о. начальника СВ Чаплинського ВП Генічеського ВП ГУНП Блозві Е.Ю., слідчому СВ Чаплинського ВП Генічеського ВП ГУНП Жарову К.В., слідчому СВ Чаплинського ВП Генічеського ВП ГУНП Петровій Я.О.

Клопотання вмотивоване тим, що відділом розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СУ ГУНП розслідується кримінальне провадження № 42017231140000095 від 27.08.2017за фактом вчинення хуліганських дій стосовно ОСОБА_4, ОСОБА_12, ОСОБА_13, спричинення тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості ОСОБА_4 та вчинення опору працівникам Чаплинського відділення поліції Генічеського ВП ГУНП в Херсонській області, за ознаками злочинів, передбачених ст. ст. 122 ч. 1, 296 ч. 3, 342 ч. 2 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 27.08.2017 близько 09.30 год. на автомобільній дорозі Чаплинка-Асканія Нова , біля суборендованих ОСОБА_4 земель, що поблизу с. Надеждівка Чаплинського району Херсонської області, ОСОБА_14, діючи узгоджено у групі з ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, прагнучи показати свою явну зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, переслідуючи виниклі на місці злісні хуліганські спонукання, що сформувались у бажанні здійснити з особливою зухвалістю дії та досягнути явно злочинних наслідків, що виразились у сформованій меті спричинення тілесних ушкоджень ОСОБА_4 та іншим присутнім на вказаній автомобільній дорозі, із застосуванням предмета, зовні схожого гвинтівку, яку він взяв зі стоячого поряд автомобіля НОМЕР_1, без існуючої на те причини у присутності сторонніх осіб, переміщувався по місцевості та намагався вдарити прикладом ОСОБА_4 Після чого здійснив декілька пострілів з вказаного предмета у ОСОБА_4, однак не влучив у нього. У свою чергу, ОСОБА_4 діставши з сумочки власний пристрій для відстрілу гумових куль ПМР , і дославши патрон до патронника, словесно попередив ОСОБА_14 та інших осіб про можливість застосування зброї. Далі, ОСОБА_17, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_18, ОСОБА_24 та ОСОБА_14, за командою останнього, почали бігти до ОСОБА_4, який у свою чергу почав тікати з проїжджої частини автомобільної дороги у напрямку лісосмуги, де його наздогнавши, вищевказані особи почали наносити ОСОБА_4 удари руками та ногами по всім частинам тіла, в результаті чого спричинили потерпілому тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми, забою грудної клітини, забою головного мозку, перелому 7,8 ребер справа.

Після цього, близько 15.00 год. цього ж дня, ОСОБА_14, перебуваючи на автомобільній дорозі Чаплинка-Асканія Нова , поблизу с. Надеждівка Чаплинського району Херсонської області, продовжуючи свій злочинний умисел, діючи узгоджено у групі з вищеперерахованими особами, та невстановленою слідством особою, з метою спричинення тілесних ушкоджень ОСОБА_12 та ОСОБА_13, почали бігти у їх напрямку, а потерпілі у свою чергу почали тікати з проїжджої частини автомобільної дороги на поле, де на узбіччі дороги, ОСОБА_16, наздогнавши ОСОБА_12, наніс йому один удар невстановленим предметом в лобну частину голови, в результаті чого останній впав на землю, де невстановлена слідством особа, застосувавши невідому газоподібну речовину, бризнула потерпілому в обличчя. Далі, ОСОБА_16 разом з ОСОБА_19, ОСОБА_20 та ОСОБА_15 нанесли не менше одного удару кожний, ногою по тулубу та голові ОСОБА_12, в результаті чого спричинили потерпілому тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку, рубленої рани чола та надгубної області.

Далі, ОСОБА_13 почав відходити від ОСОБА_12 на поле, і за ним пішли ОСОБА_14 та ОСОБА_17 Потерпілий, з метою самозахисту, діставши пристрій для відстрілу гумових куль ФОРТ 12 Р , зробив два попереджувальні постріли вгору та в землю, однак ОСОБА_14 не зупинився, і ОСОБА_13 здійснив постріл з вказаної зброї у ОСОБА_14 ОСОБА_17 у свою чергу, сховавшись за деревом, здійснив постріл з невстановленої зброї у ОСОБА_13 Після чого, ОСОБА_14 разом з ОСОБА_17, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_15, та ОСОБА_16 побігли за потерпілим ОСОБА_13, де наздогнавши останнього, ігноруючи вимоги працівників правоохоронних органів, які здійснювали охорону громадського порядку на вказаній місцевості, припинити злочинні дії, спричинили потерпілому тілесні ушкодження, які виразилися в тому, що ОСОБА_14, ОСОБА_17, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_15 та ОСОБА_16 нанесли численні удари ногами та руками по тулубу та голові ОСОБА_13 Після чого, ОСОБА_22 вихопивши з рук ОСОБА_13 пристрій для відстрілу гумових куль ФОРТ 12 Р , наніс рукояткою вказаного пістолета не менше чотирьох ударів по голові та тулубу потерпілого, ОСОБА_23 наніс не менше шести ударів кулаком по тулубу та голові потерпілого, і ОСОБА_16 також наніс не менше шести ударів кулаком по тулубу та голові ОСОБА_13 У результаті вказаних злочинних дій ОСОБА_13 спричинені тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку, рубленої рани потилиці, забою м'яких тканин поперекової області справа.

Крім того, в ході вчинення хуліганських дій, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23 та ОСОБА_24 пошкодили автомобіль Мерседес Віто , д.н.з. НОМЕР_2, який належить ОСОБА_13 та автомобіль НОМЕР_3, який належить ОСОБА_25

Свої злісні хуліганські дії ОСОБА_14 разом ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, та невстановленою слідством особою, супроводжували грубою нецензурною лайкою, та продовжували протягом тривалого часу, на вимоги працівників правоохоронних органів та прохання сторонніх осіб припинити чинити злочинні дії не реагували, чим грубо порушили громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, супроводжуючи свої дії особливою зухвалістю.

Під час проведення допиту у якості свідка ОСОБА_3, встановлено, що він перебуваючи 27.08.2017 на автомобільній дорозі Чаплинка-Асканія Нова , біля суборендованих ОСОБА_4 земель, що поблизу с. Надеждівка Чаплинського району Херсонської області, став свідком вищеописаних подій та здійснював їх відеофіксацію на власний мобільний телефон Mei Zu M3 Note .

Таким чином, встановлено, що у пам'яті мобільного телефону Mei Zu M3 Note , котрий знаходиться у власності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, котрий проживає за адресою: АДРЕСА_1, зберігаються відеозаписи, що фіксують вчинення вищевказаними особами кримінального правопорушення, яке мало місце 27.08.2017 на автомобільній дорозі Чаплинка-Асканія Нова , біля суборендованих ОСОБА_4 земель, що поблизу с. Надеждівка Чаплинського району Херсонської області, тому - виникає необхідність у їх вилученні. Оскільки відеозаписи можуть містити відомості, які встановлюються під час досудового розслідування, а отримати їх іншим способом ніж вилучення у володільця ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 - неможливо.

Відеозаписи подій до яких необхідно здійснити тимчасовий доступ у ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у відповідності до п.п. 4, 6 ч. 1 ст. 162 КПК України відносяться до охоронюваної законом таємниці, оскільки містять конфіденційну інформацію та інші записи особистого характеру, доступ до якої може бути наданий тільки за рішенням суду.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані відеозаписи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, зберегли на собі сліди учинення кримінального правопорушення та можуть бути використанні в якості доказів, необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних відеозаписів із можливістю їх огляду та вилучення у ОСОБА_3.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Власник інформації в судове засідання не викликався на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з огляду на таке.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Слідчим суддею встановлено, що відділом розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи СУ ГУНП розслідується кримінальне провадження № 42017231140000095 від 27.08.2017за фактом вчинення хуліганських дій стосовно ОСОБА_4, ОСОБА_12, ОСОБА_13, спричинення тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості ОСОБА_4 та вчинення опору працівникам Чаплинського відділення поліції Генічеського ВП ГУНП в Херсонській області, за ознаками злочинів, передбачених ст. ст. 122 ч. 1, 296 ч. 3, 342 ч. 2 КК України.

Під час проведення допиту у якості свідка ОСОБА_3, встановлено, що він перебуваючи 27.08.2017 на автомобільній дорозі Чаплинка-Асканія Нова , біля суборендованих ОСОБА_4 земель, що поблизу с. Надеждівка Чаплинського району Херсонської області, став свідком вищеописаних подій та здійснював їх відеофіксацію на власний мобільний телефон Mei Zu M3 Note .

Таким чином, встановлено, що у пам'яті мобільного телефону Mei Zu M3 Note , котрий знаходиться у власності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, котрий проживає за адресою: АДРЕСА_1, зберігаються відеозаписи, що фіксують вчинення вищевказаними особами кримінального правопорушення, яке мало місце 27.08.2017 на автомобільній дорозі Чаплинка-Асканія Нова , біля суборендованих ОСОБА_4 земель, що поблизу с. Надеждівка Чаплинського району Херсонської області, тому - виникає необхідність у їх вилученні. Оскільки відеозаписи можуть містити відомості, які встановлюються під час досудового розслідування, а отримати їх іншим способом ніж вилучення у володільця ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 - неможливо.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані відеозаписи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, зберегли на собі сліди учинення кримінального правопорушення та можуть бути використанні в якості доказів, необхідно надати тимчасовий доступ до вказаних відеозаписів із можливістю їх огляду та вилучення у ОСОБА_3.

На підставі викладеного, керуючись ст. 159, ч.1 ст. 160, п.7 ч.1 ст. 162, п.2 та п.3 ч.5, ч.6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ у кримінальному проваджені № 42017231140000095, а саме на огляд та можливість вилучити у свідка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, котрий проживає за адресою: АДРЕСА_1, копію відеозаписів, які зберігаються у пам'яті його власного мобільного телефону Mei Zu M3 Note , які зафіксували та відображають подію кримінального правопорушення, яка мала місце 27.08.2017 на автомобільній дорозі Чаплинка-Асканія Нова , біля суборендованих ОСОБА_4 земель, що поблизу с. Надеждівка Чаплинського району Херсонської області, оскільки вказані відеозаписи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, зберегли на собі сліди учинення кримінального правопорушення та можуть бути використанні в якості доказів.

Дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення документів надати слідчому СУ ГУНП Охотнику А.А., заступнику начальника відділу СУ ГУНП Савіну К.Є., старшому слідчому в ОВС-криміналісту СУ ГУНП Радченку С.П., старшому слідчому в ОВС-криміналісту СУ ГУНП Жарову П.В., старшому слідчому СУ ГУНП Рогожиній О.М., старшому слідчому СУ ГУНП Полещуку О.С., слідчому СУ Шепелю О.О., слідчому СУ ГУНП Лівінському Є.В., слідчому СУ ГУНП Шикшину К.В., іншим слідчим включеним у склад слідчої групи у кримінальному проваджені № 42017231140000095, у тому числі в.о. начальника СВ Чаплинського ВП Генічеського ВП ГУНП Блозві Е.Ю., слідчому СВ Чаплинського ВП Генічеського ВП ГУНП Жарову К.В., слідчому СВ Чаплинського ВП Генічеського ВП ГУНП Петровій Я.О.

Встановити строк дії ухвали до 08.10.2017 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяГ. А. Радченко

Дата ухвалення рішення 08.09.2017
Зареєстровано 12.09.2017
Оприлюднено 12.09.2017

Судовий реєстр по справі 766/15113/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 25.01.2018 Херсонський міський суд Херсонської області Кримінальне
Ухвала від 25.01.2018 Херсонський міський суд Херсонської області Кримінальне
Ухвала від 25.01.2018 Херсонський міський суд Херсонської області Кримінальне
Ухвала від 25.01.2018 Херсонський міський суд Херсонської області Кримінальне
Ухвала від 25.01.2018 Херсонський міський суд Херсонської області Кримінальне
Ухвала від 25.01.2018 Херсонський міський суд Херсонської області Кримінальне
Ухвала від 24.01.2018 Херсонський міський суд Херсонської області Кримінальне
Ухвала від 15.01.2018 Херсонський міський суд Херсонської області Кримінальне
Ухвала від 09.01.2018 Херсонський міський суд Херсонської області Кримінальне
Ухвала від 27.12.2017 Апеляційний суд Херсонської області Кримінальне
Ухвала від 08.09.2017 Херсонський міський суд Херсонської області Кримінальне
Ухвала від 08.09.2017 Херсонський міський суд Херсонської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 766/15113/17

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону