Справа №766/13979/17
н/п 1-кс/766/9192/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю
07.09.2017 року м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Херсонській області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням в якому просив: надати дозвіл стороні кримінального провадження № 32017230000000075 від 16.08.2017 в особі старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_2 або іншому слідчому за дорученням - провести тимчасовий доступ до документів та їх вилучення (здійснення виїмки документів у оригіналах) та розкрити банківську таємницю, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) або уповноважених осіб фонду гарантування вкладів, за адресою: АДРЕСА_1 , щодо клієнта банку ФОП ОСОБА_4 (ін НОМЕР_2 ), а саме:
-роздруківка руху грошових коштів по рахункам № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ), як на паперових, так і електронних носіях, з розшифровкою всіх контрагентів, призначенням платежу, датою та часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, за період з 01.01.2017 по 22.08.2017 року.
Клопотання вмотивоване тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Херсонській області здійснюються досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32017230000000075 за фактом вчинення кримінального правопорушення службовими ФОП ОСОБА_4 (ін. НОМЕР_2 ) протягом 2017 року ухилився від сплати податків на суму понад 900 тис. гривень, шляхом не відображення в документах податкової звітності сум доходів отриманих від реалізації тютюнових виробів, за ознаками ч.1 ст.212 КК України.
Старшим оперуповноваженим з ОВС ОУ ГУ ДФС у Херсонській області капітаном податкової міліції ОСОБА_5 складено повідомлення про виявлення кримінального правопорушення щодо ФОП ОСОБА_4 , які протягом 2017 року не відображав у податковій звітності реальних доходів від реалізації тютюнових виробів.
Від громадянина ОСОБА_6 до ГУ ДФС у Херсонській області надійшла заява № Л-197 від 08.08.17 щодо здійснення сім`єю підприємців ОСОБА_7 ухилення від сплати податків застосовуючи різні незаконні схеми. Де заявник просить негайно припинити незаконну діяльність ФОП ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_8 .
Допитано в якості свідка заявника ОСОБА_6 , який своїми показами підтвердив викладені у заяві факти протиправної діяльності ФОП ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_8 .
Відповідно аналітичної довідки ФОП ОСОБА_4 (іпн НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ) здійснив у період з 01.01.2017 по 30.06.2017 року реалізацію сигарет у кількості 1 323 273 пачки на загальну суму 32805 тис. грн. (у.ч. ПДВ 6561 тис. грн.) Водночас податкові зобов`язання з ПДВ декларуються майже на рівні податкового кредиту, до бюджету сплачено 73 тис. грн. ПДВ.
Згідно податкової звітності ФОП ОСОБА_4 за 2017 рік, декларує придбання тютюнових виробів у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_6 ), Підприємство з іноземною інвестицією « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_10 ) на загальну суму 32805 тис. грн. ( у т.ч. ПДВ 6561 тис. грн.) в той же час ФОП ОСОБА_4 декларує сплату ПДВ 72 ,7 тис. грн. з різниці реалізованої продукції.
Також, відповідно даних з єдиного реєстру податкових накладних ФОП ОСОБА_4 здійснює реалізацію товару в асортименті протягом 2017 року не платникам ПДВ про те відповідно аналізу звітності РРО встановлено розбіжність реальних об`ємів реалізації ТМЦ до задекларованих сум податків.
З огляду на викладене, документальне оформлення операцій по взаємовідносинах з суб`єктами підприємництва, відображені у податковій звітності з ПДВ, в тому числі у розшифровках податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), ФОП ОСОБА_4 здійснено з порушенням норм чинного законодавства і лише з метою ухилення від сплати податків.
З метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування у кримінальному провадженні, установлення усіх обставин правопорушення, надання їм належної правової оцінки та прийняття законного рішення, виникла необхідність дослідити документальне підтвердження здійснення фінансово-господарських операцій ФОП ОСОБА_4 (ін НОМЕР_2 ) по ланцюгу купівлі-продажу ТМЦ, його постачання (експортування), у тому числі банківських проводок (руху коштів) по рахункам СПД за 2017 рік.
У своїй діяльності ФОП ОСОБА_4 (ін НОМЕР_2 ) використовували банківські рахунки № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ) відкриті у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ).
Важливе значення мають документи, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), або уповноважених осіб банку, та становлять банківську таємницю, а саме:
-роздруківка руху грошових коштів по рахункам № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ), як на паперових, так і електронних носіях, з розшифровкою всіх контрагентів, призначенням платежу, датою та часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, за період з 01.01.2017 по 22.08.2017 року.
Зазначені вище документи містяться відомості про фактичний рух грошових коштів ФОП ОСОБА_4 (ін НОМЕР_2 ), час та розміри проведення розрахунків з підприємствами-контрагентами, дослідження оригіналів яких необхідне для спростування чи підтвердження фактів проведення розрахунків із підприємствами-контрагентами, у тому числі таких, що мають ознаки фіктивності, визначення розміру матеріальних збитків, завданих злочином та встановлення осіб, причетних до вчинення злочину.
Необхідність виїмки вищевказаних документів обґрунтовується призначенням судово-економічної експертизи та податкової перевірки фінансово-господарської діяльності підприємств.
Іншим способом, ніж розкрити банківську таємницю, для отримання інформації та документів, що мають доказове значення у кримінальному провадженні - неможливо.
Також є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів службовими особами ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), або іншими заінтересованими особами. У зв`язку з викладеним, на підставі ч.2 ст.159 КПК України, прошу розглянути клопотання слідчим суддею без виклику службових осіб банківської установи.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Представник банківської установив судове засідання не з`явився, причини не явки суду не повідомив, про час і місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з огляду на таке.
Згідно з п. 2,3 ч. 3 та ч. 4 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
4. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 5-7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
6. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Херсонській області здійснюються досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32017230000000075 за фактом вчинення кримінального правопорушення службовими ФОП ОСОБА_4 (ін. НОМЕР_2 ) протягом 2017 року ухилився від сплати податків на суму понад 900 тис. гривень, шляхом не відображення в документах податкової звітності сум доходів отриманих від реалізації тютюнових виробів, за ознаками ч.1 ст.212 КК України.
Старшим оперуповноваженим з ОВС ОУ ГУ ДФС у Херсонській області капітаном податкової міліції ОСОБА_5 складено повідомлення про виявлення кримінального правопорушення щодо ФОП ОСОБА_4 , які протягом 2017 року не відображав у податковій звітності реальних доходів від реалізації тютюнових виробів.
Від громадянина ОСОБА_6 до ГУ ДФС у Херсонській області надійшла заява № Л-197 від 08.08.17 щодо здійснення сім`єю підприємців ОСОБА_7 ухилення від сплати податків застосовуючи різні незаконні схеми. Де заявник просить негайно припинити незаконну діяльність ФОП ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_8 .
Допитано в якості свідка заявника ОСОБА_6 , який своїми показами підтвердив викладені у заяві факти протиправної діяльності ФОП ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_8 .
Відповідно аналітичної довідки ФОП ОСОБА_4 (іпн НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ) здійснив у період з 01.01.2017 по 30.06.2017 року реалізацію сигарет у кількості 1 323 273 пачки на загальну суму 32805 тис. грн. (у.ч. ПДВ 6561 тис. грн.) Водночас податкові зобов`язання з ПДВ декларуються майже на рівні податкового кредиту, до бюджету сплачено 73 тис. грн. ПДВ.
Згідно податкової звітності ФОП ОСОБА_4 за 2017 рік, декларує придбання тютюнових виробів у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_6 ), Підприємство з іноземною інвестицією « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_10 ) на загальну суму 32805 тис. грн. ( у т.ч. ПДВ 6561 тис. грн.) в той же час ФОП ОСОБА_4 декларує сплату ПДВ 72 ,7 тис. грн. з різниці реалізованої продукції.
Також, відповідно даних з єдиного реєстру податкових накладних ФОП ОСОБА_4 здійснює реалізацію товару в асортименті протягом 2017 року не платникам ПДВ про те відповідно аналізу звітності РРО встановлено розбіжність реальних об`ємів реалізації ТМЦ до задекларованих сум податків.
З огляду на викладене, документальне оформлення операцій по взаємовідносинах з суб`єктами підприємництва, відображені у податковій звітності з ПДВ, в тому числі у розшифровках податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), ФОП ОСОБА_4 здійснено з порушенням норм чинного законодавства і лише з метою ухилення від сплати податків.
З метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування у кримінальному провадженні, установлення усіх обставин правопорушення, надання їм належної правової оцінки та прийняття законного рішення, виникла необхідність дослідити документальне підтвердження здійснення фінансово-господарських операцій ФОП ОСОБА_4 (ін НОМЕР_2 ) по ланцюгу купівлі-продажу ТМЦ, його постачання (експортування), у тому числі банківських проводок (руху коштів) по рахункам СПД за 2017 рік.
У своїй діяльності ФОП ОСОБА_4 (ін НОМЕР_2 ) використовували банківські рахунки № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ) відкриті у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ).
Важливе значення мають документи, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), або уповноважених осіб банку, та становлять банківську таємницю, а саме:
-роздруківка руху грошових коштів по рахункам № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ), як на паперових, так і електронних носіях, з розшифровкою всіх контрагентів, призначенням платежу, датою та часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, за період з 01.01.2017 по 22.08.2017 року.
Зазначені вище документи містяться відомості про фактичний рух грошових коштів ФОП ОСОБА_4 (ін НОМЕР_2 ), час та розміри проведення розрахунків з підприємствами-контрагентами, дослідження оригіналів яких необхідне для спростування чи підтвердження фактів проведення розрахунків із підприємствами-контрагентами, у тому числі таких, що мають ознаки фіктивності, визначення розміру матеріальних збитків, завданих злочином та встановлення осіб, причетних до вчинення злочину.
Таким чином є достатньо підстав вважати, що вказані слідчим документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а в інший спосіб отримати їх неможливо, тому необхідно надати тимчасовий доступ до них.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166,369372, 395 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в :
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл стороні кримінального провадження № 32017230000000075 від 16.08.2017 в особі старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_2 або іншому слідчому за дорученням - провести тимчасовий доступ до документів та їх вилучення (здійснення виїмки документів у оригіналах) та розкрити банківську таємницю, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) або уповноважених осіб фонду гарантування вкладів, за адресою: АДРЕСА_1 , щодо клієнта банку ФОП ОСОБА_4 (ін НОМЕР_2 ), а саме:
-роздруківка руху грошових коштів по рахункам № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ), як на паперових, так і електронних носіях, з розшифровкою всіх контрагентів, призначенням платежу, датою та часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, за період з 01.01.2017 по 22.08.2017 року.
Встановити строк дії ухвали до 07.10.2017 року.
Попередити відповідальну особу про наслідки невиконання ухвали слідчого судді передбачені ст. 166 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2017 |
Оприлюднено | 12.06.2023 |
Номер документу | 68766497 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Радченко Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні