Красилівський районний суд Хмельницької області
вул.Булаєнка,4 м.Красилів, Красилівський р-н, Хмельницька обл., Україна ін.31000
Справа № 677/1166/17
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.09.2017м.Красилів
Красилівський районний суд Хмельницької області в складі судді ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , прокурора Старокостянтинівської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , потерпілого ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_5 захисника ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Красилові кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016240170000497 від 03 жовтня 2016 року стосовно ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, з середньою спеціальною освітою, не одруженого, має на утримані неповнолітню дитину, не військовозобов`язаного, не працюючого, не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України,
встановив:
03.10.2016 року близько 19 год.40 хв. в с.Щиборівка Красилівського району, неподалік АЗС «Авіас» №31 гр.. ОСОБА_7 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, керуючи автомобілем «ВАЗ 2101» р/н. НОМЕР_1 , який згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 належить ОСОБА_8 , рухаючись по дорозі вулиці Центральна в напрямку м.Красилова, будучи засліплений світлом фар зустрічного транспортного засобу, не зупинився та не переконавшись, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху, почав перестроюватися праворуч, з`їхав на узбіччя, де допустив зіткнення з велосипедистом ОСОБА_4 , який рухався по узбіччю справа в попутному напрямку.
Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди велосипедист ОСОБА_4 отримав тілесні ушкодження у вигляді компресійного перелому тіл 12-го грудного хребця, 1-го поперекового хребця, подвійного закритого перелому лівої малогомілкової кістки в середній та нижній третині, які відносяться до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, як такі, що спричинили тривалий розлад здоров`я.
Своїми діями ОСОБА_7 порушив вимоги п.п.10.1., 19.3 Правил дорожнього руху України, зміст яких полягає в наступному: п.10.1 перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху; п.19.3 у разі погіршення видимості в напрямку руху, викликаного світлом фар зустрічних транспортних засобів, водій повинен зменшити швидкість до такої, яка б не перевищувала безпечної за умовами фактичної видимості дороги в напрямку руху, а в разі засліплення-зупинитися, не змінюючи смуги руху, і увімкнути аварійну світлову сигналізацію. Відновлення руху дозволяється лише після того, як пройдуть негативні наслідки засліплення.
Порушення водієм ОСОБА_7 вищевказаних вимог Правил дорожнього руху України знаходяться в прямому причинному зв`язку із дорожньо-транспортною пригодою та її наслідками-заподіяння ОСОБА_4 середньої тяжкості тілесних ушкоджень.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_7 свою вину у вчиненні за вказаних обставин ДТП визнав повністю, пояснив, що здійснив наїзд на потерпілого, оскільки його засліпив зустрічний автомобіль, завдані потерпілому збитки ним повністю відшкодовані, оскільки він має на утриманні неповнолітню дитину, просить застосувати до нього ЗУ «Про амністію».
Потерпілий ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснив, що претензій до обвинуваченого не має, цивільний позов просить залишити без розгляду, оскільки завдані йому збитки повністю відшкодовані ОСОБА_7 , претензій до нього не має,щодо застосування до обвинуваченого ЗУ «Про амністію» не заперечує.
Прокурор не заперечує проти застосування до обвинуваченого ОСОБА_7 ЗУ «Про амністію».
Оцінивши показання обвинуваченого, що узгоджуються з матеріалами справи, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_7 у вчиненні інкримінованого йому злочину і находить його дії вірно кваліфікованими за ст.286 ч.1 КК України, як порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження.
Визначаючи вид та міру покарання обвинуваченому, суд керується ст.65 КК України і враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, що відноситься до категорії середньої тяжкості злочинів, обставини вчинення злочину, дані про особу ОСОБА_7 , який вперше притягується до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується за місцем проживання, на обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуває, з моменту вчинення дорожньо-транспортної пригоди вживав дієві заходи для залагодження провини перед сім`єю потерпілого, повністю відшкодував завдані йому збитки, має на утриманні малолітню дитину.
Обставин, що згідно з ст.67 КК України обтяжують покарання обвинуваченого, не встановлено.
Цивільний позов заявлений прокурором Старокостянтинівської місцевої прокуратури на суму 13920 грн. суд находить обґрунтованим і підлягаючим задоволенню.
З ОСОБА_7 на користь держави підлягають стягненню документально підтверджені судові витрати на залучення експерта, а саме за проведення судово-інженерно-транспортної експертизи №144 А від 13.06.2017 року в сумі 494,35 грн.
Заявлений цивільний позов потерпілого ОСОБА_4 підлягає залишенню без розгляду, тому як потерпілому відшкодовані завдані збитки в повному розмірі, про що ним зазначено в наданій суду розписці.
Оскільки обвинувачений вчинив злочин,який не є тяжким, має на утриманні малолітню дитину віком до 18 років, тому відповідно до ст.1 п. «в» ЗУ « Про амністію» він підлягає звільненню від покарання за ч.1 ст. 286 КК України.
Керуючись ст.ст. 373, 374 КПК України, ЗУ « Про амністію», суд,
засудив:
ОСОБА_7 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1ст.286 КК України і призначити покарання 1 рік обмеження волі з позбавленням права керування транспортними засовами на 1 рік.
ОСОБА_7 звільнити від призначеного покарання на підставі ст.1 п. «в» Закону України «Про амністію у 2016 році».
Стягнути з ОСОБА_7 на користь держави судові витрати на залучення експерта, а саме за проведення судово-інженерно-транспортної експертизи №144 А від 13.06.2017 року в сумі 494,35 грн.
Стягнути з ОСОБА_7 на користь Красилівської районної ради витрати на стаціонарне лікування в Красилівській центральній районній лікарні ОСОБА_4 в сумі 13920 (тринадцять тисяч дев`ятсот двадцять гри вень) (р/р31550201143219, в ГУ ДКСУ в Хмельницькій області, код ЄДРПОУ 02004350, МФО 815013).
Цивільний позов потерпілого-цивільного позивача ОСОБА_4 залишити без розгляду.
Речові докази автомобіль: ВАЗ 2101 р.н. НОМЕР_1 та велосипед « Razor» повернути за належністю.
Вирок суду набирає законної сили через 30 днів з дня його проголошення, якщо на нього не було подано апеляційну скаргу.
Вирок суду може бути оскаржений шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Хмельницької області через Красилівський районний суд Хмельницької області протягом 30 діб з моменту його проголошення.
Суддя ОСОБА_9
Суд | Красилівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68772939 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Красилівський районний суд Хмельницької області
БОГОЛЮБОВА Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні