Єдиний унікальний номер: 343/1550/17
Номер провадження: 1-кс/0343/208/17
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
13 вересня 2017 року м. Долина
Слідчий суддя Долинського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , слідчого СВ Долинського ВП Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання останнього, за погодженням з прокурором Долинського відділу Калуської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, в кримінальному провадженні за № 12017090160000483 від 10.08.2017 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
12.09.2017 року слідчий СВ Долинського ВП Калуського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Долинського відділу Калуської місцевої прокуратури, про надання йому дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів з правом вилучення, а саме всіх оригіналів заповітів які були складені ОСОБА_5 та книги реєстрації вчинення нотаріальних дій ІНФОРМАЦІЯ_1 від 1998 року до його смерті тобто ІНФОРМАЦІЯ_2 , які знаходиться в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_1 .
Клопотання обґрунтоване тим, що 10.08.2017 року на підставі ухвали Долинського районного суду від 27 липня 2017 року розпочате досудове розслідування за фактом підробленням заповіту службовими особи ІНФОРМАЦІЯ_1 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України.
Встановлено, що на підставі заповіту складеного ОСОБА_5 від 1998 року все майно після його смерті переходить в спадок потерпілому ОСОБА_6 , однак останній не успадкував майно зазначене в заповіті, оскільки згідно заповіту від 17.09.2008 року складеним ОСОБА_5 все майно після його смерті переходить у власність ОСОБА_7 , однак потерпілий ОСОБА_5 вважає, що заповіт складений його батьком ОСОБА_5 від 17.09.2008 року є підробленим.
Крім того встановлено, що заповіт який складений ОСОБА_5 від 17.09.2008 року було посвідчено та зареєстровано в книгу реєстрації вчинення нотаріальних дій ІНФОРМАЦІЯ_1 у 2008 році.
Враховуючи вище викладене, з метою проведення повного та об`єктивного досудового розслідування у вказаному кримінальному проваджені виникла потреба в отриманні тимчасового доступу до всіх заповітів які були складені ОСОБА_5 від 1998 року до його смерті тобто 14.02.2017 року для проведення почеркознавчої експертизи, а також доступ до книги реєстру вчинення нотаріальних дій ІНФОРМАЦІЯ_1 від 1998 року по до 14.02.2017 р.
У відповідності до положень ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись із ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з вимогами ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою, або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Також, виходячи з того, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, а також з метою досягнення дієвості кримінального провадження, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація.
В судовому засіданні слідчий СВ Долинського ВП Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 клопотання підтримав, просив задовольнити.
Слідчий-суддя, перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з ЄРДР щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку учасника процесу , встановив наступне:
Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
Сторона кримінального провадження, що подала клопотання - слідчий СВ Долинського ВП Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , довів, що дані документи знаходяться в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 , що в АДРЕСА_1 та довів, що дані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому необхідний тимчасовий доступ до документів та вилучення.
При таких обставинах суд вважає, щослідчому СВ Долинського ВП Калуського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 слід надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів з правом вилучення, а саме всіх оригіналів заповітів які були складені ОСОБА_5 та книги реєстрації вчинення нотаріальних дій ІНФОРМАЦІЯ_1 від 1998 року до його смерті тобто ІНФОРМАЦІЯ_2 , які знаходиться в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_1 .
Слідчий-суддя вважає, що обґрунтованим строком, який слід надати для тимчасового доступу до вказаних документів, є один місяць.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131,132,160,162-164 КПК України, суд-
ПОСТАНОВИВ :
Надати дозвіл слідчому СВ Долинського ВП Калуського ВП ГУ НП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей і документів з правом вилучення, а саме всіх оригіналів заповітів які були складені ОСОБА_5 та книги реєстрації вчинення нотаріальних дій ІНФОРМАЦІЯ_1 від 1998 року до його смерті тобто ІНФОРМАЦІЯ_2 , які знаходяться в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_1 .
Ухвала підлягає виконанню слідчим СВ Долинського відділення поліції Калуського відділу поліції ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 .
Строк дії ухвали один місяць.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Долинського районного суду ОСОБА_1
Суд | Долинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68813883 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Долинський районний суд Івано-Франківської області
Керніцький І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні