Троїцький районний суд Луганської області
Справа № 433/1553/17
Провадження № 2о/433/278/17
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
"12" вересня 2017 р.
Суддя Троїцького районного суду Луганської області Певна О.С., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1, заінтересована особа: Троїцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Луганській області, про встановлення факту смерті,-
ВСТАНОВИВ:
З заявою до суду звернулась ОСОБА_1, заінтересована особа: Троїцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Луганській області, про встановлення факту смерті .
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.
Як вбачається зі змісту п.3 Постанови Пленуму Верховного суду України N 5 від 31.03.1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення заява про встановлення факту, що має юридичне значення, також має відповідати загальним вимогам щодо змісту і форми позовної заяви.
Згідно з п.4 ст.119 ЦПК України заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом, тобто має відповідати і вимогам, встановленим ст.258 ЦПК України.
Заявник зазначила у заяві заінтересовану особу Троїцький районний відділ ДРАЦС Головного ТУЮ в Луганській області, а на підтвердження неможливості органом РАЦС зареєструвати факт смерті особи, надала до суду копію відмови в проведенні реєстрації смерті. Тому заявнику необхідно надати суду оригінал відмови РАЦС у проведенні державної реєстрації смерті ОСОБА_2.
Як вбачається з роз'яснень, наданих Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ в інформаційному листі Про окремі питання застосування Закону України від 04.02.2016 Про внесення змін до ЦПК України щодо встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України , за змістом абзацу 2 частини першої 1 ст. 257-1 ЦПК України заява про встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території України може бути подана за місцем проживання (перебування) заявника до суду за межами такої території України.
Крім того, в зазначених вище роз'ясненнях, наданих Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ в інформаційному листі Про окремі питання застосування Закону України від 04.02.2016 Про внесення змін до ЦПК України щодо встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України документи, видані органами та установами (зокрема, лікарняними закладами), що знаходяться на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, як виняток можуть братись до уваги судом та оцінюватись разом з іншими доказами в їх сукупності та взаємозв'язку під час розгляду справ у порядку статті 257-1 ЦПК України.
Окремо суд зауважує, що на підтвердження факту смерті особи надається оригінал лікарського свідоцтва про смерть та/або довідки про причину смерті.
Відповідно до ч.2 ст. 64 ЦПК України письмові докази, як правило, подаються в оригіналі. Якщо подано копію письмового доказу, суд за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, має право вимагати подання оригіналу.
Крім того, відповідно до ч.5 ст. 119 ЦПК України до заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
За вимогами цієї норми такі документи передаються в оригіналі.
Оскільки заявником надано суду копію квитанції про сплату судового збору, його сплата вважається не підтверджена належними документами.
Відповідно до ч.2 ст. 9 ЗУ Про судовий збір суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
При перевірці зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України встановлено відсутність зарахування судового збору на казначейський рахунок.
Судовий збір з 01.01.2017 року справляється за подання до суду заяви у справах окремого провадження фізичною особою за ставками 0,5 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що складає 320,00 грн. (реквізити для сплати судового збору: Отримувач - УДКСУ у Троїцькому районі, Рахунок - 31217206700354, МФО 804013, код ЄДРПОУ отримувача коштів 37981102, Банк отримувача - ГУДКСУ у Луганській області, КБК 22030001, Призначення платежу Судовий збір, код 05381521, пункт 1.4, сума 320,00 грн.)
Відповідно до статті 121 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 119, 120 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання заявником ухвали.
Керуючись ст. ст. 119- 121, 258 ЦПК України ,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Троїцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Луганській області, про встановлення факту смерті залишити без руху і надати заявнику строк для усунення недоліків терміном у 5 днів з моменту отримання копії ухвали.
Копію даної ухвали направити особі, яка звернулась із заявою.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.С. Певна
Суд | Троїцький районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2017 |
Оприлюднено | 13.09.2017 |
Номер документу | 68815040 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Троїцький районний суд Луганської області
Певна О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні