Справа № 417/4399/17
Провадження № 2/417/283/17
РІШЕННЯ
Іменем україни
"12" вересня 2017 р. с. Марківка Луганської області
Марківський районний суд Луганської області в складі:
головуючого судді Шкирі В. М.
за участі секретаря Лисенко Л.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с. Марківка Луганської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
В С Т А Н О В И В:
20.07.2017 позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Свої вимоги обгрунтовує тим, що з 19 жовтня 2013 року з відповідачем перебуває у шлюбі, який зареєстрований відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Марківського районного управління юстиції у Луганській області, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено актовий запис №39.
Від шлюбу неповнолітніх дітей не мають.
Спільне життя з відповідачем не склалося через відсутність взаємопорозуміння, розходження поглядів на сімейне життя та сімейні відносини. На даний час їхні шлюбні відносини фактично припинилися, з лютого 2017 року проживають окремо, спільне господарство не ведеться. Має намір створити нову сім'ю, а тому збереження шлюбу є неможливим. Відповідач на розірвання шлюбу через органи РАЦСу не згодна.
Позивач в судове засідання не з'явився, надав заяву, в котрій просить розглянути справу без його участі, свої вимоги підтримує та наполягає на розірванні шлюбу (а.с.20)
Відповідач в судове засідання не з'явилася, надала заяву в котрій прохала розглянути справу без її участі. Позовні вимоги визнала у повному обсязі, просила після розірвання шлюбу залишити їй прізвище "Ковалець" (а.с.21).
За таких обставин, а також в силу положень ч.2 ст.197 ЦПК України розгляд справи здійснювався за відсутності позивача та відповідача, а фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню з таких підстав.
Відповідно до статей 10, 11 ЦПК України сторони користуються рівними правами щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи і розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно зі ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно ч. 3 ст. 105 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б їхнім інтересам та інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
У пункті 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції № 2 від 12.06.2008 року вказано, що у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з'ясування і дослідження інших обставин справи.
Враховуючи, що відповідач подав письмову заяву, яка приєднана до справи, з якої вбачається безумовне визнання позовних вимог про розірвання шлюбу, суд приймає визнання відповідачем позову.
З урахуванням вищевикладеного суд прийшов до висновку, що сім'я розпалася остаточно і її збереження неможливе, в зв'язку з чим вважає за необхідне задовольнити заявлений позов та розірвати шлюб.
Згідно ч.2 ст. 115 СК України рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилаеться судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Пунктом 2 ч. 3 ст. 115 СК України передбачено, що документом, який засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили. Згідно зі ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Суд вважає за доцільне ОСОБА_2 залишити шлюбне прізвище "Ковалець", оскільки вона звернулася до суду з відповідною заявою.
Згідно зі ст. 214 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує, у тому числі, питання щодо розподілу між сторонами судових витрат.
Згідно ч.1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Понесення позивачем судових витрат підтверджується квитанцією № 31 від 24.07.2017 про сплату судового збору в сумі 640 грн. 00 коп., у зв'язку із чим суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача вказану суму судових витрат.
Керуючись ст. ст. 6, 10,11, 60, 88, 174, 208, 209, 212-215, 223, 294, 296 ЦПК України, ст. ст. 104, 112-115 СК України,-
в и р і ш и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище Андрієнко), зареєстрований 19.10.2013 відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Марківського районного управління юстиції у Луганській області, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено актовий запис №39.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_2 залишити шлюбне прізвище «Ковалець» .
Рішення суду після набрання ним законної сили направити до Марківського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Луганській області, для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Луганської області через Марківський районний суд Луганської області.
Особи, які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання цього рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Марківського районного суду В. М. Шкиря
Суд | Марківський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2017 |
Оприлюднено | 13.09.2017 |
Номер документу | 68815145 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Марківський районний суд Луганської області
Шкиря В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні