ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2017 року Справа № 808/2585/17 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О., при секретарі судового засідання Фесик А.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за поданням Головного управління ДФС у Запорізькій області
до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо - сільськогосподарської комерційної фірми «ПІВДЕНЬ»
про стягнення коштів за податковим боргом,-
ВСТАНОВИВ:
30.08.2017 о 17 год. 10 хв. до Запорізького окружного адміністративного суду надійшло подання Головного управління ДФС у Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо - сільськогосподарської комерційної фірми «ПІВДЕНЬ» про стягнення коштів за податковим боргом.
Ухвалою суду від 30.08.2017 відкрито провадження в адміністративній справі за поданням, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 01.09.2017.
У зв'язку з неявкою сторін до судового засідання, призначеного на 01.09.2017 судове засідання відкладено на 11.09.2017.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, направив клопотання про розгляд справи без його участі. В обґрунтування позовної заяви просить стягнути з відповідача податковий борг з штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу та застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 10198,30 грн. Просить позов задовольнити.
Представник відповідача до судового засідання не з'явився, був повідомлений судом належним чином. Через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження.
Відповідно до ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у зв'язку із неявкою у судове засідання сторін фіксація судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Відповідно до ч.4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ст.9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю Виробничо - сільськогосподарська комерційна фірма «ПІВДЕНЬ» (ЄДРПОУ 13607442) зареєстроване Бердянською районною державною адміністрацією 10.08.1991 за № 369, за адресою: 71100, Запорізька область, м. Бердянськ, Мічуріна, буд. 232. Основний вид діяльності: Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (КВЕД : 47.11).
Податковий борг виник на підставі наступного:
Бердянською ОДПІ було проведено фактичну перевірку відповідача за результатами якої складено акт № 0260/08/01/14/13607442 від 19.08.2016. В ході перевірки були виявлені порушення вимог п.2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України , а саме: несвоєчасно оприбутковано готівку від реалізації товару у встановленому порядку.
На підставі викладеного та у відповідності до абз.3 ст.1 Указу Президента України від 12.06.1995 № 436/95 Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки , сума штрафних санкцій нараховується у 5-ти кратному розмірі суми не оприбуткованої готівки. Таким чином штрафні санкції по вказаному податку складають 10198,30 (2039,65*5).
В результаті було прийнято податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_1 від 15.09.2016 та загальна сума оплати якого складає 10198,30 грн.
Зазначене ППР було направлено відповідачу засобами поштового зв'язку 16.09.2016 та отримано відповідачем 22.09.2016, про що свідчить відмітка на корінці поштового відправлення.
За результатами оскарження податкового повідомлення - рішення № НОМЕР_1 від 15.09.2016 суддею Запорізького окружного адміністративного суду Татариновим Д.В. прийнято постанову від 11.07.2017 по справі № 808/2938/16, згідно якої в задоволенні адміністративного позову Товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-сільськогосподарській комерційній фірмі «Південь» було відмовлено.
Зазначене рішення в апеляційному та касаційному порядку оскаржено не було та набрало законної сили 24.01.2017.
Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Пунктом 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Судом також встановлено, що Бердянською ОДПІ була сформована податкова вимога форми Ю №101-17 від 26.06.2017 р. на суму 10198,30 грн., яка була направлена 30.06.2017 відповідачу засобами поштового зв'язку та отримана представником Товариства 06.07.2017.
Згідно з підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України, зазначено що не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до пп.95.1 - 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органом, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно п. 1 ст. 103 Кодексу адміністративного судочинства України перебіг процесуального строку починається з наступного дня календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
За визначенням частини першої ст. 101 Кодексу адміністративного судочинства України, процесуальним строком є встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії.
Відповідно до ст. 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів, зокрема, щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Таким чином, 29.08.2017 є останнім днем для самостійного погашення відповідачем податкового боргу та з 30.08.2017 у позивача виникло право на стягнення коштів та на продаж майна такого платника.
Окрім вищевикладеного слід вказати наступне: відповідно до п.95.4 ст.95 Податкового Кодексу України - контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України, від 29.12.2010 р., № 1244 Про Деякі питання реалізації статті 95 Податкового кодексу України встановлений Порядок, яким визначений механізм стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, а саме:
-згідно п.2 - Вилучення готівки у платника податків у рахунок погашення його податкового боргу здійснюється працівниками контролюючого органу (далі - працівники) з урахуванням вимог пунктів 95.2 - 95.4 статті 95 Податкового кодексу України .
-згідно п.3 - Під час вилучення готівки працівники рахують наявні кошти. У разі коли обсяг готівки у платника податків перевищує суму його податкового боргу, вилученню підлягає готівка на суму боргу .
-згідно п.4. - У рахунок погашення податкового боргу спрямовується також готівка, виявлена працівниками у касі платника податків, у тому числі в скриньці реєстратора розрахункових операцій, та в інших місцях зберігання коштів .
-згідно п.5,6 - За результатами вилучення готівки складається акт встановленої форми. Вилучена готівка в національній валюті вноситься працівником до банку для перерахування до відповідного бюджету в день її стягнення, а в разі неможливості такого внесення - на наступний робочий день. Готівка в іноземній валюті передається банку або іншій фінансовій установі, що має право на реалізацію іноземної валюти, у зазначений строк для її продажу відповідно до законодавства та подальшого перерахування згідно з вимогами абзацу першого цього пункту .
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
За правилами ч.ч. 1, 6 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в разі якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Відповідач доказів сплати заборгованості у повному обсязі не надав.
На підставі викладеного, суд вважає подання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. У зв'язку з чим, судові витрати не підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 9,41,71,94,103,122,128,158,160-164,167,183-3 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов - задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків платника податків у всіх банках за податковим боргом з штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу та застосування реєстраторів розрахункових операцій (код платежу 21080900 на р/р 31115104700011, Державний бюджет, ЄРДПОУ 38042560, МФО 813015, банк одержувача Бердянське УДКСУ ГУДКСУ) в сумі 10198 (десять тисяч сто дев'яносто вісім) грн. 30 коп., що належать платнику податків - Товариству з обмеженою відповідальністю Виробничо - сільськогосподарській комерційній фірмі «ПІВДЕНЬ» (ЄДРПОУ 13607442).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О. Нестеренко
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2017 |
Оприлюднено | 14.09.2017 |
Номер документу | 68849480 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні