Ухвала
від 13.09.2017 по справі 812/470/17
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10.2.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

13 вересня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/470/17

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про заміну сторони виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом Луганського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торіс» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про заміну сторони виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом Луганського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торіс» про стягнення заборгованості, після уточнення вимог заявник послався на таке.

07.08.2017 Луганським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у справі № 812/470/17 про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Торіс» на користь Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованості в сумі 1263,42 грн. Виконавчий лист до органів державної виконавчої служби України для примусового виконання не пред'являвся.

З 01.08.2017 згідно з п. 4 Постанови Правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 № 34 забезпечується виконання Фондом соціального страхування України функцій та завдань, визначених Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, у зв'язку з чим Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та його робочі органи припиняють свою діяльність. Відповідно до п. 4 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105 Фонд соціального страхування України, утворюється шляхом злиття фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками у тому числі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції.

Згідно п. 3 передавального акту від 11.08.2017 до правонаступника Луганського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області передаються матеріали завершених і незавершених судових проваджень, матеріали виконавчих проваджень.

На підставі вищевикладеного заявник просив замінити стягувача у виконавчому листі, виданому Луганським окружним адміністративним судом 18.07.2017 у справі № 812/470/17 - Луганське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області в особі Лисичанського міського відділення.

Представник заявника в судове засідання не прибув, надіслав заяву про розгляд заяви без участі представника Управління, вимоги підтримав (арк.спр.93).

Відповідач у судове засідання не прибув, будучи повідомленим про час, дату та місце розгляду справи.

Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи положення статті 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.

Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 22.05.2017 адміністративний позов Луганського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торіс» про стягнення заборгованості про стягнення заборгованості, - задоволено. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торіс» про стягнення заборгованості (ідентифікаційний код 30276345, місцезнаходження: вул. Свердлова, 275, м. Лисичанськ, Луганська область, 93100) на користь Луганського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (місцезнаходження: 93404, Луганська обл., місто Сєвєродонецьк, проспект Центральний, будинок 17, р/р 37172500100001 в ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013, ідентифікаційний код 21785643) суму заборгованості у розмірі 1263,42 грн. (одна тисяча двісті шістдесят три гривні 42 коп.) (арк.спр. 50-52).

07.08.2017 Луганським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у справі № 812/470/17 про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Торіс» на користь Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованості в сумі 1263,42 грн, до органів державної виконавчої служби України для примусового виконання не пред'являвся (арк.спр.71).

Згідно ч. 2 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.

Оскільки виконавчий лист у справі видано, в силу приписів ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» Фонд соціального страхування України у Луганській області набув статусу стягувача.

З 01.08.2017 згідно з п. 4 Постанови Правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 № 34 забезпечується виконання Фондом соціального страхування України функцій та завдань, визначених Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, у зв'язку з чим, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та його робочі органи припиняють свою діяльність. Відповідно до п. 4 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105 Фонд соціального страхування України, утворюється шляхом злиття фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Згідно з інформацією, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Луганське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з 29.05.2017 перебуває в стані припинення за рішенням засновників (арк.спр.86-91).

Згідно з п. 3 передавального акту від 11.08.2017 до правонаступника Луганського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області передаються матеріали завершених і незавершених судових проваджень, матеріали виконавчих проваджень (арк. спр. 74-77).

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань утворено державну реєстрацію юридичної особи Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області 03.05.2017 №13831020000004580 (арк.спр.83-85).

Згідно з частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074, який визначає механізм здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - органи виконавчої влади) та їх територіальних органів, орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу виконавчої влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох органів виконавчої влади. Орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

Згідно з пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074, права та обов'язки органів виконавчої влади переходять:

у разі злиття органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, утвореного внаслідок такого злиття;

у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади;

у разі поділу органу виконавчої влади - до органів виконавчої влади, утворених внаслідок такого поділу;

у разі перетворення органу виконавчої влади - до утвореного органу виконавчої влади;

у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.

Відповідно до п. 4 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105 Фонд соціального страхування України, утворюється шляхом злиття фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Отже, судом встановлено, що Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками у тому числі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції.

Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до частини першої статті 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 13.09.2017 Лисичанське міське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області; 41457857; 93113, Луганська область, м. Лисичанськ, вулиця ім. Сосюри, будинок 347, є відокремленим підрозділом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (арк.спр.92).

Оскільки Луганське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності реорганізовано в управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, обов'язки Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності передані останньому, матеріали завершених і незавершених судових проваджень, матеріали виконавчих проваджень передані саме Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, суд вважає за необхідне здійснити заміну сторони виконавчого провадження - стягувача, з Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області.

Керуючись статтями 158, 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про заміну сторони виконавчого провадження у справі за адміністративним позовом Луганського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торіс» про стягнення заборгованості задовольнити частково.

Замінити стягувача у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом 07.08.2017 у справі № 812/470/17 - Луганське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (ідентифікаційний код 41313100, місцезнаходження: 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Центральний, будинок 17).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя ОСОБА_1

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.09.2017
Оприлюднено14.09.2017
Номер документу68849492
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/470/17

Ухвала від 13.09.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

С.В. Борзаниця

Ухвала від 07.09.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

С.В. Борзаниця

Ухвала від 18.08.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

С.В. Борзаниця

Ухвала від 22.05.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

С.В. Борзаниця

Постанова від 22.05.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

С.В. Борзаниця

Ухвала від 14.04.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

С.В. Борзаниця

Ухвала від 28.03.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

С.В. Борзаниця

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні