ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відмову у прийнятті позовної заяви
"29" серпня 2017 р. Справа № 911/2583/17
Суддя О.В.Конюх , розглянувши позовні матеріали
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Постер Груп (04655, м. Київ, вул. Ігорівська, 14-А, код 32731142)
до відповідача представництва ОНУР ОСОБА_1 Ташимаджилик Іншаат ОСОБА_2 ОСОБА_3 Ширкеті (поштова адреса 08700, Київська обл., м. Обухів, вул. Київська 127)
про стягнення 150364,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
позивач - товариство з обмеженою відповідальністю Постер Груп , звернувся до господарського суду Київської області з позовом від 28.08.2017 до представництва ОНУР ОСОБА_1 Ташимаджилик Іншаат ОСОБА_2 ОСОБА_3 Ширкеті , в якому просить суд стягнути з відповідача збитки в сумі 150 364,00 грн., завдані майну позивача (спеціальній рекламній конструкції арочного типу вздовж дороги М-04 Київ-Луганськ 21 км + 400м.) в результаті ДТП, яке відбулось 07.11.2016 з вини водія ОСОБА_4, який керував автомобілем НОМЕР_1, який належить відповідачу.
Згідно до ст. 48 Закону України Про міжнародне приватне право до зобов'язань, що виникають з дії однієї сторони, з урахуванням положень статей 49 - 51 цього Закону, застосовується право держави, у якій мала місце така дія. Відповідно до частини 1 ст. 49 вказаного Закону права та обов'язки за зобов'язаннями, що виникають внаслідок завдання шкоди, визначаються правом держави, у якій мала місце дія або інша обставина, що стала підставою для вимоги про відшкодування шкоди.
Відповідно до пунктів 2, 3 частини 1 ст. 76 Закону України Про міжнародне приватне право суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у таких випадках: якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія або представництво іноземної юридичної особи - відповідача; у справах про відшкодування шкоди, якщо її було завдано на території України.
Відповідно до ст.ст. 123, 124 ГПК України іноземні суб'єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов'язки, що і суб'єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Підсудність справ за участю іноземних суб'єктів господарювання визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
З огляду на приписи частини третьої ст. 22 Закону України Про судоустрій та статус суддів , місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені законом до їх юрисдикції, та на вимоги статей 1, 4-1, 12 ГПК України господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 1 ГПК, а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер.
Виходячи зі змісту наведених норм закону, даний позов може бути розглянутий господарським судом відповідно до матеріального та процесуального права України, за умови, якщо склад сторін відповідає приписам ГПК.
Згідно до ст. 21 ГПК України сторонами в господарському процесі - позивачами та відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені в статті 1 цього кодексу. Відповідно до ст. 1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
В пункті 1.7 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначено, що відповідно до чинного законодавства, зокрема, Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України "Про господарські товариства", "Про акціонерні товариства", "Про банки і банківську діяльність", юридичні особи для здійснення своїх функцій мають право створювати філії, представництва , відділення та інші відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами.
Так, згідно частин 2 та 3 ст. 95 ЦК України представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво ї захист інтересів юридичної особи. Представництва не є юридичними особами.
Коло повноважень відокремленого підрозділу юридичної особи стосовно здійснення у господарському суді повноваження сторони у справі від імені цієї особи визначається установчими документами останньої, положенням про відособлений підрозділ, яке затверджено юридичною особою, або довіреністю, виданою нею ж у встановленому порядку керівникові цього підрозділу. При цьому слід мати на увазі, що стороною у справі є юридична особа , від імені якої діє відособлений підрозділ, і рішення приймається саме стосовно підприємства чи організації - юридичної особи, але в особі її відокремленого підрозділу.
Відтак, суд констатує, що позов подано до представництва, яке не є юридичною особою, відповідно не може виступати відповідачем в господарському процесі, відтак позов не підлягає вирішенню в господарських судах України, що є підставою для відмови у прийнятті такого позову на підставі пункту 1 частини першої ст. 62 ГПК України.
Додатково суд звертає увагу позивача на те, що у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зареєстровано ТОВ "ОНУР УКРАЇНА" засновником якого є акціонерне товариство "ОСОБА_1 Ташимаджилик Іншшат ОСОБА_2 ОСОБА_3 Ширкеті", яке знаходиться за адресою: Анакара, вул. 612, №12 Чанкая, Туреччина.
Враховуючи вищевикладене та керуючись пунктом 1 частини першої ст. 62, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у прийнятті позовної заяви та повернути заявнику товариству з обмеженою відповідальністю Постер Груп позовну заяву від 28.08.2017 разом з доданими до неї матеріалами (всього на 20 аркушах, в тому числі оригінали: платіжного доручення №3451 від 07.08.2017, опису вкладення в цінний лист від 28.08.2017 та фіскального чеку "Укрпошти" від 28.08.2017 №3056).
Суддя О.В. Конюх
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2017 |
Оприлюднено | 15.09.2017 |
Номер документу | 68852902 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Конюх О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні