Ухвала
від 14.09.2017 по справі 922/3053/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"14" вересня 2017 р.Справа № 922/3053/17

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Жельне С.Ч.

розглянувши матеріали

позовної заявиФО ОСОБА_2, м. Харків до 1.Товариства з обмеженою відповідальністю "АТЗТ АГРОСПЕЦПОСТАЧ" 2.ФО ОСОБА_3, м. Харків про визнання недійсним договору

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 (позивач) звернулась до господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "АТЗТ "Агроспецпостач" (1-й відповідач) та ОСОБА_3 (2-й відповідач), в якому просить суд визнати недійсним договір дарування нежитлових будівель літ. "Б-1" заг. пл.16,6 кв.м., літ. "Д-1" заг. пл. 10,9 кв.м., літ "Е-1" заг. пл. 665,2 кв.м., літ. "Г-1" заг. пл. 686,3 кв. м., літ. "Ж-1" рампа заг. пл. 612,0 кв.м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_1, реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна НОМЕР_1, укладений між Акціонерним товариством закритого типу "Агроспецпостач" (код ЄДРПОУ 05381685) та ОСОБА_3, посвідчений приватним нотаріусом ХМНО Жидєльовою А.Ю. 25 грудня 2009 року за номером 2537.

При вирішенні питання про прийняття позовної заяви до розгляду, судом досліджені подані позовні матеріали, та встановлено, що вказана позовна заява подана до господарського суду Харківської області з порушенням правил, встановлених вимогами Господарського процесуального кодексу України.

Так, згідно з вимогами ст. 34 ГПК України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ч. 2-3 ст. 36 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Оригінали документів подаються, коли обставини справи відповідно до законодавства мають бути засвідчені тільки такими документами, а також в інших випадках на вимогу господарського суду.

Пунктом 5.27 Національного стандарту України "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації" (ДСТУ 4163-2003) передбачено, що відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; підпис такої особи засвідчується відбитком печатки підприємства, установи, організації (за наявності); засвідчуватись має кожна сторінка документу.

За змістом ст. 54 ГПК України, позовна заява подається до господарського суду у письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником; зміст позовних вимог повинен бути підтверджений позивачем документально.

Статтею 57 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

В пункті 3.5 Постанови Пленуму ВГСУ № 18 від 26.12.11 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначено, що позовна заява підлягає поверненню, якщо позовну заяву підписано не уповноваженою належним чином особою чи особою, посадове становище якої не вказано.

Як свідчать матеріали позовної заяви, вона від імені позивача підписана представником ОСОБА_6

Проте, до матеріалів позовної заяви заявником надано незасвідчену копію довіреності б/н від 26.04.2017 р. на підтвердження повноважень ОСОБА_6 щодо представництва фізичної особи ОСОБА_4

За таких обставин, суд констатує факт недоведеності заявником при зверненні до суду наявності у представника, що підписав позовну заяву, відповідних повноважень, що є порушенням ст. 57 ГПК України.

Крім того, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 56 ГПК України позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

До позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів (п. 2 ч. 1 ст. 57 ГПК України).

Згідно з п.п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. N 270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Факт надання послуг поштового зв'язку підтверджує розрахунковий документ, встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) (п. 2 Правил).

З огляду на наведене, належним доказом направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення до цінного листа та розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Згідно ч. 2 ст. 36 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

Позивачем до позовної заяви надано ксерокопії описів вкладення та фіскальних чеків від 08.09.2017 виданих Харківською дирекцією ПАТ "Укрпошта",що засвідчені особою, повноваження якої недоведені.

За таких обставин, суд констатує, що до позовної заяви, в порушення п. 2 ч. 1 ст. 57 ГПК України, не надано доказів, які б підтверджували направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу відповідачів.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Керуючись ст. 32-34, 36, 57, п. 1, 6 ч.1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд Господарського процесуального кодексу України, суд Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Повернути позовну заяву ОСОБА_4, м. Харків та додані до неї документи - без розгляду.

Суддя С.Ч. Жельне

Примітка: Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення (ст.63 ГПК України).

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення14.09.2017
Оприлюднено15.09.2017
Номер документу68853459
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/3053/17

Ухвала від 14.09.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жельне С.Ч.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні