Ічнянський районний суд Чернігівської області
Справа № 733/914/17
№ 2/733/532/17
Рішення
Іменем України
"11" вересня 2017 р. Ічнянський районний суд Чернігівської області
в складі:
головуючого судді: Т.В. Карапиш
при секретарі: В.Ю. Донченко
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ічня цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго відокремленого підрозділу Ічнянський район електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди в сумі 8239 гривень 78 копійок,
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство Чернігівобленерго відокремленого підрозділу Ічнянський район електричних мереж звернулося до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди в сумі 8239 гривень 78 копійок . Свої позовні вимоги мотивувало тим, що 28 квітня 2017 року близько 14 години 00 хвилин в с. Припутні по вулиці Пушкіна Ічнянського району Чернігівської області ОСОБА_1, керуючи транспортним засобом марки Ford Focus д.н.з. НОМЕР_1, не врахував дорожньої обстановки та стан транспортного засобу, не вибрав безпечної швидкості руху, внаслідок чого здійснив наїзд на перешкоду - електроопору № 31 ПЛ-0,4кВ Л-3 від КТП-194, що спричинило пошкодження автомобіля та електроопори. Згідно постанови Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 30 травня 2017 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП. В результаті даного ДТП Відокремленому підрозділу Ічнянський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго було нанесено матеріальну шкоду в сумі 8239 (вісім тисяч двісті тридцять дев'ять) гривень 78 копійок, яка підлягає відшкодуванню згідно чинного законодавства України, а також понесені судові витрати.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, але надав заяву про розгляд справи без його участі, просив позовні вимоги задовольнити повністю, посилаючись на викладені в позовній заяві вимоги.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, але надав заяву про розгляд справи без його участі, проти позову не заперечує.
Суд, вивчивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити повністю, виходячи з наступного.
Як встановлено в судовому засіданні 28 квітня 2017 року до Ічнянського ВП Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській області надійшло повідомлення від диспетчера Ічнянського РЕМ про те, що в с. Припутні по вулиці Пушкіна Ічнянського району Чернігівської області легковий автомобіль пошкодив електроопору (а.с.7).
Як вбачається із матеріалів справи 28 квітня 2017 року близько 14 години 00 хвилин в с. Припутні по вулиці Пушкіна Ічнянського району Чернігівської області ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, житель ІНФОРМАЦІЯ_2, керуючи транспортним засобом марки Ford Focus д.н.з. НОМЕР_1 , не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху та стан транспортного засобу, внаслідок чого здійснив наїзд на перешкоду - електроопору № 31 ПЛ-0,4кВ Л-3 від КТП-194, що спричинило пошкодження автомобіля та електроопори, що підтверджується висновком начальника Ічнянського ВП Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській області 30 квітня 2017 року (а.с.6).
Згідно постанови Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 30 травня 2017 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП, на якого накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340 гривень 00 копійок (а.с.20).
У зв'язку із вчиненим ДТП електрична опора була замінена працівниками Ічнянського РЕМ.
Відповідно до Акту виконаних робіт № 5 розмір матеріальної шкоди, нанесеної автомобілем НОМЕР_2, який збив опору в с. Припутні по вулиці Пушкіна Ічнянського району Чернігівської області, та яким керував ОСОБА_1, становить 8239 (вісім тисяч двісті тридцять дев'ять) гривень 78 копійок (а.с.3-5).
Стаття 16 ЦК України передбачає, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права та інтересу. Способами захисту є в т. ч. відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди, відшкодування моральної шкоди.
Частина 1 ст. 22 ЦК України передбачає, що особа, який завдано збитків в результаті порушення її цивільного права, має право на її відшкодування.
Відповідно до вимог ст. 1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Згідно п.9 Постанова Пленуму ВССУ від 01 березня 2013 року №4 "Про деякі питання застосування судами законодавства при вирішенні спорів про відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки особа, яка здійснює діяльність, що є джерелом підвищеної небезпеки, не відповідає за шкоду, завдану цим джерелом, якщо доведе, що воно вибуло з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб (наприклад, у разі незаконного заволодіння транспортним засобом), а не з його вини. Особи, які вчинили ці протиправні дії (неправомірно заволоділи транспортним засобом ), відшкодовують шкоду на загальних підставах цивільно-правової відповідальності особи, яка здійснює діяльність, що є джерелом підвищеної небезпеки. Коли цьому сприяла недбалість її власника або володільця (не була забезпечена належна охорона тощо), відповідальність за шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки, може бути покладено на особу, яка неправомірно заволоділа цим джерелом, і на його власника або володільця у частці відповідно до ступеня вини кожного з них, з урахуванням обставин, що мають істотне значення (частина четверта статті 1187 ЦК ).
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що протиправні дії, а саме: наїзд на перешкоду - електроопору 28 квітня 2017 року в с. Припутні по вулиці Пушкіна Ічнянського району Чернігівської області, було здійснено відповідачем ОСОБА_1, який керував джерелом підвищеної небезпеки - автомобілем НОМЕР_2, а тому обов'язок по відшкодуванню завданої Відокремленому підрозділу Ічнянський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго матеріальної шкоди в розмірі 8239,78 грн. в результаті даної ДТП покладається безпосередньо на ОСОБА_1
Вивчивши матеріали справи та всі докази в сукупності, а також враховуючи те, що відповідач не заперечує та згоден із позовними вимогами, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, в зв'язку з чим із ОСОБА_1 на користь Відокремленому підрозділу Ічнянський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго підлягає стягненню 8239 (вісім тисяч двісті тридцять дев'ять) гривень 78 копійок шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Позивачем при подачі позову, згідно платіжного доручення № 133 було сплачено судовий збір в розмірі 1 600,00 грн. Вказані кошти підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст. ст. 16, 22, 1187 ЦК України, Постановою Пленуму ВССУ від 01 березня 2013 року №4 "Про деякі питання застосування судами законодавства при вирішенні спорів про відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки , ст. ст. 60, 88, ч. 3 ст. 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго відокремленого підрозділу Ічнянський район електричних мереж до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди в сумі 8239 гривень 78 копійок задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь Відокремленому підрозділу Ічнянський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго (р/р 260323071296 у філії Чернігівського обласного управління АТ Ощадбанк , МФО 353553, код 21400353) завдану матеріальну шкоду в розмірі 8239 (вісім тисяч двісті тридцять дев'ять) гривень 78 копійок .
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь Відокремленому підрозділу Ічнянський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства Чернігівобленерго (р/р 26004300000394 у філії Чернігівського обласного управління АТ Ощадбанк , МФО 353553, код 21400353) судовий збір в розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) гривень 00 копійок.
Рішення може бути оскаржено до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу в той же строк з моменту отримання копії рішення.
Суддя Т. В. Карапиш
Суд | Ічнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2017 |
Оприлюднено | 15.09.2017 |
Номер документу | 68870647 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Карапиш Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні