Провадження № 2/582/400/17
Справа № 582/845/17
Копія
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" вересня 2017 р.
Недригайлівський районний суд Сумської області у складі:
головуючого судді - Петен Я.Л.,
за участю секретаря - Гриценко К.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Недригайлів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районної державної адміністрації, ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Сумській області, ОСОБА_4 сільської ради Недригайлівського району Сумської області, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору відділу Держгеокадастру у ОСОБА_2 районі Сумської області, Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірми Довіра 2008 , про визнання права на завершення приватизації на земельні ділянки, -
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача ОСОБА_5 звернувся до суду з даним позовом та просить суд ухвалити рішення, яким визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, площею 1,0001 га, яка розташована на території ОСОБА_4 сільської ради Недригайлівського району Сумської області та була надана у приватну власність ОСОБА_6 розпорядженням голови ОСОБА_2 районної державної адміністрації від 18 червня 2008 року за №362 в порядку спадкування після смерті 02 вересня 2008 року ОСОБА_7.
У судовому засіданні 21 серпня 2017 року представник позивача ОСОБА_5 до розгляду справи по суті подав заяву про зміну позовних вимог, згідно якої просив визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право на завершення приватизації земельної ділянки відповідно до розпорядження голови ОСОБА_2 районної державної адміністрації від 18 червня 2008 року за № 362, площею 1,0001 га (рілля) для ведення особистого селянського господарства, категорія земель - землі сільськогосподарського призначення, що розташована за межами населеного пункту на території ОСОБА_4 сільської ради Недригайлівського району Сумської області, приватизація якої розпочата ОСОБА_6, який помер 09 липня 2006 року.
Вказані змінені позовні вимоги обгрунтовані тим, що батькові позивача ОСОБА_6 належала земельна ділянка на підставі розпорядження голови ОСОБА_2 районної державної адміністрації №362 від 18.06.2008 року. Даним розпорядженням затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та прийнято рішення про передачу у власність ОСОБА_6 на території ОСОБА_4 сільської ради землі для ведення особистого селянського господарства площею 1,0001 га (рілля). Але за життя ОСОБА_6 не встиг отримати державний акт та зареєструвати за собою право власності, оскільки 09 липня 2006 року помер. Спадщину батька позивача, ОСОБА_6, прийняла його дружина, мати позивача, ОСОБА_7, оскільки постійно проживала разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини. Мати позивача ОСОБА_7, прийнявши спадщину свого чоловіка, спадкові права не оформила, свідоцтва про право на спадщину не отримала. 02 вересня 2008 року мати позивача ОСОБА_7 померла. Після її смерті позивач, син спадкодавця, ОСОБА_1, належним чином прийняв спадщину матері та отримав у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину за законом. Проте отримати свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку площею 1,0001 га для ведення особистого селянського господарства, яка розпорядженням голови ОСОБА_2 районної державної адміністрації №362 від 18.06.2008 була передана у власність його батьку ОСОБА_6, та успадкована дружиною спадкодаця, матір'ю позивача, ОСОБА_7, позивач ОСОБА_1 не має можливості, так як відсутній правовстановлюючий документ на вказану земельну ділянку, оскільки за життя батько не отримав державного акту. Тому позивач вимушений звернутися до суду за захистом свого порушеного права, чим його представник і скористався.
Представник позивача ОСОБА_5 у судове засідання не прибув, подав до суду заяву, в якій просить справу розглянути без його участі, позовні вимоги підтримує повністю та просить їх задовольнити (а.с. 81).
Представник відповідача ОСОБА_2 районної державної адміністрації у судове засідання не прибув, направив до суду заяву, в якій просить справу розглянути без його участі, проти позовних вимог ОСОБА_1 не заперечує (а.с. 73).
Представник відповідача ОСОБА_4 сільської ради Недригайлівського району Сумської області у судове засідання не прибув, направив до суду заяву, в якій просить справу розглянути без його участі, проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 не заперечує (а.с. 82).
Представник відповідача ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Сумській області у судове засідання не прибув, направив до суду заяву, в якій просить справу розглянути без його участі, проти позовних вимог ОСОБА_1 не заперечує. Крім того, у вказаній заяві зазначено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.08.2016 за № 581 Про реформування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру , наказу Держгеокадастру від 07.11.2016 Про ліквідацію територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру , Управління Держгеокадастру у ОСОБА_2 районі було ліквідовано як юридичну особу, а відділ у ОСОБА_2 районі ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Сумській області є структурним підрозділом ОСОБА_3 управіння Держгеокадастру у Сумській області, тому просив виключити даний відділ з кола третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору (а.с. 77-78). Суд, з огляду на вказане, вважає за необхідне зазначити, що після залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору відповідно до ст. ст. 35, 36 ЦПК України, порядку виключення з процесу третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, нормами Цивільного Процесуального Кодексу України не передбачено, проте, суд враховує, що відділ Держгеокадастру у ОСОБА_2 районі є структурним підрозділом ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Сумській області, який є відповідачем у справі, і при цьому нічиї права не порушуються.
Представник третьої особи по справі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, відділу Держгеокадастру у ОСОБА_2 районі Сумської області, у судове засідання не прибув, проте надійшла заява на виконання ухвали суду від 21.08.2017.
Представник третьої особи по справі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірми Довіра 2008 , у судове засідання не прибув, надіслав до суду заяву, у якій просить справу розглянути без участі представника, не заперечує проти позовних вимог ОСОБА_1
Справу розглянуто у відповідності до вимог ч. 2 ст. 197 ЦПК України за відсутності осіб, які беруть участь у справі, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
У зв'язку із визнанням відповідачами обставин, які наведені позивачем у позовній заяві, з урахуванням зміни позовних вимог, суд вважає, що ці обставини не підлягають доказуванню і оцінює їх як достовірні докази.
Згідно з ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції" від 12 червня 2009 року № 2 роз`яснено, що у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідачів), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з'ясування і дослідження інших обставин справи.
Суд, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, пересвідчившись, що визнання відповідачами позову не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідачів), вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 народився 02 березня 1949 року в селі Хоружівка Недригайлівського району Сумської області, що підтверджується копією сторінок паспорту серії МА №084550 (а.с. 6).
Відповідно до копії свідоцтва про народження позивача його батьками записані: у графі батько - ОСОБА_6, у графі мати - ОСОБА_8 (а.с. 10).
ОСОБА_6, батько позивача, помер 09 липня 2006 року у селі Малі Будки Недригайлівського району Сумської області, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії І-БП №036944 (а.с. 9).
Відповідно до довідки-характеристики, наданої виконавчим комітетом ОСОБА_4 сільської ради Недригайлівського району Сумської області за №551 від 03 травня 2017 року (а.с. 37), ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, до дня смерті 9 липня 2006 року був зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3. На момент смерті проживав із дружиною ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4. Заповіт від імені ОСОБА_6 у виконавчому комітеті ОСОБА_4 сільської ради Недригайлівського району Сумської області не посвідчувався.
Відповідно до інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) №48438714 та інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) №48438720, наданих приватним нотаріусом ОСОБА_2 районного нотаріального округу ОСОБА_9 (а.с. 33-34), спадкова справа після смерті ОСОБА_6 не заводилась, свідоцтва про право на спадщину не видавались, заповіт спадкодавця не посвідчувався.
Таким чином, спадщину після смерті ОСОБА_6 прийняла його дружина ОСОБА_7, оскільки постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, та не заявила відмову від неї.
Факт перебування ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у шлюбі підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії І-БП №017993 (а.с. 22).
02 вересня 2008 року ОСОБА_7, мати позивача, померла в селі Коровинці Недригайлівського району Сумської області, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії І-БП №094995 (а.с. 8).
Відповідно до довідки-характеристики, яка видана виконавчим комітетом ОСОБА_4 сільської ради Недригайлівського району Сумської області за №552 від 03 травня 2017 року (а.с. 12) ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_5, до дня смерті 02 вересня 2008 року, була зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_6. На момент смерті проживала із сином ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7, невісткою ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_8, онуком ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_9. Заповіт від імені ОСОБА_7 у виконавчому комітеті ОСОБА_4 сільської ради Недригайлівського району Сумської області не посвідчувався.
Після смерті спадкодавця ОСОБА_7, позивач ОСОБА_1 звернувся до приватного нотаріуса ОСОБА_2 районного нотаріального округу ОСОБА_9 із заявою про прийняття спадщини, на підставі якої було заведено спадкову справу 54935802 (номер у нотаріуса 86/2013), що підтверджується інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) №48438571 та інформацією приватного нотаріуса ОСОБА_2 районного нотаріального округу ОСОБА_9, з якої вбачається, що після смерті ОСОБА_7 відкрито спадкову справу 28 серпня 2013 року на підставі заяви від спадкоємця за законом ОСОБА_1, свідоцтво про право на спадщину було видано на ім'я ОСОБА_1 (а.с. 30-31). Відповідно до інформаційної довідки зі спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) №48438581 заповіт спадкодавця ОСОБА_7 не посвідчувався (а.с. 32).
Позивач ОСОБА_1 частково реалізував своє право на спадкування, отримавши у нотаріуса свідоцтво про право на спадщину за законом, що підтверджується копією свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого приватним нотаріусом ОСОБА_2 районного нотаріального округу ОСОБА_9 (а.с. 13).
Позивач ОСОБА_1 звертався до нотаріуса з метою отримати свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку площею 1,0001 га для ведення особистого селянського господарства, успадковану його матір'ю ОСОБА_7 після смерті чоловіка, батька позивача, ОСОБА_6 Нотаріус відмовив у вчиненні нотаріальної дії, а саме у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку площею 1,0001 га, оскільки відсутній правовстановлюючий документ - державний акт на право приватної власності на землю, так як за життя спадкодавця не був ним отриманий (а.с. 15).
Так, відповідно до Розпорядження голови ОСОБА_2 районної державної адміністрації №273 від 13 червня 2003 року надано дозвіл на розробку технічної документації по видачі державних актів на право приватної власності на землю працівникам соціальної сфери за межами населеного пункту ОСОБА_4 сільської ради згідно додатку (а.с. 42). Відповідно до списку громадян, працівників соціальної сфери, яким надається дозвіл на розробку технічної документації по виготовленню державних актів на право приватної власності на землю за межами населеного пункту на території ОСОБА_4 сільської ради, що є додатком до розпорядження голови райдержадміністрації №273 від 13 червня 2003, за номером 28 записаний: ОСОБА_6, додатково виділити 1,00 га (а.с. 43).
На підставі даного розпорядження, ОСОБА_2 районним відділом Сумської регіональної філії державного підприємства "Центр ДЗК при Держкомземі України" було розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянам жителям с. Коровинці у власність для ведення особистого селянського господарства із земель державної власності не наданих у власність і користування на території ОСОБА_4 сільської ради Недригайлівського району Сумської області (а.с. 39). У списку громадян, за номером 28 записаний: Тютюнник Олексій Іванович (а. с. 43).
Відповідно до Розпорядження голови ОСОБА_2 районної державної адміністрації №362 від 18 червня 2008 року затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянам, жителям с. Коровинці у власність для ведення особистого селянського господарства із земель державної власності не наданих у власність і користування на території ОСОБА_4 сільської ради, а також надано земельні ділянки громадянам ОСОБА_4 сілської ради у власність для ведення особистого селянського господарства згідно додатку, у пункті 7 якого зазначений ОСОБА_6, площа земельної ділянки 1,0001 га (рілля) (а.с. 14, 46).
З листа ОСОБА_2 районної державної адміністрації від 25 липня 2017 року №1099 (а.с. 63), встановлено, що зміни до розпорядження голови ОСОБА_2 районної державної адміністрації від 18.06.2008 року №362 Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки громадянам для ведення особистого селянського господарства не вносились, дане розпорядження не скасовувалося.
З витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, наданого відділом Держгеокадастру в ОСОБА_2 районі Сумської області, дата формування 07.09.2017 (а.с. 86-90), встановлено, що земельна ділянка, яка планувалася для передавання у власність ОСОБА_6 була зареєстрована у Державному земельному кадастрі 14.12.2009 року під кадастровим номером 5923583400:08:001:0081, код цільового призначення 01.03 - для ведення особистого селянського господарства, категорія земель - землі сільськогосподарського призначення, форма власності - приватна власність, площа земельної ділянки - 1,0001 гектара, місце розташування (адміністративно-територіальна одиниця) - Сумська область, Недригайлівський район, ОСОБА_4 сільська рада, власник - ОСОБА_6.
З листа Відділу Держгеокадастру в ОСОБА_2 районі Сумської області, наданого на запит суду (а.с. 84-85), вбачається, що державний акт на право приватної власності на земельну ділянку, площею 1,0001 га, для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території ОСОБА_4 сільської ради Недригайлівського району Сумської області на ім'я ОСОБА_6 не видавався, оскільки ОСОБА_6 за життя не завершив процедуру оформлення, у зв'язку з чим реєстрація такого державного акту у книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю не здійснювалася, наказ про скасування державного акту не видавався, оскільки державний акт не виготовлявся.
Відповідно до листа виконавчого комітету ОСОБА_4 сільської ради Недригайлівського району Сумської області за №02-28/462 від 25.07.2017 року (а.с. 64), станом на 25 липня 2017 року земельна ділянка померлого ОСОБА_6 згідно договору на управління спадщиною від 31 грудня 2015 року та додаткової угоди від 27 грудня 2016 року до зазначеного договору, перебуває в управлінні ТОВ Агрофірми Довіра 2008 .
На підтвердження факту використання земельної ділянки ОСОБА_6 Товариством з обмеженою відповідальністю Агрофірмою Довіра 2008 , ОСОБА_4 сільською радою Недригайлівського району Сумської області надані наступні копії документів: договір про управління спадщиною від 31 грудня 2015 року, розрахунок розміру орендної плати за земельні ділянки держаної або комунальної власності, грошова оцінка яких проведена станом на 01.01.2015 року, список земельних ділянок померлих громадян, які передаються в управління ТОВ Агрофірмі Довіра 2008 по договору на управління спадщиною від 31 грудня 2015 року (за номером 63 зазначений ОСОБА_6І, площа земельної ділянки (рілля) - 1,0 га), додаткова угода до договору на управління спадщиною від 27 грудня 2016 року, відомість про непереоформлені земельні ділянки (паї) на полях, що обробляє ТОВ Агрофірма Довіра 2008 на території ОСОБА_4 сільської ради Недригайлівського району Сумської області станом на 01.12.2016 року (за номером 58 зазначений ОСОБА_6, площа земельної ділянки (рілля) - 1,0 га), розрахунок розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, грошова оцінка яких проведена станом на 01.01.2017 року (а.с. 65-72).
Таким чином, земельна ділянка площею 1,0 га (рілля), що розташована на території ОСОБА_4 сільської ради Недригайлівського району Сумської області, для ведення особистого селянського господарства, фактично виділена спадкодавцю ОСОБА_6, оскільки зареєстрована у Державному земельному кадастрі за №5923583400:08:001:0081 та перебуває в управлінні ТОВ Агрофірми Довіра 2008 за договором на управління спадщиною від 31.12.2015 року та додатковою угодою до договору від 27.12.2016 як земельна ділянка, що знаходиться на території ОСОБА_4 сільської ради, на яку відкрилася спадщина відповідно до пунку 1.1 договору на управління спадщиною (а.с. 65).
Оскільки на момент державної реєстрації земельної ділянки ОСОБА_6 помер, право власності на спірну земельну ділянку за ОСОБА_6 зареєстровано не було, державний акт на право приватної власності на земельну ділянку не видавався.
Відповідно до ст. 182 Цивільного кодексу України, право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість є публічною, здійснюються відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом.
Згідно з ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, виникає з моменту державної реєстрації цих прав.
Відповідно до статті 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини (стаття 1218 ЦК України).
Ст. 345 ЦК України визначає, що фізична або юридична особа може набути право власності у разі приватизації державного майна та майна, що є в комунальній власності. Приватизація здійснюється у порядку, встановленому законом.
У відповідності до ч. 2, 3 ст. 116 Земельного кодексу України набуття права на землю громадянами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі, зокрема, одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 9 ст.118 ЗК України громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
З аналізу наведених норм, можливо прийти до висновку, що право на завершення приватизації може бути успадковане за умови, що спадкодавець в установленому законом порядку розпочав процедуру приватизації, але не встиг завершити її у зв'язку зі смертю.
Зокрема, у листі Вищого спеціалізованого суду від 16.05.2013 № 24-753/0/4-13 Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування (п 3.5.) зазначено, що якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно зі ст. 125 ЗК, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, а органами місцевого самоврядування відмовлено спадкоємцям у завершенні процедури приватизації, то спадкоємці мають право звертатися до суду із позовами про визнання відповідного права в порядку спадкування - права на завершення приватизації та одержання державного акта про право власності на землю на ім'я спадкоємця, а не права власності на земельну ділянку.
Таким чином, оскільки ОСОБА_6, батько позивача, розпочав процедуру приватизації земельної ділянки, вчинив всі визначені законом дії щодо отримання її у власність, але помер до видачі державного акту на право приватної власності, право на приватизацію якої було успадковане його дружиною, матір'ю позивача, то ОСОБА_1, як спадкоємець матері ОСОБА_7, набув право на завершення процесу приватизації спірної земельної ділянки, а тому змінені пзовні вимоги визнаються судом обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Вимога про стягнення судових витрат з відповідачів представником позивача не заявлена.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 174, 197, 209, 212, 214-215, 292, 294 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районної державної адміністрації, ОСОБА_3 управління Держгеокадастру у Сумській області, ОСОБА_4 сільської ради Недригайлівського району Сумської області, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, відділу Держгеокадастру у ОСОБА_2 районі Сумської області, Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірми Довіра 2008 , про визнання права на завершення приватизації на земельну ділянку - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право на завершення приватизації земельної ділянки відповідно до розпорядження голови ОСОБА_2 районної державної адміністрації від 18 червня 2008 року за №362, площею 1,0001 га (рілля) для ведення особистого селянського господарства, категорія земель - землі сільськогосподарського призначення, що розташована за межами населеного пункту на території ОСОБА_4 сільської ради Недригайлівського району Сумської області, приватизація якої розпочата ОСОБА_6, який помер 09 липня 2006 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області через Недригайлівський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:підпис З оригіналом згідно
Суддя ОСОБА_12
Суд | Недригайлівський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2017 |
Оприлюднено | 16.09.2017 |
Номер документу | 68891705 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Недригайлівський районний суд Сумської області
Петен Я. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні