Ухвала
від 11.09.2017 по справі 757/52748/17-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/52748/17-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 вересня 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах першого слідчого відділу управління спеціальних розслідувань Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України старший радника юстиції ОСОБА_4 про арешт майна,-

В С Т А Н О В И В :

Старший слідчий в особливо важливих справах першого слідчого відділу управління спеціальних розслідувань Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України старший радник юстиції ОСОБА_4 , розглянувши матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017000000001712 від 25.05.2017, за фактом створення (придбання) суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, чим завдано велику матеріальну шкоду державі, ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, вчиненого за участю колишніх працівників правоохоронних органів, а також зловживання службовим становищем службовими особами правоохоронних органів, що спричинило тяжкі наслідки, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212 КК України, звернувся до слідчого судді із клопотанням, погодженим відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_5 , про накладення арешту на майно.

Вислухавши прокурора ОСОБА_3 , який підтримав клопотання, вивчивши додані до клопотання матеріали, слід дійти переконання про необхідність здійснення визначених слідчим заходів з наступних підстав.

Орган досудового розслідування зазначає, що колишній заступник Міністра внутрішніх справ України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (якого оголошено у розшук та матеріали кримінального провадження відносно якого виділені в окреме провадження), продовжує здійснювати незаконну діяльність за допомогою підставних осіб, зокрема з реалізації сільськогосподарської продукції за готівку без її оприбуткування і сплати передбачених законодавством податків і зборів, а також подальшої легалізації доходів отриманих злочинним шляхом.

Незаконна діяльність ОСОБА_6 здійснюється, зокрема через Фермерське господарство «Боднюк», код 37957620. Основний вид діяльності вказаного фермерського господарства КВЕД 01.11 «Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур». Згідно даних Служби безпеки України існують підстави вважати, що ОСОБА_6 і на даний час отримує доходи від діяльності даного фермерського господарства.

Згідно отриманої в ході досудового розслідування інформації ФГ «Боднюк», код 37957620, здійснює виробництво та продаж сільськогосподарської продукції, фактично має у володінні 350 га землі (з яких зареєстровано належним чином лише 33 договори оренди землі на загальну площу 74 га), сільськогосподарську техніку, приміщення для зберігання та обслуговування даної техніки.

Відповідно до поданої податкової звітності ФГ «Боднюк» протягом 2016-2017 років здійснювало виробництво сільськогосподарської продукції, при цьому дохід від реалізації виробленої продукції за 2016 рік відображено на суму близько 10 млн. грн., що не відповідає фактичним обсягам виробництва, а 2017 році реалізації товарів не відображено взагалі. Вказані обставини свідчать про можливість продажу товарів за готівку без її оприбуткування та отримання неконтрольованого доходу без нарахування і сплати передбачених законодавством податків і зборів.

Крім того, є підстави вважати, що службові особи ФГ «Боднюк» та інші пов`язані особи діють за попередньою змовою з групою осіб, які зареєстрували (перереєстрували) ряд підприємств на підконтрольних підставних осіб учасників злочинної групи, з метою прикриття незаконної діяльності, та використовують їх для проведення експорту сільськогосподарської продукції. При цьому операції з придбання товарів в звітності не відображаються, що свідчить про те, що вони закуповуються за готівку у сільськогосподарських виробників, які дану готівку не оприбутковують. Крім того, при проведенні експорту вказаними підприємствами не здійснюється нарахування та сплата до бюджету податку на прибуток в особливо великих розмірах.

Так, встановлено ряд підприємств, зареєстрованих в м. Києві, Київській, Одеській, Миколаївській та інших областях, які пов`язані між собою, не звітують взагалі або звітність не відповідає обсягам проведених операцій та здійснювали експортні операції у 2017 році на загальну суму 4,4 млрд. грн.

Разом з тим, згідно відомостей щодо отриманих доходів у 2016-2017 роках службові особи та засновники даних підприємств доходи не отримують, що свідчить про фіктивний характер зазначених підприємств.

Підприємства не відображають у податковій звітності операції з придбання експортованої продукції, що свідчить про проведення операцій з легалізації товарів невстановленого походження. За даними ДФС України експортована продукція закуповується у фермерських господарств та населення за готівку, без відповідного утримання з них податків. Крім того, зазначеними підприємствами не декларується та відповідно не сплачується податок на прибуток.

Вказані дії містять ознаки порушень п. 44.1 ст. 44, п. 134.1.1 ст. 134, п.137.1 ст. 137, ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ та інших норм законодавства України.

Таким чином, вказана група суб`єктів господарської діяльності, зареєстрована на ряд підконтрольних підставних осіб, використовується для документального оформлення незаконних операцій з експорту продукції невстановленого походження.

06.09.2017-08.09.2017 на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 29.08.2017 слідчими управління спеціальних розслідувань ДСР Генеральної прокуратури України проведено обшук у приміщеннях та прилеглій території комплексу будівель та споруд ТОВ «ТІС-Зерно» за адресою: Одеська обл., Лиманський район, с. Визирка, 1-й кілометр автодороги порту «Южний», будинок 1 «А», право власності на яке зареєстровано за ТОВ «ТІС-Зерно», код 37468469, у ході якого виявлено та вилучено сільськогосподарську продукцію, яка належить ТОВ «Естарія», код 40745060, а саме: зерно ячменю 3530,083 тонн, зерно пшениці 587,640 тонн, рапс 761,800 тонн, задіяної в незаконній схемі ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

У зв`язку з наявністю інформації з органів ДФС України та інших підстав вважати, що придбання та подальша передача для митного оформлення вказаної сільськогосподарської продукції відбулось з порушеннями вимог податкового та митного законодавства, а також у зв`язку неможливістю вилучення та транспортування виявленої сільськогосподарської продукції відповідно до ст. 168 КПК України, слідчим прийнято рішення про проведення тимчасового вилучення сільськогосподарської продукції, яка згідно отриманих даних до 06.09.2017 належить ТОВ «Естарія», код 40745060.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Частиною 2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою збереження речових доказів, спеціальної конфіскації, конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи та відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Таким чином, з метою запобігання ризикам приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження речових доказів, та можливої конфіскації майна як виду покарання, виникла необхідність на час досудового розслідування накласти арешт на сільськогосподарську продукцію, виявлену у ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .

Крім того, вилучене необхідне для проведення ряду експертиз, зокрема, товарознавчої та інших, в яких виникне необхідність під час досудового розслідування, що дозволить надати належну кримінально-правову оцінку діянням суб`єктів злочинів з урахуванням встановлених кількісних та якісних характеристик майна, достовірності їх відображення у фінансово-господарській документації, визначити розмір шкоди внаслідок вчинення кримінальних правопорушень та вирішити інші пов`язані кримінально-процесуальні питання.

На підставі викладеного та керуючись вимогами ст.ст. 170-175 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Накласти арешт на сільськогосподарську продукцію, яка належить ТОВ «Естарія», код 40745060, а саме: зерно ячменю 3530,083 тонн, зерно пшениці 587,640 тонн, рапс 761,800 тонн, яка на даний час зберігається на території зернового терміналу ТОВ «Тіс - Зерно» (код 37468469), що розташований за адресою: Одеська область, Лиманський район, с. Визирка, 1-й кілометр автодороги порту «Южний», 1-а, передати останню на відповідальне зберігання ТОВ «Тіс - зерно» (код 37468469), витрати на зберігання покласти на власника сільськогосподарської продукції.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.

Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.09.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу68910648
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/52748/17-к

Ухвала від 07.11.2022

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Бусик О. Л.

Ухвала від 23.10.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Москаленко К. О.

Ухвала від 11.09.2017

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Цокол Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні