ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Адреса: 88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2-а тел.: 61-72-21
УХВАЛА
про відмову у прийнятті позовної заяви
18.09.2017 Справа № 907/687/17
Суддя господарського суду Ушак І.Г., розглянувши матеріали за позовом приватного акціонерного товариства Єврокар , с. Соломоново Ужгородського району (позивач-1) та товариства з обмеженою відповідальністю РІК , с. Соломоново Ужгородського району (позивач-2) до товариства з обмежено відповідальністю ЮНІАН ТОРГ , с. Соломоново Ужгородського району з участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 державної реєстрації Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області, м. Ужгород
про усунення перешкод у користуванні майном шляхом скасування реєстраційної дії/запису від 29.03.2017 № 10741070003055950, пов'язаного зі зміною місцезнаходження товариства з обмеженою відповідальністю ЮНІАН ТОРГ , код ЄДРПОУ 40003520 на адресу: 89460, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Соломоново, вул. Перемоги, 46,
ВСТАНОВИВ:
Приписами ч. 3 ст. 22 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлено, що місцеві господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності.
За змістом ст. 1 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав та охоронюваних законом інтересів.
Господарським судам відповідно до ст. 12 ГПК України підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів; справи про банкрутство; справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції; справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, пов'язаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи, правами та обов'язками учасників (засновників, акціонерів, членів) такої особи, крім трудових спорів; справи у спорах між господарським товариством та його посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, завданих такою посадовою особою господарському товариству її діями (бездіяльністю); справи у спорах щодо обліку прав на цінні папери; справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів; справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов'язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України; справи за заявами про затвердження планів санації боржника до порушення справи про банкрутство; справи у спорах, підвідомчих господарським судам, щодо порушення прав інтелектуальної власності з використанням мережі Інтернет.
За змістом п.п. 2, 3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України „Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам» № 10 від 24.10.11 (з наступними змінами та доповненнями) господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 1 ГПК України, а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер; у вирішенні ж питання про те, чи є правовідносини господарськими, а спір - господарським, слід виходити з визначень, наведених у ст. 3 Господарського кодексу України (ГКУ).
Так, згідно наведеної статті ГКУ під господарською діяльністю у цьому кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність; сферу господарських відносин становлять господарсько-виробничі, організаційно-господарські та внутрішньогосподарські відносини. Господарсько-виробничими є майнові та інші відносини, що виникають між суб'єктами господарювання при безпосередньому здійсненні господарської діяльності. Під організаційно-господарськими відносинами у цьому Кодексі розуміються відносини, що складаються між суб'єктами господарювання та суб'єктами організаційно-господарських повноважень у процесі управління господарською діяльністю. Внутрішньогосподарськими є відносини, що складаються між структурними підрозділами суб'єкта господарювання, та відносини суб'єкта господарювання з його структурними підрозділами.
Суд, вивчивши дані позовні матеріали, констатує, що склад учасників спору відповідає приписам ст. 1 ГПК України, однак правовідносини, з яких виник спір, не мають господарського характеру, оскільки виникли не внаслідок діяльності сторін як суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва.
Так, позивачі, пред'являючи даний позов до відповідача, посилаються на проведення реєстраційної дії приватним нотаріусом ОСОБА_2, реєстраційний запис від 29.03.2017 № 10741070003055950 щодо державної реєстрації зміни місцезнаходження відповідача, у результаті якого останнє співпадає з місцезнаходженням позивачів та майна, що їм належить на праві власності, без узгодження та відома позивачів.
Позивачі, заявляючи до відповідача позовну вимогу про усунення перешкод у користуванні належним їм майном шляхом скасування спірного реєстраційного запису, фактично оскаржують правомірність дій державного реєстратора, що відносяться до сфери державної реєстрації юридичних осіб, яка регулюється Законом України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, та має встановлений порядок оскарження.
З огляду на наведене, відсутні підстави вважати правовідносини сторін за даним позовом господарськими за змістом вищенаведеної ст. 3 ГКУ, відтак і спір, що є предметом даної справи, не може вважатися господарським, а отже - не підвідомчий господарському суду, тому відповідно до п. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу у прийнятті позову належить відмовити.
За приписами ст. 7 Закону України "Про судовий збір" в разі, зокрема, відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду.
Керуючись ст.ст. 1, 12, п. 1 ст. 62, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України,
СУД УХВАЛИВ:
1. У прийнятті позовної заяви до розгляду відмовити.
Позовну заяву та додані до неї документи на 42 арк. повернути позивачу.
Суддя Ушак І. Г.
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2017 |
Оприлюднено | 19.09.2017 |
Номер документу | 68917227 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Ушак І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні