Справа № 522/16196/17
Провадження № 1-кс/522/17334/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2017 року Слідчий суддя місцевого Приморського районного суду міста Одеси ОСОБА_1 , за участю слідчого ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС 2 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 32017160000000064 від 04.08.2017 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 212 ч. 3 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Досудовим розслідуванням встановлено, що в період січень грудень 2016 року службові особи ВКФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » умисно, шляхом безпідставного включення до складу податкового кредиту з ПДВ та валових витрат підприємства по взаємовідносинам з підприємствами, що мають ознаки фіктивності, а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) ухилилися від сплати податку на прибуток в розмірі 2 321 801 грн. та податку на додану вартість в розмірі 2 575 229 грн, всього податків в сумі 4 897 030 грн, що є коштами в особливо великих розмірах.
Так, в податковій звітності підприємства ВКФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » службовими особами підприємства умисно зазначались реквізити СГД, що мають ознаки фіктивності з метою безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ та валових витрат та подальшим ухиленням від сплати податків в особливо великих розмірах. Згідно поданої податкової звітності ВКФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та зареєстрованих податкових накладних встановлено, що службовими особами підприємства відображалась у первинних бухгалтерських документах нібито «закупівля» будівельних матеріалів (щебінь, суміш асфальтобетону, пісок, відсів, тощо) у підприємств ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ». Натомість, згідно податковій звітності та первинних фінансово-бухгалтерських документів зазначених підприємств з ознаками фіктивності, будівельні товари ними не закуповувались, а відображено закупівлю інших товарів, переважно продуктів харчування.
Фактично закупівля щебню, піску, відсіву здійснюється службовими особами ВКФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за готівкові грошові кошти у підприємств, без відображення даних операцій у бухгалтерському обліку та податковій звітності.
Проведеним аналізом АІС «Податковий Блок» встановлено, що основним постачальником товару для ВКФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » являється підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) яке має ознаки ризиковості та може використовуватися, як інструмент для проведення сумнівних операцій (ухилення від сплати податків) для ВКФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » .
Враховуючи вищевикладене, існує реальна загроза нанесенню збитків державному бюджету України і по теперішній час та як наслідок, ухилення від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку.
Слідчий звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів та просить розглянути клопотання без участі осіб у володінні яких знаходяться інформація та документи, так як існує реальна загроза зміни або знищення оригіналів документів.
Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором. У клопотання зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що міститься в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Згідно ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого з ОВС 2 ВРКП СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити частково.
Надати старшому слідчому з особливо важливих справ другого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області підполковнику податкової міліції ОСОБА_2 та/або іншим уповноваженим особам, що будуть діяти за його дорученням (постановою), тимчасовий доступ до речей і документів та розпорядження про їх вилучення (виїмку) в ІНФОРМАЦІЯ_6 , а саме: копій документів реєстраційної справи ПП « ОСОБА_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Встановити строк дії ухвали протягом 1 (одного) місяця з дня її постановлення.
Ухвала підлягає оскарженню протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
18.09.2017
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68941699 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Дерус А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні