ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху позовної заяви)
19 вересня 2017 року Житомир Справа № 806/2513/17
Категорія 9.1
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шуляк Л.А., розглянувши позовну заяву Державного підприємства "Житомирський лікеро-горілчаний завод" до Філії Публічного акціонерного товариства "ОСОБА_1 експортно-імпортний банк України" в м.Житомирі про зобов'язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 підприємство "Житомирський лікеро-горілчаний завод" звернулось до суду з позовом, в якому просить зобов'язати філію Публічного акціонерного товариства "ОСОБА_1 експортно-імпортний банк України" в м. Житомирі зняти з валютного контролю зовнішньоекономічні операції по договорам купівлі-продажу №25/11/15 від 25.11.2015 з компанією Petergrow LTD (Великобританія), №07/12/15 від 07.12.2015 з компанією RONDE HOLDING LTD (Великобританія), №16/09/16 від 16.09.2016 з компанією Brockett Services LTD (Великобританія), відобразивши в обліку Публічного акціонерного товариства "ОСОБА_1 експортно-імпортний банк України" заміну первісного кредитора ОСОБА_1 підприємство "Житомирський лікеро-горілчаний завод" на нового кредитора ТОВ "ЕКЛІПС ІНВЕСТ".
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Вказана позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Згідно з чч. 1-4 ст. 50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Частинами 1, 3 ст. 48 КАС України передбачено, що здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами). Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Відповідно до ст. 95 Цивільного кодексу України, філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії не є юридичними особами.
З огляду на вищевикладене, відповідач, Філія Публічного акціонерного товариства "ОСОБА_1 експортно-імпортний банк України" в м. Житомирі не є юридичною особою, а тому не наділена адміністративною процесуальною дієздатністю в розумінні ст.48 КАС України та не може бути відповідачем у справі.
Таким чином, позивачу слід привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 КАС України - зазначити вірного відповідача та надати відповідну кількість копій позовної заяви для відповідачів.
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись статтями 105, 106, 108, 165 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
Залишити позовну заяву Державного підприємства "Житомирський лікеро-горілчаний завод" без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 04 жовтня 2017 року.
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, позовна заява буде повернута позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Л.А.Шуляк
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2017 |
Оприлюднено | 19.09.2017 |
Номер документу | 68944569 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні