Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
18 вересня 2017 р. № 820/3434/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спірідонов М.О. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом
Головного управління ДФС у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал-А" про припинення юридичної особи ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Головне Управління ДФС у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд припинити юридичну особу Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал-А .
В позовній заяві зазначено, що наявність вироку Дзержинського районного суду м. Харкова щодо визнання громадянки ОСОБА_1 винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України, є підтвердженим факт ведення підприємством незаконної господарської діяльності.
Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження заперечень проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не надав.
Представник третьої особи в судове засідання не прибув, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного
Товариство з обмеженою відповідальністю Глобал-А взято на податковий облік Київською ОДПІ 08.08.2014 року .
Відповідно до інформації зазначеної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підгіриємців та громадських формувань, 07.08.2014 року проведено державну реєстрацію новоутвореної юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал-А за №14801020000063460.
Так, відповідно до інформації, зазначеної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань керівником Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал-А є ОСОБА_2.
Відповідно пп. 20.1.37 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою-підприємцем діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Зазначена норма кореспондується з п.67.2 ст. 67 ПК України, відповідно до якого контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового - рішення щодо: припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців; відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців; скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Законом України від 02.12.2010 N 2756-УІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України" доповнено Господарський кодекс України статтею 55 1 "Фіктивна діяльність суб'єкта господарювання", в зв'язку з чим передбачене п. 67.2 ст. 67 ПК України право, може бути реалізоване контролюючим органом шляхом одночасного застосування норм вказаної статті ГК України.
Так, статтею 55-1 Господарського кодексу України визначено ознаки фіктивності, що дають підстави для звернення до суду про припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичною особою - підприємцем, в тому числі визнання реєстраційних документів недійсними: зареєстровано (перереєстровано) на недійсні (втрачені, загублені) та підроблені документи; незареєстровано у державних органах, якщо обов'язок реєстрації передбачено законодавством; зареєстровано (перереєстровано) у органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління підставним (неіснуючим), померлим, безвісти зниклим особам або таким особам, що не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження; зареєстровано (перереєстровано) та проваджено фінансово-господарську діяльність без відома та згоди його засновників та призначених у законному порядку керівників.
Частиною 2 статті 205 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за фіктивне підприємництво (створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона), вчинене повторно або якщо воно заподіяло велику матеріальну шкоду державі, банкові, кредитним установам, іншим юридичним особам або громадянам.
Таким чином, правові підстави припинення юридичної особи внаслідок фіктивного підприємництва, виникають у разі доведеності ознак такої діяльності в діях керівництва об єкта господарювання.
Матеріалами справи підтверджено, що вироком Дзержинського районного суду м. Харкова від 23.02.2017 по справі №638/5497/16-к за обвинуваченням ОСОБА_1 за ч. І ст. 205-1 КК України встановлено, що ОСОБА_1 07.08.2014 стала засновником фіктивного підприємства ТОВ Глобал-А .
Також, зазначеним вироком встановлено, що ОСОБА_1 усвідомлювала, до вона вносить завідомо неправдиві відомості в офіційні документи, які подаються для проведення державної реєстрації новоутвореної юридичної особи ТОВ Глобал-А , оскільки дійсних намірів створювати дане підприємство та відповідно виконувати діяльність, зазначену у статуті, вона не мала, правами учасника підприємства не користувалась, обов'язки учасника товариства не виконувала та жодного відношення до формування статутних капіталів підприємства також не мала.
Вказаним вироком ОСОБА_1 визнано винною у вчинені злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України.
Таким чином, суд приходить до висновку, що враховуючи наявність вироку Дзержинського районного суду м. Харкова щодо визнання громадянки ОСОБА_1 винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України, є підтвердженим факт ведення підприємством незаконної господарської діяльності, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 94, 160-163, 167, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал-А", третя особа - Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців департаменту реєстрації Харківської міської ради про припинення юридичної особи - задовольнити у повному обсязі.
Припинити юридичну особу Товариства з обмеженою відповідальністю Глобал-А (61003, м. Харків, вул. Короленка, б.25, Код 39342195).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.
Якщо суб'єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя (підпис) Спірідонов М.О.
З оригіналом згідно.
Оригінал знаходиться в матеріалах справи.
Постанова не набрала законної сили.
Секретар судового засідання Попова А.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2017 |
Оприлюднено | 19.09.2017 |
Номер документу | 68945120 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Спірідонов М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні