Справа № 761/2947/17
Провадження № 1-кс/761/1973/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2017 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_4 , внесене по кримінальному провадженню №12016110150001411 від 09 грудня 2016р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, про проведення обшуку у приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , -
встановив:
06 лютого 2017р. слідчий за погодженням з прокурором звернувся до суду з клопотанням про проведення обшуку у зазначеному приміщенні.
Клопотання слідчий обґрунтовує тим, що 09 грудня 2016р. до Вишгородського ВП ГУНП в Київській області надійшов рапорт заступника начальника відділу УЗЕ в Київській області ДЗЕ НПУ майора поліції ОСОБА_5 щодо виявлення на території Київської області діяльності мережі гральних закладів « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка здійснюється всупереч нормам законодавства в даній сфері.
Так, згідно змісту вказаного рапорту, за адресою: АДРЕСА_1 , надаються послуги в сфері грального бізнесу, приміщення має вивіску « ІНФОРМАЦІЯ_1 », доступ до вказаного приміщення вільний, а режим роботи цілодобовий.
Допитаний в якості свідка о\у УЗЕ в Київській області ОСОБА_6 пояснив, що протягом грудня 2016 року в Україні триває операція по відпрацюванню гральних закладів, які надають послуги населенню у сфері грального бізнесу. Ряд подібних закладів діє без відповідних дозвільних документів і в т.ч. на території Київської області. При відпрацюванні населених пунктів Київської області в деяких з них виявлені незаконні гральні заклади під вивіскою « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». В ході відповідного моніторингу встановлено, що це все не житлові приміщення, в яких регулярно надаються послуги з грального бізнесу без відповідних дозвільних документів, вхід фактично цілодобовий. На підставі інформації, здобутої співробітниками УЗЕ, було підготовлено відповідний рапорт, на підставі якого співробітниками СВ Вишгородського ВП було внесено відомості до ЄРДР за № 12016110150001411. До матеріалів кожної адреси додано витяги з Державного реєстру прав на нерухоме майно, пояснення та протоколи допиту свідків гри та інші підтверджуючі документи, які були зібрані в ході виконання доручення слідчого по даному кримінальному провадженню. Згідно оперативної інформації організатором даних гральних закладів мережі гральних закладів « ІНФОРМАЦІЯ_1 », являється ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Києва, адреса проживання не відома, який користується телефоном НОМЕР_1 .
Допитано в якості свідків ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , котрі пояснили, що неодноразово в АДРЕСА_1 , заходили до приміщення, в якому розташована комп`ютерна техніка на якій надаються послуги у сфері грального бізнесу. Також повідомили, що оскільки вхід до приміщення постійно відчинений, вони думали, що вказаний заклад діє відповідно до вимог чинного законодавства, приймали участь у грі в вищевказаному закладі, заходивши до яких давали гроші в касу, їм в свою чергу видавали папірці на яких було написано номера, які в подальшому вони вводили на моніторі в результаті чого з`являлись кредити, які необхідні для гри, у разі виграшів, їм оператори виплачували грошові кошти.
Також в ході допиту свідка ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , вдалось встановити, що він неодноразово відвідував ігровий заклад за адресою: АДРЕСА_1 , та грав там в комп`ютерні азартні ігри, за які вносив грошові кошти, крім того він відвідував інші ігрові зали по Київській області.
Згідно договору оренди приміщення 7810 від 07 грудня 2016р. орендодавцем є ТОВ «Глобал Консалтінг» ЄДРПОУ 32848446 р\р НОМЕР_2 КБ «Приватбанк» в м. Києві МФО 321842 директор ОСОБА_12 , орендарем є ТОВ «Онлайн Інтернет-Центр» код ЄДР юридичної особи 40853424 номер запису ЄДР 1070102 0000 065111 від 26 вересня 2016р. адреса: АДРЕСА_2 . Термін дії договору з 02 червня 2016р. по 01 червня 2017р.
Таким чином є підстави вважати, що невстановлені особи продовжують здійснювати за вказаною адресою господарську діяльність, пов`язану з наданням послуг у сфері грального бізнесу.
Враховуючи те, що вказані у клопотанні предмети та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути доказами під час судового розгляду і потребують подальшого дослідження та будуть використані в ході досудового розслідування кримінального провадження при призначенні відповідних експертиз, допитах свідків та при проведенні інших слідчих дій, в яких виникне необхідність, слідчий просив задовольнити клопотання.
Згідно з ч. 2 ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
За ч.1 та ч.2 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч.1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Вивчивши клопотання та долучені до нього документи, слідчий суддя приходить до висновку, що воно відповідає вимогам Кодексу, які до нього ставляться.
Крім того, заслухавши слідчого ОСОБА_3 , який входить до групи слідчих, та оцінивши в сукупності доводи клопотання з долученими до нього документами, слідчий суддя вважає, що на даний час слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні приміщенні.
Так, слідчий суддя вважає, що на даний час доданими слідчим до клопотання документами, підтверджуються наявність підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 203-2 КК України, з обставин, внесених до ЄРДР, а відшукувані речі і документи, про які слідчий зазначив у клопотанні, можуть знаходитись у нежитловому приміщенні, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , та можуть бути доказами під час судового розгляду.
Разом з тим, клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню в частині відшукання конкретних речей та документів згідно переліку, а в іншій частині задоволенню не підлягає, оскільки відсутність конкретизації речей та документів, які підлягають відшукуванню та вилученню суперечить ч.2 ст.235 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.233-236, 309 КПК України, слідчий суддя,
ухвалив :
Клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_4 , внесене по кримінальному провадженню №12016110150001411 від 09 грудня 2016р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, про проведення обшуку у нежитловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 - задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчому СУ Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 та слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні, вснесеному до ЄРДР за №12016110150001411 на проведення обшуку у нежитловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , яке згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно належить ТОВ«Глобал Консалтінг», КБ «Приватбанк» у м. Києві в особі директора ОСОБА_12 , з метою відшукування та вилучення гральних автоматів, ключів для доступу до гральних автоматів, журналів обліку відвідувачів закладу, комп`ютерної техніки, що забезпечує діяльність гральних автоматів, комп`ютерної техніки, на яку інстальоване програмне забезпечення, що є симулятором ігри на гральних автоматах, засобів відеоспостереження закладу, спеціальних мебелвих споруд на яких розміщюється компютерна техніка та гральні автомати, стільців, електронних носіїв інформації, телефонних пристроїв та СІМ-карток, документації щодо діяльності гральних закладів, оренди приміщень для них, сплати за користування глобальною мережею Інтернет та послуг з надання програмного забезпечення для гральних автоматів, блокнотів із записами щодо роботи гральних закладів.
В іншій частині клопотання відмовити.
Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення та надає право на проникнення до приміщення лише один раз.
При виконанні даної ухвали відповідно до ч.2, ч.3, ч.9 ст. 236 КПК України обшук житла чи іншого володіння особи на підставі ухвали слідчого судді повинен відбуватися в час, коли завдається найменша шкода звичайним заняттям особи, яка ними володіє, якщо тільки слідчий, прокурор не вважатиме, що виконання такої умови може суттєво зашкодити меті обшуку.
Перед початком виконання ухвали слідчого судді особі, яка володіє житлом чи іншим володінням, а за її відсутності - іншій присутній особі повинна бути пред`явлена ухвала і надана її копія.
Другий примірник протоколу обшуку разом із доданим до нього описом вилучених документів та тимчасово вилучених речей (за наявності) вручається особі, у якої проведено обшук, а в разі її відсутності - повнолітньому членові її сім`ї або його представникові/ керівнику або представникові підприємства, установи або організації.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68970737 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Волошин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні