Постанова
від 20.09.2017 по справі 812/1218/17
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 вересня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1218/17

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо комерційна фірма «Укрпромснаб» про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 582650,33 грн,

ВСТАНОВИВ:

29 серпня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо комерційна фірма «Укрпромснаб» про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 582650,33 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач зареєстрований суб'єктом підприємницької діяльності та знаходиться на обліку в ДПІ у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області. У зв'язку з несплатою узгоджених податкових зобов'язань за відповідачем утворився податковий борг з податку на додану вартість у сумі 582650,33 грн. З метою погашення податкового боргу, податковим органом винесено відповідачу податкову вимогу форми № 116-17 від 06.02.2017, яка вручена посадовій особі відповідача та на даний час оскаржена не була. На підставі викладеного, податковий орган просив стягнути з відповідача кошти з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків на суму податкового боргу у розмірі 582650,33 грн.

Представник позивача у судове засідання не прибув, надав заяву про розгляд справи в письмовому проваджені. (а.с. 27).

Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином (а.с. 26) на адресу суду повернулись конверти із позначкою пошти «через не запит» . Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. З огляду на вищевикладене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, заперечення проти позову не надав.

Враховуючи положення пункту 6 статті 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72, КАС України суд приходить до такого.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю Виробничо комерційна фірма Укрпробснаб , код ЄДРПОУ 23487246 зареєстровано у якості юридичної особи, місцезнаходження на час розгляду справи: 93100, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Первомайська, буд. 98 А, є платником податків та перебуває на податковому обліку в Лисичанській ДПІ ГУ ДФС у Луганській області (а.с. 6-8, 28).

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем подано до податкового органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виправлених помилок від 27.01.2017 № НОМЕР_1, в якій самостійно визначено податкові зобов'язання в розмірі 596678,00 грн, (а.с.15). Враховуючи те, що за відповідачем рахувалась переплата у розмірі 44740,51 грн, податкове зобов'язання з податку на додану вартість становить 551937,49 грн. (а.с. 16).

Крім того податковим органом проведено перевірку ТОВ Виробничо комерційна фірма Укрпробснаб , з питань своєчасності сплати грошового зобов'язання.

За результатами перевірки складено акт № 24/12-32-12-01/23487246 від 24.02.2017 та винесено податкове повідомлення-рішення від 16.03.2017 № НОМЕР_2 про нарахування ТОВ ВКФ Укрпробснаб штрафних санкцій за порушення строку сплати грошових зобов'язань з податку на додану вартість у сумі 29834,00 грн (а.с. 13, 30-31).

Зазначене податкове повідомлення - рішення отримано уповноваженою особою відповідача 22.03.2017, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 14).

Визначена у податковому повідомленні-рішенні сума грошового зобов'язання відповідачем не сплачена, а податкове повідомлення-рішення не оскаржувалось ні в адміністративному, ні в судовому порядку.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).

Відповідно до підпункту 16.1.4. пункту 16.1. статті 16 ПК України, - платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пункт 14.1.175 статті 14 ПК України).

Згідно з пунктом 54.1 статті 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно пункту 57.3 статті 57 ПК України встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Розділом V ПК України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою податку на додану вартість.

У відповідності із пунктом 202.1 статті 202 ПК України звітним (податковим) періодом по податку на додану вартість є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей:

а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;

б) якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.

Податкова декларація з податку на додану вартість згідно з пунктом 203.1 статті 203 ПК України подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку у відповідності із пунктом 203.2 статті 203 ПК України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

В порушення вимог пунктів 57.1, 57.3, статті 57, пункту 203.2 статті 203 ПК України ТОВ ВКФ Укрпробснаб не сплатив у встановлені строки суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 581771,49 грн, що також підтверджується витягом з інтегрованої картки платника податку (а.с. 16,29).

Відповідно до пункту 129.1 статті 129 ПК України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;

Згідно пунктом 129.4 статті 129 ПК України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

З огляду на викладене, відповідачу у зв'язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість була правомірно нарахована пеня у розмірі 878,84 грн, що підтверджується інформацією, зазначеною у розрахунку та витягу з інтегрованої кратки з податку на додану вартість ( а.с. 10,16).

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до статті 59 ПК України з метою погашення податкового боргу податковим органом направлено на адресу відповідача податкову вимогу форми «Ю» № 116-17 від 06.02.2017, яка отримана уповноваженою особою відповідача (а.с. 12).

Відомостей, щодо оскарження, скасування податкової вимоги відповідачем суду не надано.

Суд зазначає, що відповідно до п.20.1.34 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 11, 69-71, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Головного управління ДФС у Луганській області про стягнення податкової заборгованості у сумі 582650,33 грн з товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо комерційна фірма «Укрпромснаб» задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо комерційна фірма «Укрпромснаб» (код ЄДРПОУ 23487246, місцезнаходження 93100, Луганська область, м.Лисичанськ, вул. Первомайська, буд. 98 А, до Державного бюджету України кошти з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків у погашення податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 582650,33 грн (п'ятсот вісімдесят дві тисячі шістсот п'ятдесят грн 33 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя ОСОБА_1

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.09.2017
Оприлюднено20.09.2017
Номер документу68978274
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/1218/17

Постанова від 20.09.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Є.О. Кисельова

Ухвала від 31.08.2017

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Є.О. Кисельова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні