Справа № 552/5892/17
У Х В А Л А
Іменем України
20 вересня 2017 року м. Полтава
Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 про накладення арешту на грошові кошти, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор відділу нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на грошові кошти.
В клопотанні вказував, що прокуратурою Полтавської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №32017170000000029 від 13.09.2017 за ч.2 ст.205 КК України, досудове розслідування у якому здійснюється СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області.
У ході досудового розслідування установлено, що в період червня-липня 2017 року невстановлені особи придбали ТОВ «Каліпсо С» (код 41321169) з метою прикриття незаконної діяльності з ухилення від сплати податків, яка полягала у незаконному формуванні податкового кредиту для підприємств реального сектору економіки, а саме: ТОВ «Салютем Транс» (код 40994897), ТОВ «Аррівєр» (код 40485244), ТОВ «Бар`єр-груп» (код 41064542) на загальну суму ПДВ 807,5 тис. грн.
Згідно повідомлення ОУ ГУ ДФС у Полтавській області в ході відпрацювання службової записки управління податків і зборів юридичних осіб ДФС у Полтавській області за №1930/16-31-12-02-28 від 03.08.2017 на території обслуговування управління зареєстроване ТОВ «Каліпсо-С» (код ЄДРПОУ 41321169, перебуває на обліку в ДПІ м. Полтави, юридична адреса: Полтавська обл., м. Полтава, вул. Київське шосе, 88, кв. 53, основний вид діяльності неспеціалізована оптова торгівля, засновник, директор та головний бухгалтер ОСОБА_5 , і.п.н. НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ).
Аналізом ланцюга постачання та реалізації ТМЦ ТОВ «Каліпсо-С» установлено, що підприємство відображає надання транспортно-експедиційних послуг і придбаває в значних об`ємах шпалери.
Згідно інформації податкової звітності, на підприємстві відсутні основні засоби та наймані працівники.
Вказана інформація свідчить про неможливість ТОВ «Каліпсо-С» виконувати зобов`язання з постачання транспортно-експедиційних послуг та здійснюється поза межами правового поля і спрямована на ухилення від сплати податків, надання податкової вигоди суб`єктам господарювання реального сектору економіки.
З метою з`ясування реальності проведення фінансово-господарських операцій оперативними працівниками здійснено виїзд за юридичною адресою підприємства та установлено, що останнє не знаходиться за місцем реєстрації. За вказаною адресою знаходиться п`ятиповерховий житловий будинок, а в квартирі АДРЕСА_2 , мешкає ОСОБА_6 , який являється колишнім керівником підприємства. Згідно пояснень ОСОБА_6 ТОВ «Каліпсо-С» продано ним ОСОБА_5 . За усною домовленістю з останньою прийнято рішення залишити податкову адресу підприємства за адресою: АДРЕСА_3 .
У ході проведення заходів, спрямованих на установлення місця знаходження директора ТОВ «Каліпсо С» ОСОБА_5 з`ясовано, що остання фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
З метою отримання пояснення у керівника ТОВ «Каліпсо-С» направлено запит до ГУ ДФС у Харківській області за №3960/7/16-31-21-04-14 від 16.08.2017.
08.09.2017 надійшла відповідь з ОУ Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області за №9086/7 від 07.09.2017 щодо встановлення місцезнаходження керівника ТОВ «Каліпсо-С» ОСОБА_5 та отримання у неї пояснення.
Згідно письмових пояснень ОСОБА_5 вона не має ніякого відношення до створення, реєстрації та ведення фінансово-господарської діяльності ТОВ «Каліпсо-С». Будь-які бухгалтерські та податкові документи вона ніколи не підписувала, контрагенти підприємства їй не відомі.
Подальшим аналізом встановлено підприємства, які незаконно користувались безпідставно сформованим податковим кредитом від ТОВ «Каліпсо-С», а саме: ТОВ «Салютем Транс» (код ЄДРПОУ 40994897), ТОВ «Аррівєр» (код ЄДРПОУ 40485244 ) та ТОВ «Бар`єр-груп» (код ЄДРПОУ 41064542) на загальну суму ПДВ 807,5тис.грн. (загальна сума взаємовідносин склала 4,84млн. грн.).
Згідно витягу з бази даних ДФС України в приміщенні установи Казначейство України (ел. адм. подат.) (МФО 899998), що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Бастіонна, 6, відкрито рахунок № НОМЕР_2 (українська гривня).
Грошові кошти, які знаходяться на карткових рахунках ТОВ «Каліпсо-С», являються об`єктами кримінально протиправних дій і можуть бути використані як докази обставин переведення їх в готівку, ухилення від сплати податків реально діючими суб`єктами підприємницької діяльності, а також інших кримінальних правопорушень.
Тому просив накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на розрахунковому рахунку ТОВ «Каліпсо С» (код 41321169) № НОМЕР_2 , який відкрито в приміщенні установи Казначейство України (ел. адм. подат.) (МФО 899998).
За клопотанням прокурора, з метою попередження завчасного зняття грошових коштів з рахунків на підставі ч.2 ст.172 КПК України дане клопотання розглядається без повідомлення власника майна.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах та заслухавши думку учасників судового провадження, приходжу до наступних висновків.
У відповідності до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.170, ч.3 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів та накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Частиною 10 статті 170 КПК України передбачено, що арешт може бути накладений на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно ч.11 ст.70 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існує обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Згідно ст.59 Закону України «Про банки і банківську діяльність» арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за постановою державного виконавця чи рішенням суду про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, встановленому законом.
Зупинення власних видаткових операцій банку за його рахунками, а також видаткових операцій за рахунками юридичних або фізичних осіб здійснюється лише в разі накладення арешту відповідно до частини першої цієї статті, крім випадків, передбачених Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму». Зупинення видаткових операцій здійснюється в межах суми, на яку накладено арешт, крім випадків, коли арешт накладено без встановлення такої суми.
В поданому до суду слідчим клопотанні доведено наявність достатніх підстав для арешту тимчасово вилученого майна.
З цих підстав клопотання підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.160,163 КПК України,
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на розрахунковому рахунку ТОВ «Каліпсо С» (код 41321169) № НОМЕР_2 , який відкрито в приміщенні установи Казначейство України (ел. адм. подат.) (МФО 899998), за адресою: м. Київ, вул. Бастіонна, 6, без встановлення суми коштів та зупинити проведення всіх видаткових операцій по ньому, окрім операцій щодо розрахунку з державним бюджетом та операцій по надходженню грошових коштів.
Арештовані кошти на вказаних рахунках передати на відповідальне зберігання службовим особам установи Казначейство України (ел. адм. подат.) (МФО 899998).
Зобов`язати службових осіб установи Казначейство України (ел. адм. подат.) (МФО 899998) надати слідчому управлінню фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області виписку банку про залишок коштів на арештованих рахунках на момент оголошення ухвали слідчого судді про накладення арешту та у подальшому письмово у 3-х денний термін повідомляти слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області за адресою: 36007, м. Полтава, вул. Маршала Бірюзова, 47 про факти надходження коштів на вищезазначені розрахункові рахунки за весь час існування арешту.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
20.09.2017
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 68999869 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Самсонова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні