Справа №127/19269/17
Провадження №1-кс/127/8095/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2017 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 про арешт майна на обладнання та техніку, що перебуває у власності ТОВ «ВКФ Сенс ЛТД»та використовується для роздрібної торгівлі дизельним паливом та скрапленим газом, за адресою м. Вінниця, вул. Сабарівське Шосе, буд. 7, за відсутністю клопотання учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_3 звернувся до суду з даним клопотанням про арешт майна, яке погоджено з прокурором ОСОБА_4 , мотивуючи свої вимоги тим, що у провадженні слідчого відділу Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області перебувають матеріали кримінального провадження №42017020110000058 від 30.05.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.273 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «ДСЛ Енерджі груп» (код. ЄДРПОУ 40822710) здійснюють господарську діяльність з реалізації паливно-мастильних матеріалів із грубим порушенням законодавства України та порушенням правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах, що створює загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
На виконання доручення слідчого до Вінницького відділу поліції надійшов рапорт співробітника управління захисту економіки у Вінницькій області ДЗЕ НП України відповідно до якого у ході виконання доручення на території м. Вінниці та Вінницького району встановлено ряд автозаправних пунктів, де здійснюється заправка автомобілів дизельним паливом або скрапленим газом. Такі пункти діють шляхом встановлення металевих вагончиків, в яких знаходиться заправна колонка з шлангом, через який здійснюється залив пального в бак автомобіля чи ємності, або шляхом встановлення резервуарів з скрапленим газом зі спеціальним обладнанням, що забезпечує заправку транспортних засобів. Такі заправні пункти здійснюють діяльність без отримання дозвільних документів, наявність яких є обов`язковою та передбачена чинним законодавством України, а саме дозволів ГУ ДСНС у Вінницькій області, Департаменту екології та природних ресурсів Вінницької ОДА, та крім того без дотримання заходів пожежної безпеки та інших правил та норм здійснення господарської діяльності. Дані заправні пункти знаходяться за наступними адресами:м. Вінниця, вул. Чехова, 13;м. Вінниця, вул. Чехова, 45;м. Вінниця, вул. Ватутіна, 137;м. Вінниця, вул. Глеба Успенського, 9;м. Вінниця, вул. Сабарівське шосе, 7; Вінницький район, с. Якушинці, автодорога Вінниця - Хмельницький, на території ТІР-паркінгу; Вінницький район, смт. Вороновиця, автодорога М-12 Вінниця-Умань.
Окрім цього в ході виконання доручення отримано інформацію про те, що придбання обладнання та пального організатори даних заправних пунктів здійснюють через посадових осіб ТОВ «ДСЛ Енерджі Груп» (ЄДРПОУ 40822710), відносно яких проводиться досудове розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1ст. 273 КК України.
Відповідно доЗакон України «Про об`єкти підвищеної небезпеки», який визначає правові, економічні, соціальні та організаційні основи діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки, і спрямований на захист життя і здоров`я людей та довкілля від шкідливого впливу аварій на цих об`єктах шляхом запобігання їх виникненню, обмеження (локалізації) розвитку і ліквідації наслідків, об`єктами підвищеної небезпеки, до яких відносяться АГЗП (АГЗС), являються об`єкти, на яких використовуються, зберігаються або транспортуються одна або кілька небезпечних речовин чи категорій речовин у кількості, що дорівнює або перевищує нормативно встановлені порогові маси, а також інші об`єкти як такі, що відповідно до закону є реальною загрозою виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру.
Також, згідно з чинним законодавством, а саме п. 9.1 Норм визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою, затверджених наказом МНС від 03 грудня 2007 № 833, зовнішні установки в яких знаходяться горючі гази (резервуари для зберігання горючого газу на АГЗП) відносяться до вибухопожежонебезпечної категорії та створюють реальну загрозу життю людей.
Відповідно до відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно земельна ділянка площею 0.3281 га розташована за адресою: м. Вінниця, вул. Сабарівське шосе, будинок 7, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Вінниця, на праві оренди ТОВ «ВКФ Сенс ЛТД».
Так 21.08.2017 Вінницький міський суд надав дозвіл на проведення огляду ділянки за адресою: м. Вінниця, вул. Сабарівське шосе, будинок 7, яка на праві власності належить територіальній громаді м. Вінниця, на праві оренди ТОВ «ВКФ Сенс ЛТД».
У ході проведення огляду було встановлено, було встановлено, що за вказаною адресою здійснює господарську діяльність ТОВ «ВКФ Сенс ЛТД», а саме роздрібну торгівлю скрапленим газом та дизельним пальним.
Разом з цим в ході огляду було виявлено ряд порушень технічних норм, що обов`язкові для об`єктів вказаного типу, так:
1.резервуар для зберігання дизельного пального не пофарбований у світлий колір,
2.на вказаному резервуарі відсутній дихальний клапан,
3.на різьбовому з`єднанні біля розподільної половини виявлено випари дизпалива,
4.не виявлено заземлюючого контакту до якого приєднуються автозаправник при зливанні нафтопродуктів,
5.не обладнано майданчик для зливу нафтопродуктів.
6.гумотканні рукави колонки для відпуску скрапленого газу мають пошкодження зовнішнього шару (тріщини),
7.відсутнє маркування на гуматканних рукавах колонки для відпуску скрапленого газу про строки їх випробування,
8.на паспортних таблицях резервуарів зазначені терміни проведення внутрішнього огляду, гідравлічних випробувань (липень 2017 року), що можливо вказує на непроведення вищезазначених робіт чи внесення змін в дані про внутрішній огляд, гідравлічні опробовування та опосвідчення зазначених ємностей (посудин, що працюють під тиском).
Так при наявності вказаних порушень, реалізація дизельного палива та скрапленого газу являється забороненою та такою, що небезпечна для оточуючих.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задоволити.
Представник ТОВ «ВКФ Сенс ЛТД» до судового засідання не з`явився, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча був повідомлений про дату і час судового розгляду завчасно та належним чином, тому відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України клопотання розглядається у його відсутність.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку слідчого, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні.
Згідно п.1 ст.98 КПК України встановлено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
В судовому засіданні встановлено, що слідчим відділом Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №42017020110000058 від 30.05.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 273 КК України.
З досліджених матеріалів клопотання вбачається, що дві ємності для скрапленого газу на яких зазначено «СЕНС пропан вогненебезпечно» реєстраційні номера 4484 та 4483 відповідно, колонка для відпуску скрапленого газу №4123, виробництва ТОВ НВК «Шельф», колонка паливороздавальна №10617, виробництва ТОВ НВК «Шельф», ємність зав. № 43336, реєстр. № 4610, що використовується для зберігання дизельного палива, ємність без будь-яких номерів та маркувань, що використовується для зберігання скрапленого газу, а також будь-якої іншої техніки та предметів, що у сукупності з вищевказаним обладнанням пристосовані для відпуску та реалізації дизельного пального та скрапленого газу, а також навісний замок зі слідами пошкодження вилучений з вхідних дверей до комори, можуть зберігати на собі сліди кримінального правопорушення, є небезпечними для оточуючих та є доказом злочину, тому суд вважає, що є достатні підстави для арешту зазначеного майна.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131,132, 170,171. КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання задоволити.
Накласти арешт на обладнання та техніку, що перебуває у власності ТОВ «ВКФ Сенс ЛТД»та використовується для роздрібної торгівлі дизельним паливом та скрапленим газом, за адресою АДРЕСА_1 , а саме: дві ємності для скрапленого газу на яких зазначено «СЕНС пропан вогненебезпечно» реєстраційні номера 4484 та 4483 відповідно, колонка для відпуску скрапленого газу №4123, виробництва ТОВ НВК «Шельф», колонка паливороздавальна №10617, виробництва ТОВ НВК «Шельф», ємність зав. № 43336, реєстр. № 4610, що використовується для зберігання дизельного палива, ємність без будь-яких номерів та маркувань, що використовується для зберігання скрапленого газу, а також будь-якої іншої техніки та предметів, що у сукупності з вищевказаним обладнанням пристосовані для відпуску та реалізації дизельного пального та скрапленого газу.
.Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 5 днів з дня її оголошення, однак її оскарження не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 69006578 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Клапоущак С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні