Ухвала
від 21.09.2017 по справі 464/6259/17
СИХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа №464/6259/17

пр № 2/464/1648/17

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 вересня 2017 року

Суддя Сихівського районного суду м.Львова Радченко Е.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя,

В С Т А Н О В И В :

19.09.2017 року до Сихівського районного суду м. Львова надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2, в якій позивачка просить поділити спільне майно подружжя, виділивши їй у особисту приватну власність земельну ділянку загальною площею 0,0895 га кадастровий №4610136800:08:001:0057, що знаходиться за адресою м.Львів, вул.Боднарська, 4, об'єкт нерухомого майна, що знаходиться за адресою м.Львів, вул.Боднарська, 4, а відповідачу виділити в особисту приватну власність об'єкт нерухомого майна, що знаходиться за адресою м.Львів, вул.В. Краджича, 29б.

Одночасно позивачка просить звільнити її від сплати судового збору за подання даного позову, в обґрунтування покликається на те, що не може оплатити судовий збір, оскільки на її утриманні перебувають четверо дітей.

При огляді поданої позовної заяви встановлено, що така не відповідає вимогам ст.119 ЦПК з огляду на наступне.

У відповідності до ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ч.1 ст. 88 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно до ст. 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити його від сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

З огляду на вказане положення, підставою для звільнення від сплати судового збору може бути майновий стан сторони. Для вирішення питання щодо звільнення або розстрочки сплати судового збору позивачем повинно бути заявлене вмотивоване клопотання, з наведенням і подачею відповідних доказів на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджає сплаті ним судового збору у встановленому порядку і розмірі.

При цьому статтею 129 Конституції України передбачено, що однією із основних засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

З вищенаведеного вбачається, що звільнення від сплати судового збору є правом суду і застосовується у виключних випадках за наявності лише вагомих для цього підстав.

Однак, позивачкою не подано жодних належних доказів в підтвердження обставин, які б свідчили про незадовільне (скрутне) фінансове становище.

Крім того, згідно п.4 ч.2 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру. Однак, у позовній заяві не зазначено ціни позову, яка визначається з вартості предмету даного позову, яким є спірне майно - земельна ділянка, що знаходиться за адресою м.Львів, вул.Боднарська, 4, об'єкт нерухомого майна, що знаходиться за адресою м.Львів, вул.Боднарська, 4, та об'єкт нерухомого майна, що знаходиться за адресою м.Львів, вул.В. Краджича, 29б.

Частиною 1 ст. 121 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 119 і 120 ЦПК України, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, якою залишає заяву без руху і надає позивачеві строк для усунення недоліків.

Враховуючи наведене, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачці строк для усунення недоліків, шляхом подання позовної заяви з дотриманням вимог ст.119 ЦПК України та сплати судового збору в розмірі визначеному у відповідності до ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір .

Керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя.

Встановити позивачці строк для усунення недоліків, який дорівнює п`яти дням з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити позивачці, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.

Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області протягом п'яти днів з дня її отримання через Сихівський районний суд м.Львова.

Ухвала в частині залишення заяви без руху оскарженню не підлягає.

Суддя Е.А.Радченко

СудСихівський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення21.09.2017
Оприлюднено22.09.2017
Номер документу69026651
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —464/6259/17

Ухвала від 09.10.2017

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Радченко Е. А.

Ухвала від 21.09.2017

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Радченко Е. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні