Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
14 вересня 2011 р. № 2-а- 11417/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Білової О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова до Спеціального конструкторсько-технологічного бюро з дослідним виробництвом інституту проблем кріобіології та кріомедицини Національної академії наук України про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В :
Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова звернулася до суду з адміністративним позовом до Спеціального конструкторсько-технологічного бюро з дослідним виробництвом інституту проблем кріобіології та кріомедицини Національної академії наук України, в якому просить суд стягнути з Спеціального конструкторсько-технологічного бюро з дослідним виробництвом інституту проблем кріобіології та кріомедицини Національної академії наук України (місцезнаходження: 61093, м. Харків, вул. Скорохода, 4, код ЄДРПОУ 03534245) на користь управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова (місцезнаходження: 61052, м. Харків, вул. Ярославська, 18/15-а, код ЄДРПОУ 22682106) суму заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень-травень 2011 року в сумі 16197,66 грн.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що всупереч вимогам Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, відповідно до якого сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є обов'язковою для всіх суб'єктів підприємницької діяльності, відповідач не сплатив всю суму заборгованості з єдиного внеску за березень-травень 2011 року у строки та в порядку, передбаченому цим Законом. У зв'язку з цим сума недоїмки зі сплати єдиного внеску за березень-травень 2011 року складає 16197,66грн.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів була надіслана відповідачеві та ним отримана 01.09.2011р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження та копій документів заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду не подав.
Таким чином, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду, з огляду на що суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Відповідач, Спеціальне конструкторсько-технологічне бюро з дослідним виробництвом інституту проблем кріобіології та кріомедицини Національної академії наук України про стягнення заборгованості, зареєстрований як юридична особа, про що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.22); відповідно до п.1 ч.1 та ч.3 ст.4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” відповідач є страхувальником та зареєстрований як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.1 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з п.1 ч.1 ст.4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Пунктами 1, 4 ч.2 ст.6 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Відповідно до ч.2 та 5 ст.9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування.
Частиною 8 ст.9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” передбачено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для платників податків, до яких належить відповідач, є календарний місяць.
Частина 11 ст.9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” передбачає, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Згідно з частиною 12 ст.9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до ч.1 ст.25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.
Частиною 4 ст.25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” передбачено, що територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
Також, ч. 6 ст.25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” передбачено, що за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Судом встановлено, що внаслідок порушення відповідачем вимог Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” щодо сплати єдиного внеску у строки та в порядку, що визначені цим Законом, у відповідача за несплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень-травень 2011 року виникла недоїмка в сумі 16197,66 грн.
Наявність недоїмки у вказаній сумі підтверджується копією картки особового рахунку платника єдиного внеску (а.с.15-19).
На виконання вимог ч.4 ст.25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” відповідачу було надіслано вимогу про сплату боргу від 05.07.2011 №Ю-11 на суму 16228,68грн., яка отримана відповідачем 11.07.2011 року, отже є узгодженою (а.с.20, 21).
В результаті часткової сплати заборгованості на суму 45,43 грн. сума недоїмки склала 16197,66грн.
Відповідач доказів на спростування вимог позивача суду не надав.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 160-163, 167, 183-2, 186, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова до Спеціального конструкторсько-технологічного бюро з дослідним виробництвом інституту проблем кріобіології та кріомедицини Національної академії наук України про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Спеціального конструкторсько-технологічного бюро з дослідним виробництвом інституту проблем кріобіології та кріомедицини Національної академії наук України про стягнення заборгованості (код 03534245, 61093, вул. Скорохода, б.4, м. Харків) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова (м. Харків, 61052, вул. Ярославська, 18/15-а, р/р 256063012095, МФО 351823, ХОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», код 22682342) суму заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень 2011 року-травень 2011 року в сумі 16197,66 грн.(шістнадцять тисяч сто дев'яносто сім) грн. 66 коп.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Білова О.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2011 |
Оприлюднено | 26.09.2017 |
Номер документу | 69061018 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Білова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні