Справа №461/6090/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2017 року м.Львів
Галицький районний суд м.Львова у складі:
головуючого судді Зубачик Н.Б.,
секретаря судових засідань Пелех О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з відповідною заявою, в якій просить встановити факт припинення трудового договору (трудових правовідносин) між Товариством з обмеженою відповідальністю Алеч та ОСОБА_2 з 19 травня 2017 р.; зобов'язати державного реєстратора провести державну реєстрацію змін до відомостей про Товариство з обмеженою відповідальністю Алеч , що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Свої вимоги мотивує тим, що з 11.12.2007 р. він працював директором TзOB Алеч , яке зареєстроване за адресою: Донецька обл., Волноваський район, селище міського типу Оленівка, Мікрорайон Новий, 1А. У червні 2014 р. заявник був вимушений вивезти родину з м. Донецька, оскільки існувала реальна загроза для життя через військовий конфлікт і бездіяльність органів влади. Заявник зазначає, що на даний час трудові відносини з TзOB Алеч фактично припинені, але звільнитися та отримати запис в трудову книжку неможливо через обставини, що склалися на даній території. Просить заяву задоволити.
Заявник у судове засідання не з'явився, однак через канцелярію суду подав клопотання про розгляд справи без його участі.
На підставі ч.2 ст.197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося у зв'язку з неявкою учасників процесу.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази їх в сукупності, суд дійшов висновку, що заяву належить задоволити частково з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку встановлення.
Як вбачається із витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_2 є керівником Товариства з обмеженою відповідальністю Алеч , що знаходиться за адресою: Донецька область, Волноваський район, селище міського типу Оленівка, Мікрорайон Новий, 1А /а.с.4,5/.
Згідно довідки від 26.11.2014 р. № 1309000460 про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів антитерористичної операції ОСОБА_2 належить до осіб, переміщених з тимчасово окупованої території /а.с.3/.
Відповідно до ч.4 ст.7 Закону України Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб , зареєстрована (взята на облік) внутрішньо переміщена особа, яка звільнилася з роботи (припинила інший вид зайнятості), за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення (припинення зайнятості), періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструється як безробітна та отримує допомогу по безробіттю, соціальні та інші послуги за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття відповідно до чинного законодавства.
Згідно ст.38 КЗпП України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що заява є обґрунтованою, а тому необхідно встановити факт припинення трудового договору (трудових правовідносин) між Товариством з обмеженою відповідальністю Алеч та ОСОБА_2 з 19 травня 2017 р.
В частині зобов'язання державного реєстратора провести державну реєстрацію змін до відомостей про Товариство з обмеженою відповідальністю Алеч , що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, суд вважає за необхідне відмовити, оскільки така вимога не підлягає розгляду в порядку окремого провадження. Окрім того, суд вважає за необхідне роз'яснити заявнику, що він має право звернутися в позовному порядку з вказаними вимогами, у випадку необхідності.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що заява підлягає до часткового задоволення.
Керуючись ст. 38 КЗпП України, ст.ст. 3-11, 60, 212-215, 256-259 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення - задоволити частково.
Встановити факт припинення трудового договору (трудових правовідносин) між Товариством з обмеженою відповідальністю Алеч , ЄДРПОУ 34974946 та ОСОБА_2 з 19 травня 2017 р.
В іншій частині заяви - відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Львівської області через Галицький районний суд м.Львова протягом 10 днів з моменту його проголошення. У разі, якщо судове рішення було постановлено без участі особи, яка його оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Зубачик Н.Б.
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2017 |
Оприлюднено | 27.09.2017 |
Номер документу | 69085319 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Зубачик Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні