Справа № 676/4722/17
Провадження № 3/676/1604/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2017 року м. Кам`янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Савчук Р.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.164 КУпАП,-
встановив:
Щодо ОСОБА_1 складено адміністративний протокол про те, що він з 2015 року і по теперішній час на мосту Лань, що біжить по просп. Грушевського м. Кам'янця-Подільського здійснює стрибки із мосту без державної реєстрації, як суб'єкта господарювання, чим порушив порядок продовження господарської діяльності, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1, вину у даному адміністративному правопорушенні не визнав, пояснив, що він перебуває на посаді другого заступника голови філії Громадської організації Федерація активного та здорового відпочинку . Зазначив, що будь-яких порушень порядку провадження господарської діяльності ним не здійснено, оскільки дана організація зареєстрована в ЄДРПОУ під № 39652701 із організаційно-правовою формою - громадська організація. Твердження в протоколі, про адміністративне правопорушення, що він організовує з 2015 року і по теперішній час стрибки із мосту Лань, що біжить в м. Кам'янці-Подільському вважає надуманими та такими, що не підтвердженні будь-якими доказами, так як лише 23.08.2016 року ним було написано заяву про вступ до громадської організації. Крім того, стрибки із мосту Лань, що біжить здійснюються членами громадської організації, в рамках розроблених організацією проектах, що мають фізкультурно-спортивну спрямованість. Зазначив, що згідно статуту ГО члени організації можуть вносити членські внески.
Заслухавши думку ОСОБА_1, дослідивши матеріали протоколу про адміністративне правопорушення, копії документів долучених ОСОБА_1, суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Частина 2 ст.55 Господарського кодексу України містить вичерпний перелік осіб, які можуть бути суб'єктами господарювання, а саме господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
Із диспозиції ч. 1 ст. 164 КУпАП вбачається, що адміністративна відповідальність наступає за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
В протоколі серії ГП № 608790 від 02.09.2017 року, зазначено, що ОСОБА_1 надає послуги по здійсненню стрибків із мосту без державної реєстрації, як суб'єкта господарської діяльності, чим порушив порядок провадження господарської діяльності.
Об'єктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, є суспільні відносини у сфері попередження заборонених видів господарської діяльності, а згідно зі ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво як вид господарської діяльності - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Відповідно до ч.ч. 1-3, 5 ст. 1 ЗУ Про громадські об'єднання : Громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Громадське об'єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка. Громадська організація - це громадське об'єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи. Громадське об'єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.
Відповідно до копії витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань під кодом ЄДРПОУ: 39652701 зареєстровано громадська організація Федерація активного та здорового відпочинку , яка здійснює діяльність інших громадських організацій, н.в.і.у. (види діяльності 94.99).
З врахуванням вищезазначеного, судом встановлено, що ОСОБА_1, обіймає посаду другого заступника голови філії ГО Федерація активного та здорового відпочинку . Дана філія створена як відокремлений підрозділ ГО Федерація активного та здорового відпочинку , зареєстрованої в м. Львів. Відповідно до ЗУ Про громадські об'єднання громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку. Як вбачається із показів ОСОБА_1, який підтвердив той факт, що їхня організація не займається підприємницькою діяльністю, а стрибки із мосту Лань, що біжить здійснюються членами їх організації, в рамках розроблених організацією проектах, що мають фізкультурно-спортивну спрямованість.
До того ж відповідно до ч.2 ст.62 Конституції України ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину, а згідно з частиною третьою цієї статті обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно з п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
У зв'язку з відсутністю в матеріалах справи доказів на підтвердження вини ОСОБА_1, суд вважає, що провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП, закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Мотузку - довжиною 44 метри, шолом - 1 шт., які поміщено в мішок, та передано на зберігання до Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області (а.с. 5) - повернути ОСОБА_1
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Хмельницької області через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя
Суд | Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2017 |
Оприлюднено | 28.09.2017 |
Номер документу | 69090046 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Савчук Р. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні