Постанова
від 25.09.2017 по справі 820/3954/17
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

25 вересня 2017 р. № 820/3954/17

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спірідонов М.О. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом

Головного управління ДФС у Харківській області до Приватного підприємства "Ушивець", третя особа - Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців департаменту реєстрації Харківської міської ради про припинення юридичної особи, - ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Головне Управління ДФС у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд припинити юридичну особу Приватного підприємства Ушивець .

В позовній заяві зазначено, що наявність вироку Чугуївського міського суду Харківської області, є підтвердженим факт ведення підприємством незаконної господарської діяльності ПП Ушивець , яка сприяла підприємствам реального сектору економіки в ухиленні від сплати податків, шляхом безпідставного формування податкового кредиту з податку на додану вартість.

Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження заперечень проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не надав.

Представник третьої особи в судове засідання не прибув, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного

Приватне підприємство Ушивець взято на податковий облік Київською ОДПІ 07.09.2000 року .

Відповідно до інформації зазначеної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підгіриємців та громадських формувань, 01.09.2000 року проведено державну реєстрацію новоутвореної юридичної особи ППІ Ушивець за №14801200000021574.

Так, відповідно до інформації, зазначеної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань керівником ПП Ушивець є ОСОБА_1.

Відповідно пп. 20.1.37 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою-підприємцем діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Зазначена норма кореспондується з п.67.2 ст. 67 ПК України, відповідно до якого контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового - рішення щодо: припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців; відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців; скасування державної реєстрації змін до установчих документів.

Законом України від 02.12.2010 N 2756-УІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України" доповнено Господарський кодекс України статтею 55 1 "Фіктивна діяльність суб'єкта господарювання", в зв'язку з чим передбачене п. 67.2 ст. 67 ПК України право, може бути реалізоване контролюючим органом шляхом одночасного застосування норм вказаної статті ГК України.

Так, статтею 55-1 Господарського кодексу України визначено ознаки фіктивності, що дають підстави для звернення до суду про припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичною особою - підприємцем, в тому числі визнання реєстраційних документів недійсними: зареєстровано (перереєстровано) на недійсні (втрачені, загублені) та підроблені документи; незареєстровано у державних органах, якщо обов'язок реєстрації передбачено законодавством; зареєстровано (перереєстровано) у органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління підставним (неіснуючим), померлим, безвісти зниклим особам або таким особам, що не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження; зареєстровано (перереєстровано) та проваджено фінансово-господарську діяльність без відома та згоди його засновників та призначених у законному порядку керівників.

Частиною 2 статті 205 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за фіктивне підприємництво (створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона), вчинене повторно або якщо воно заподіяло велику матеріальну шкоду державі, банкові, кредитним установам, іншим юридичним особам або громадянам.

Таким чином, правові підстави припинення юридичної особи внаслідок фіктивного підприємництва, виникають у разі доведеності ознак такої діяльності в діях керівництва об єкта господарювання.

Матеріалами справи підтверджено, що вироком Чугуївського міського суду Харківської області від 22.06.2016 по справі № 636/3000/15-к за обвинуваченням ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 205 КК України встановлено, що у період з травня 2012 по липень 2014 року ОСОБА_2 отримав від ОСОБА_4 та ОСОБА_3 згоду на спільне придбання та використання фіктивних юридичних осіб у складі організованої групи. З метою прикриття злочинної схеми з незаконної діяльності фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності від контролюючих органів та надання вигляду законної діяльності при перерахуванні безготівкових коштів по ланцюгу підконтрольних фіктивних підприємств з подальшою конвертацією безготівкових коштів у готівку зазначені особи забезпечили діяльність ПІІ Ушивець .

Окрім того, зазначеним вироком встановлено, що в березні 2014 року ОСОБА_4, діючи у складі організованої групи з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з метою створення підконтрольного фіктивного підприємства, яке б діяло у складі підконтрольних вказаній організованій групі фіктивних підприємств, підшукала у м. Харкові ОСОБА_1, який з метою прикриття незаконної діяльності, без наміру здійснення статутної діяльності підприємства, за грошову винагороду надав згоду на перереєстрацію на нього підприємства ПП Ушивець та призначення його на посаду директора та головного бухгалтера вказаного підприємства. Таким чином ОСОБА_1 став формальним учасником, директором та бухгалтером ПП Ушивець , не маючи при цьому наміру здійснювати заявлену в статуті фінансово-господарську діяльність зазначеного підприємства та усвідомлюючи той факт, що діяльність підприємства ПП Ушивець буде носити незаконний характер.

Вироком також встановлено, що у подальшому печатка ПП Ушивець , реєстраційні документи та банківські рахунки організованою групою використовувались для здійснення незаконної фіктивної діяльності, а саме: незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість підприємствам реального сектору економіки.

Судом також встановлено, що ПП Ушивець до контролюючого органу за період 2012 -2014 роки подавались податкові декларації з податку на додану вартість.

Таким чином, суд приходить до висновку, що враховуючи наявність вироку Чугуївського міського суду Харківської області, є підтвердженим факт ведення підприємством незаконної господарської діяльності ПП Ушивець , яка сприяла підприємствам реального сектору економіки в ухиленні від сплати податків, шляхом безпідставного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 94, 160-163, 167, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Харківській області до Приватного підприємства "Ушивець", третя особа - Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців департаменту реєстрації Харківської міської ради про припинення юридичної особи - задовольнити у повному обсязі.

Припинити юридичну особу Приватного підприємства Ушивець (61107, м.Харків, вул. Правдинська, б.3, Код 31063605).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.

Якщо суб'єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Спірідонов М.О.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.09.2017
Оприлюднено28.09.2017
Номер документу69092432
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/3954/17

Постанова від 25.09.2017

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Спірідонов М.О.

Ухвала від 05.09.2017

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Спірідонов М.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні