Ухвала
від 22.09.2017 по справі 761/33384/17
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/33384/17

Провадження № 1-кс/761/21213/2017

У Х В А Л А

Іменем України

22 вересня 2017 року

слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, клопотання старшого слідчого в ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України майор юстиції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Гееральної прокуратури України ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22016000000000323 від 25.08.16 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111 та ч. 2 ст. 328 ККУкраїни,-

ВСТАНОВИВ:

До Шевченківського районного суду м. Києва 21.09.2017 року надійшло вищевказане клопотання.

Клопотання обґрунтовано тим, що в ході досудового розслідування у даному кримінальному провадженні досліджуються обставини діяльності підприємств, що надають телекомунікаційні послуги на території України та у змові з представниками спеціальних та розвідувальних органів Російської Федерації вчиняють діяння на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, державній, економічній та інформаційній безпеці України шляхом надання іноземній державі, іноземній організації та їх представникам допомоги у проведені підривної діяльності проти України.

За матеріалами провадження, власники та службові особи ТОВ «Євротранстелеком», ТОВ «Мікснет», ТОВ «Мікснет Плюс» та ТОВ «Фіорднет», діючи за спільним умислом на шкоду державній, економічній та інформаційній безпеці України, надають Російській Федерації допомогу у проведенні підривної діяльності шляхом створення сприятливих умов для безперібійного функціонування несанкціонованих каналів зв`язку з незаконними провайдерами телекомунікацій на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей, що надає можливість втручання в роботу українських операторів та провайдерів телекомунікацій з боку спецслужб Російської Федерації для здійснення розвідувально-підривної діяльності на шкоду національній безпеці України, доступу до персональних даних абонентів зазначених операторів та провайдерів на всій території України, а також контролю за інформаційними масивами, що циркулюють у мережах даних операторів та провайдерів.

Так, у 2016 році представниками Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації (далі НКРЗІ) зафіксовано порушення ТОВ«Євротранстелеком» порядку маршрутизації трафіку в телекомунікаційній мережі загального користування України, а саме: пропуск трафіку голосової телефонії у форматах номерів 7-365-ХХХХХХХ, 7-869-ХХХХХХХ, де «7» - код країни призначення РФ, який незаконно виділено Федеральним агентством зв`язку Російської Федерації для використання на території АР Крим та м. Севастополь.

Виклики надходили на номер «Б» 0078692450808 (ІР-адреса 80.93.114.222 належить ТОВ «Євротранстелеком») з номеру «А» НОМЕР_1 (номерного ресурсу ТОВ «Євротранстелеком», ІР-адреса НОМЕР_2 належать ТОВ «ЮБС Холод») та на номер «Б» 0073656531531 (ІР-адреса НОМЕР_3 належить ТОВ «Євротранстелеком», код 17-14-2 пункту сигналізації СКС-7 або у десятинному форматі код 4410 пункту сигналізації СКС-7 належить МЦК Lanck Telecom) з номеру «А» НОМЕР_4 (номерний ресурс ТОВ «Євротранстелеком», ІР-адреса НОМЕР_5 належить ТОВ «ЮБС Холод», код у форматі 6-6-2 39-37-3 пункту сигналізації СКС-7 або у форматі 3-8-3 код 4-242-7 пункту сигналізації СКС-7 належить МЦК ТОВ «Євротранстелеком»).

За результатами вимірювання параметрів телекомунікаційної мережі спеціалістами ДП«УДЦР» встановлено наявність телефонних з`єднань з використання технології SIP-телефонії з підміною номерів на тимчасово непідконтрольні території Луганської області, зокрема оператора телекомунікацій «Лугалінк», який забезпечує доступ до мережі Інтернет та телефонним зв`язком керівництво та міністерства т.зв. «ЛНР».

З метою встановлення причини здійснення викликів між абонентами Інтернет-провайдерів т.зв. «ЛНР» через мережі українських операторів телекомунікацій здійснено моніторинг та аналіз взаємозв`язків вказаних вище провайдерів за допомогою ресурсу bgp.he.net.

У ході аналізу встановлено, що автономна система «Лугалінк» AS 34799 має взаємоз`єднання з автономною системою «PP SKS-Lugan» AS35804. У свою чергу «PP SKS-Lugan» AS35804 має взаємоз`єднання з автономною системою «LUGANET-AS» AS39728, яка належить компанії Maflik Group S.A., зареєстрована у довідковій системі RIPE з 13.04.2016.

Крім того, в реєстраційних даних компанії Maflik Group S.A. вказана адреса розташування: м. Панама, Республіка Панама, однак контактний номер телефону компанії НОМЕР_6 (м. Київ), що належить Інтернет-провайдеру ТОВ «Мікснет» (ЄДРПОУ 35143013).

Проаналізувавши структуру провайдера виявлено, що його кінцевими беніфіціарними власниками ТОВ «Мікснет» є ОСОБА_5 (громадянка Сейшел), ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, уродженка Республіки Казахстан), ОСОБА_7 (громадянин України) та ОСОБА_8 (громадянин України).

Разом з тим, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 також є власникамиТОВ «Мікснет Плюс» (ЄДРПОУ 41068484), зареєстровано за адресою, Київська область, Бориспільський район, с. Щасливе, вул. Л. Українки, 14), яке було створено з метою приховування слідів протиправної діяльності ТОВ «Мікснет» та перенаправлення трафіку через власне телекомунікаційне обладнання на мережі незаконних провайдерів самопроголошеної «ЛНР».

Водночас, вказані особи є власниками компаній-нерезидентів України ОСОБА_10 (Республіка Панама, володіє 45% акцій ТОВ «Мікснет»), Норлі Холдінг Інкорпорейшн (Республіка Панама, володіє 45% акцій ТОВ «Мікснет») та Редлімтех Лімітед (Республіка Кіпр, володіє 10% акцій ТОВ «Мікснет») відповідно.

Додатково встановлено, що пул ІР-адрес, виділений 12.08.2016 провайдером «Луганет» (pool.luga.net.ua 91.217.4.0-91.217.5.255) у користування Matrix LAN(м. Алчевськ), належить Maflik Group S.A.

Автономна система AS39728 Matrix LAN (Maflik Group S.A.) має взаємоз`єднання з автономною системою AS 48066 LLC MobileStroyProect (РФ, м. Ростов-на-Дону), до якої входить блок з 512 ІР-адрес, які належать директору незаконного оператора мобільного зв`язку «Государственного унитарного предприятия «Луганские коммуникации» (дієпід брендом «Лугаком», т.зв. «ЛНР») ОСОБА_11 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець РФ, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ).

Крім того, на території України здійснює діяльність Інтернет провайдер ЗАТ «НТЦ Фіорд» (м. Москва, 1-й Варшавський проїзд, 1-А, офіс 321) на шкоду національним інтересам. Основним видом діяльності ЗАТ «НТЦ Фіорд» є надання послуг з транзиту ІР-трафіку у напрямку Російської Федерації та Європи.

На території України вказана компанія здійснює діяльність як ТОВ «Фіорднет» та має точки підключення за адресами: м. Київ, вул. Гайдара, 50 та АДРЕСА_2 ; м. Одеса, вул. Тираспольська, 27/29; м. Харків, пров. Ващенківській, 28-Б; м. Ужгород, вул. Міксата, 15; м. Дніпропетровськ, вул. Гоголя, 15. Рішенням НКРЗІ від 03.06.2014 № 238, товариство включене до Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій України.

Відповідно до наявних даних, ТОВ «Фіорднет» (м. Київ) забезпечує транзитний трафік Інтернет провайдеру ТОВ «Фтіком» (м. Донецьк), який надає послуги зв`язку та доступу до мережі Інтернет керівнику і органам влади самопроголошеної «Донецької Народної Республіки» та деяким промисловим підприємствам тимчасово окупованої території АР Крим.

Так, через опорні вузли ТОВ «Фіорднет», що розміщені:

- у м. Харкові - khar-atr-b1 (обладнання Juniper MX960), підключений до датацентру у Харкові, провулок Ващенківській, 28-Б, надаються телекомунікаційні послуги «апарату Голови ДНР» (glavadnr.ru), «Раді міністрів ДНР» (smdnr.ru), «Міністерству у справах громадянської оборони та надзвичайних ситуацій ДНР» (dnmchs.ru), «Міністерству внутрішніх справ ДНР» (mvddnr.ru), «Генеральній прокуратурі ДНР» (gpdnr.ru), «Міністерству фінансів ДНР» (minfindnr.ru), «Міністерству зв`язку ДНР» (minsvyazdnr.ru, msdnr.ru), «Міністерству оборони ДНР» (modnr.ru), «Міністерству охорони здоров`я ДНР» (mzdnr.ru);

- у м. Києві - kiev-nt-b1 (обладнання Juniper MX480), підключений до датацентрів у Києві, вул. Гайдара, 50 (дата центр Ньютелко - точка обміну DTEL-IX UA), вул. Леонтовича, 9 (дата центр Vega - точка обміну UA-IX) надаються телекомунікаційні послуги АТ «Черноморнефтегаз» (gas.crimea.ru), АТ «Перекопский бромный завод» (perekopbromine.com), АТ «Крымский содовый завод» (sodaplant.ru), АТ «Крымский титан» (titanexport.com, tioinvest.com).

Встановлено, що ТОВ «Фіорднет» користується послугами точки обміну трафіку DTEL-IX (ТОВ «Діджитал Телеком-Ай Ікс», код ЄДРПОУ 31002846, м.Київ, вул. Ігорівська, буд. 1/8Б), а для організації транзиту трафіку в напрямку Російської Федерації (ділянка Харків держкордон), непідконтрольним українській владі територіям Донецької і Луганської областей та тимчасово окупованої території АР Крим, провайдером орендуються оптичні волокна № 17, 18, 41, 42 в кабелі ВА-73-48ТОВ «Атраком» (код ЄДРПОУ 32250318, м. Київ, вул. Мечникова, 3, офіс 307).

За результатами проведення фахівцями DTEL-IX тестування мережі «Фіорда» з використанням ІР-адрес сайтів «Голови «ДНР» та «Ради міністрів «ДНР», які надані у користування ТОВ «Фтіком», зроблено висновок, що вказане товариство є прямим клієнтом ТОВ «Фіорднет» з точкою надання сервісу у м. Харкові, що також підтверджується фактом перевірки маршруту проходження трафіку.

Сайти «Голови «ДНР» «glavadnr.ru» та «Ради міністрів «ДНР» «smdnr.ru» розміщені на ІР-адресах НОМЕР_7 та 5.153.134.34 відповідно, які належать до пулу ІР-адрес ТОВ «Фтіком».

Таким чином, провайдер інформаційно-телекомунікаційних послуг ТОВ «Фтіком» після проведення перереєстрації за законодавством т.зв. «ДНР», продовжує обслуговування мешканців України, непідконтрольних українській владі територій Донецької і Луганської областей та тимчасово окупованої території АР Крим.

В той же час, серверне та активне обладнання даного підприємства фізично розташовані у окупованому м. Донецьку, що дає можливість доступу до автоматизованої системи ТОВ «Фіорднет» спеціальних служб РФ згідно з Наказом Мінкомзв`язку РФ № 83 від 16.04.2014, яким з 31 березня 2015 року на території РФ введені в дію «Правила застосування обладнання систем комутації, включаючи програмне забезпечення, що забезпечує виконання встановлених дій під час проведення оперативно-розшукових заходів», обов`язкові до виконання усіма операторами телекомунікаційних послуг.

Таким чином, ТОВ «Євротранстелеком» надає в користування власні канали зв`язку ТОВ «Фіорднет», ТОВ «Мікснет» та ТОВ «Мікснет Плюс». ТОВ «Фіорднет», у свою чергу, через вказані канали зв`язку забезпечує транзитний трафік Інтернет провайдеру ТОВ «Фтіком», який надає послуги зв`язку та доступу до мережі Інтернет керівнику і органам влади самопроголошеної «Донецької Народної Республіки»., а ТОВ «Мікснет» та ТОВ «Мікснет Плюс» надають у користування незаконному провайдеру телекомунікацій «Луганет» власні пули ІР-адрес з метою забезпечення функціонування SIP-телефонії на території самопроголошеної «Луганської Народної Республіки».

Згідно із повідомленням ДКІБ СБУ від 03.08.2017 № 30/1/2-5804 за місцем розташування ТОВ «Мікснет» та ТОВ «Мікснет Плюс» за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Щасливе, вул.Л. Українки 14, зберігаються: проектна документація, договори та матеріали, у тому числі в електронному вигляді, які свідчать про результати фінансово-господарської діяльності товариств та співпрацю з компаніями, що здійснюють свою діяльність на непідконтрольних Україні територіях Луганської і Донецької областей, тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополі, інші документи про взаємодію з комерційними структурами зареєстрованими на цих територіях, що можуть мати доказове значення у кримінальному провадженні, а також може знаходитися обладнання та документальні матеріали, що можуть бути використані як докази або мати значення для з`ясування обставин вчинення злочинів, матеріальні цінності, отримані злочинним шляхом, комп`ютерне обладнання, технічні засоби зв`язку та на яких може міститься інформація, яка має значення для з`ясування обставин вчинення вказаного злочину, контактів та зв`язків з представниками спеціальних служб РФ, документальні та електронні матеріали, що можуть мати доказове значення у кримінальному провадженні щодо контактів та зв`язків з представниками спеціальних служб Російської Федерації.

19.09.2017 на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва, за місцем розташування ТОВ «Мікснет» та ТОВ «Мікснет Плюс» за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Щасливе, вул.Л. Українки 14, проведено обшук, в ході якого, серед іншого, було вилучено печатки ТОВ «ТЕРА-НЕТ» (код ЄДРПОУ - 39667367), ТОВ «ТЕРА-НЕТ № 1» (код ЄДРПОУ - 39667367), ТОВ «БУЗОВА-БУДІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ - 35153550), ТОВ «ОСТАННЯ МИЛЯ» (код ЄДРПОУ - 38576536), які не були зазначені в ухвалі слідчого судді про надання дозволу на проведення обшуку.

Під час проведення вказаного обшуку посадові особи ТОВ «Мікснет» та ТОВ «Мікснет Плюс», як учасники обшуку відмовились надати будь-які пояснення про факт їх виявлення на підприємстві.

Відповідно до листа ДКІБ СБ України, означені печатки суб`єктів підприємницької діяльності задіяні у вищевказаній злочинній схемі.

19.09.2017 вказані печатки оглянуто та визнано речовими доказами у кримінальному провадженні, у зв`язку з тим, що є достатні підстави вважати, що вони набуті кримінально протиправним шляхом.

Враховуючи викладене, слідчий просить слідчого суддю задовольнити клопотання.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити в повному обсязі.

Власник майна в судове засідання не з`явився, викликався належним чином в судове засідання, що не перешкоджає розгляду.

Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вислухавши пояснення слідчого, вважаю, що воно підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Положеннями ч. 2, ч. 6 ст. 170 КПК України визначено, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

Відповідно до ч. 8 ст. 170 КПК вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.

Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, з метою збереження речових доказів, слідчий суддя приходить до висновку, що наявні достатні підстави для арешту зазначеного в клопотанні слідчого майна.

Керуючись вимогами ст. ст. 131, 132, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на майно, яке було тимчасово вилучене 19.09.2017 у ході проведення обшуку за місцем розташування ТОВ «Мікснет» та ТОВ «Мікснет Плюс» за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Щасливе, вул.Л. Українки 14 а саме: печатки ТОВ «ТЕРА-НЕТ» (код ЄДРПОУ - 39667367), печатки ТОВ «ТЕРА-НЕТ № 1» (код ЄДРПОУ - 39667367), печатки ТОВ «БУЗОВА-БУДІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ - 35153550), печатки ТОВ «ОСТАННЯ МИЛЯ» (код ЄДРПОУ - 38576536).

Ухвала підлягає негайному виконанню.

На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Крім того, відповідно до ст. 174 КПК України арешт може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законних представників, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення22.09.2017
Оприлюднено07.03.2023
Номер документу69120117
СудочинствоКримінальне
Сутьарешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22016000000000323 від 25.08.16 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111 та ч. 2 ст. 328 ККУкраїни

Судовий реєстр по справі —761/33384/17

Ухвала від 22.09.2017

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Бугіль В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні