Справа № 481/510/17
Провадж.№ 2/481/253/2017
Р І Ш Е Н Н Я
іменем У К Р А Ї Н И
06.09.2017 року Новобузький районний суд Миколаївської області в складі:
головуючої - судді Уманської О.В.,
за участю секретаря - Кузьміної Н.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Нового Бугу, Миколаївської області справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Світанок в особі ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по орендній платі,
встановив :
Позивач ОСОБА_1 звернулась до Новобузького районного суду з позовною заявою до відповідача про стягнення заборгованості по орендній платі, вказуючи в позовній заяві, що 17.12.2012 року між нею (позивачем) та ТОВ Світанок було укладено договір оренди земельної ділянки розміром 9,27 га з кадастровим номером 4824510000:03:000:0415. яка розташована в межах Новобузької міської ради Миколаївської області, згідно умов якого позивач передав останньому на правах оренди належну йому земельну ділянку строком на 05 років зі сплатою орендної плати в розмірі 6000,00 грн. за один рік . Протягом строку дії договору відповідач належним чином виконував свої обов'язки, однак наприкінці 2016 року орендна плата виплачена не була. На вимогу позивача погасити заборгованість, відповідач повідомив, що виплатить орендну плату лише за умови укладення нового договору оренди земельної ділянки, оскільки дія попереднього закінчується у 2017 році. Відповідно до умов договору оренди, а саме п.11, орендна плата вноситься до 31 грудня поточного року, на час дії договору. Пунктом 14 даного договору встановлено нарахування пені за несвоєчасне внесення орендної плати в розмірі 0,01% за кожен день прострочення сплати орендної плати. Тому позивач була змушена звернутися до суду із позовом про стягнення із відповідача заборгованості по орендній платі за 2016 рік у сумі 6000,00 грн та пені в сумі 87,00 грн.
В судове засідання позивач не з'явилася, від представника позивача надійшла заява про слухання справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує повністю, просить суд задовольнити їх, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився повторно, про дату, час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, шляхом направлення рекомендованих листів, а також через опублікування оголошення про його виклик в газеті Рідне Прибужжя від 03.08.2017 року за № 31.
Відповідно до ч.8 ст. 74 ЦПК України судова повістка юридичній особі направляється за її місцезнаходженням, або за місцезнаходженням її представництва, філії, якщо позов виник у зв'язку з їх діяльністю.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином, а тому оскільки в матеріалах справи достатньо доказів для розгляду справи без його участі, суд у відповідності до вимог ст. ст.169, 224 ЦПК України вважає за можливе заслухати справу на підставі наявних доказів.
Оскільки в судове засідання сторони не з'явились, суд відповідно до ч.2 ст.197 ЦПК України проводить слухання справи без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписуючого технічного засобу.
Вивчивши доводи позовної заяви та дослідивши додані до неї письмові документи в їх сукупності, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до ч.1 ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Частиною першою ст.15 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
За статтею 792 ЦК України відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.
Одним з них є Закон України Про оренду землі .
В силу ст. ст. 1, 21-22 та 24 названого закону, оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Платою за користування земельною ділянкою є орендна плата, під якою розуміють платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.
Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди. Орендна плата може справлятися у грошовій, натуральній та відробітковій формах. Внесення орендної плати оформлюється письмово, за винятком перерахування коштів через фінансові установи.
Положеннями ст. 141 ЗК України передбачено, що підставою припинення права користування земельною ділянкою є систематична несплата орендної плати.
В судовому засіданні встановлено, що позивачу на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯК № 918599 належить земельна ділянка площею 9,27 га, що розташована в межах території Новобузької міської ради Новобузького району Миколаївської області (кадастровий номер: 4824510000:03:000:0415).
17 грудня 2012 року між сторонами був укладений договір оренди вищевказаної земельної ділянки, який зареєстрований у відділі Держкомзему у Новобузькому районі, про що в книзі реєстрі земель вчинено запис від 24.12.2012 року за № 482450004001975. Договір укладено строком на 05 років (п.8 договору). З пунктів 9,10, та 13 даного договору вбачається, що орендна плата вноситься орендарем орендодавцю у розмірі 6000,00 грн. Основна форма розрахунку - грошова. За погодженням сторони договору можуть обрати іншу форму розрахунків. Орендна плата вноситься до 31 грудня поточного року оренди. Розмір орендної плати переглядається один раз на два роки у разі: зміни умов господарювання, передбачених Договором, зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами, збільшення ринкової вартості оренди землі, що підтверджується експертним висновком незалежного експерта, який вибирається Орендарем, в інших випадках передбачених законом.
В силу ст. 13 Закону України Про оренду землі договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
В судовому засіданні було встановлено, що відповідач не сплачував орендну плату за 2016 роки у розмірі 6000,00 грн.
Відповідно до п. 14 договору оренду укладеного сторонами у разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі 0,02 відсотки несплаченої суми за кожен день прострочення.
Позивачем здійсненний розрахунок пені за 2016 рік в розмірі 87,00 грн.
Заборгованість з орендної плати, яка зазначена позивачкою, не спростована відповідачем і доказів того, що вказана заборгованість виникла не з його вини, останнім суду не надано.
За таких обставин, суд приходе висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Відповідно до вимог ст.88 ЦПК України з відповідача ТОВ Світанок на користь позивача ОСОБА_1 належить стягнути судові витрати, повязані зі сплатою ним судового збору, в розмірі 640 грн. 00 коп.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд,
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Світанок в особі ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по орендній платі - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Світанок на користь ОСОБА_1 заборгованість з орендної плати в розмірі 6000 (шість тисяч) грн. 00 коп та пеню в розмірі 87 (вісімдесят сім) грн. 00 коп.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Світанок на користь ОСОБА_1 судові витрати, повязані зі сплатою судового збору, в розмірі 640 грн. 00 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте районним судом при поданні відповідачем письмової заяви про перегляд заочного рішення протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення суду може бути оскаржене позивачем до апеляційного суду Миколаївської області шляхом подання через районний суд апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення .
Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, заяви про перегляд заочного рішення, якщо апеляційну скаргу, заяву про перегляд заочного рішення не буде подано.
Суддя:
Суд | Новобузький районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2017 |
Оприлюднено | 27.09.2017 |
Номер документу | 69129604 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новобузький районний суд Миколаївської області
Уманська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні