Справа № 523/13030/17
Провадження №2/523/4749/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" вересня 2017 р. суддя Суворовського районного суду міста Одеси Сувертак І. В., розглянув позовну заяву ОСОБА_1 до Одеської міської ради, Обєднання співвласників багатоквартирного будинку Вікторія-23 , треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, про встановлення фактів, встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Одеської міської ради, Обєднання співвласників багатоквартирного будинку Вікторія-23 , треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, про встановлення фактів, встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності.
Згідно ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Проте заява пред'явлена з порушеннями вимог ст. 119 ЦПК України, а саме: не зазначена ціна позову, до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору в повному обсязі.
Позивачем долучено до матеріалів справи оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 640 грн. 00 коп.
Згідно з ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
В своїх позовних вимогах ОСОБА_1 об'єднала одночасно три вимоги немайнового характеру і майнового характеру.
Відповідно до ст.1 Закону України Про судовий збір (далі Закон), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за пред'явлення фізичними особами вимог немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 640 гривень.
Таким чином позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 1280 грн. 00 коп. за дві позовні вимоги немайнового характеру.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви майнового характеру, поданої фізичною особою, справляється судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. (на момент подання позовної заяви становить не менше 640 грн. 00 коп. та не більше 8000 грн. 00 коп.).
Окрім того позивачу необхідно зазначити ціну позову за вимоги майнового характеру та враховуючи ціну позову сплатити судовий збір за позовні вимоги майнового характеру.
Суд наголошує, що відповідно до п.9 ч.1 ст. 80 ЦПК України, ціна позову у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - визначається дійсною вартістю нерухомого майна.
До позовної заяви, що подана без додержання вимог, викладених у статтях 119 та 120 ЦПК України застосовуються правила статті 121 ЦПК України, яка передбачає залишення заяви без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 119, 121 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Одеської міської ради, Обєднання співвласників багатоквартирного будинку Вікторія-23 , треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, про встановлення фактів, встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків, який складає п'ять днів з дня отримання ухвали та роз'яснити, що в іншому випадку заява буде визнана неподаною та повернута.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала щодо сплати судового збору може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2017 |
Оприлюднено | 27.09.2017 |
Номер документу | 69131073 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Сувертак І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні